Gogle fpv

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

Nie z D..kopterem, tylko nadajnikiem jak już. Nawet ze zwykłymi batami, powinien być większy zasięg.
Jak ustawiasz dobry kanał, to nadajnik jest uwalony.
Ile ma mW nadajnik?
Shant
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 20 lip 2017, 10:42
Lokalizacja: Wwa

Re: Gogle fpv

Post autor: Shant »

Zauważyłem dziś ze coś grzechota w nadajniku tx, czyli to wina anteny.. na szczęście, zawsze to mniejszy koszt. Na nadajniku tx wszystkie diody się świecą więc z nim powinno być wszystko ok.
Czy można zastąpić oryginalną antenę jakąś inną? Może lepszą?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gogle fpv

Post autor: Verid »

Shant pisze:Zauważyłem dziś ze coś grzechota w nadajniku tx, czyli to wina anteny..
Tak, bo jak w samochodzie silnik rzęzi to na pewno hamulce padły :roll:
Shant pisze:Na nadajniku tx wszystkie diody się świecą więc z nim powinno być wszystko ok.
Świecące diody świadczą tylko o tym że dostają zasilanie. Jak będziesz miał uwaloną końcówkę mocy w nadajniku to też będą świecić a zasięgu nie będzie.
Shant pisze:Czy można zastąpić oryginalną antenę jakąś inną? Może lepszą?
Można ale najpierw sugeruję zweryfikować powód grzechotania.
Ten wredny...
Shant
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 20 lip 2017, 10:42
Lokalizacja: Wwa

Re: Gogle fpv

Post autor: Shant »

Czy da się sprawdzić sprawność samego nadajnika tx?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gogle fpv

Post autor: Verid »

Tak ale wymaga to dość kosztownego miernika. Sugeruję podpytać w dziale "Spotkania" czy ktoś z twojej okolicy ma taki bo zakup do jednorazowego pomiaru jest delikatnie mówiąc nieekonomiczny.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Gogle fpv

Post autor: Japim »

Mam miernik RF immersiona - ale musisz miec na wyjsciu normalne zlacze SMA - wszystko jedno jakie - mam wszystkie przejsciowki.
Pozdrawiam,
Przemek
Shant
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 20 lip 2017, 10:42
Lokalizacja: Wwa

Re: Gogle fpv

Post autor: Shant »

Super Japim, juz pisze pw :)
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Gogle fpv

Post autor: Japim »

Nie wiem czy kolega Shant coś jeszcze napisze, wiec powiem tylko, że zrobilismy test zasiegu na drugich goglach - moze 20m w terenie otwartym, a potem podlaczylismy do Immersiona i miernik wskazał 0.04 mW.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Gogle fpv

Post autor: celestin »

Cześć ktoś z was ma takie google, Eachine VR006
https://banggood.app.link/Bk5Dd0jgcG albo tę Eachine VR-007 Pro https://banggood.app.link/NnNvjF696F bo promocja jest i może tak by kupić.
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Najtańszym modelem wartym uwagi według mnie są EV800 ze względu na rozdzielczość i łatwość w użyciu (wbudowana bateria, możliwość użycia jako monitor itp).
Ja właśnie kupiłem o 4 w nocy EV100 i już je do mnie wysłali (załapałem się na pierwszą pulę, która poszła w 3 minuty :D). Brak oczekiwań, po prostu chcę zobaczyć na własne oczy jakie to cudaki są.
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: przemekgda86 »

Markon pisze: Ja właśnie kupiłem o 4 w nocy EV100 i już je do mnie wysłali (załapałem się na pierwszą pulę, która poszła w 3 minuty :D). Brak oczekiwań, po prostu chcę zobaczyć na własne oczy jakie to cudaki są.
Pierwsza partia poszła nie w 3 minuty, a kilka sekund, specjalnie zerwałem się o 3:59 z łóżka, komp czekał już w gotowości, 4:04 pojawiła się możliwość kliknięcia "preorder" 4:05 już było po wszystkim, wywaliło się coś na serwerze i ostatecznie zakupu dokonać mogłem dopiero o 4:15 gdzie już było ponad 1200 preorderów :roll: No ale nic, załapałem się na drugi rzut, różnica kilku dni :)
W każdym bądź razie, gogle zapowiadają się mega obiecująco, stosunek parametrów/możliwości do ceny przemawia mocno na ich korzyść i żal było nie wziąć :)
Aktualnie latam z vr-009 i w sumie z czystym sumieniem mogę je polecić jako budżetowy porządny kubełek :)
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gogle fpv

Post autor: Markon »

Ja wstałem o 3:50 i klikałem "F5", o 3:59 był już dostępny guzik preorder :D w Momencie zakończenia zamówienia (4:03 i 32 sekundy) poszło już 850 sztuk :D
Czułem te lagi serweru u siebie, ale nie było u mnie aż tak tragicznie, żeby nie można było zamówić :D
Pierwsza partia leci dzisiaj i specjalnie oddzielili dzisiejszą partię i następne przez to, że po wysprzedaniu tej pierwszej był moment przerwy (info od BG).
Najbardziej liczę na sam obraz, bo odbiornik mogę sobie dorzucić w razie czego. Ale po cichu mam nadzieję, że zaskoczą i od razu po wyjęciu z pudełka będą używalne w bardzo dobrym stopniu.
Jakie anteny tam montujesz skoro to nie diversity? Patch + Omni, 2xOmni?
Mały offtop, jest eachine QX70 za 80 zł z odbiornikiem Flysky, warto sobie kupić takiego tiny whoopa?
Ostatnio zmieniony czwartek 07 wrz 2017, 13:16 przez Markon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: przemekgda86 »

No to u mnie przebiegało to zupełnie inaczej, po wyborze koloru i kliknięciu "preorder" wywalało komunikat o zerowym stanie, dopiero 4:04 zaskoczyło ale wywaliło mi koszyk, później brak możliwości kupna (jak na początku stan zerowy)... Ważne że się udało chociaż na drugi rzut załapać ;)
Anteny na początek to koniczynka https://www.banggood.com/Eachine-K-Love ... 52016.html plus https://www.banggood.com/Eachine-StingP ... ether-auto
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle fpv

Post autor: Adrián »

Dlaczego panelowa, a nie helikal?
Rozumiem, że w modelu też masz koniczynę/pagodę?
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gogle fpv

Post autor: przemekgda86 »

W modelu również zamontowana jest identyczna koniczyna eachine K, i na chwilę obecną zasięg i jakość sygnału jest bardzo dobra, zadaniem panelowej będzie ewentualne przejęcie sygnału w razie gdyby koniczynka zaniemogła na większych odległościach, jako że latam tylko przed sobą, antena kierunkowa (w/w panelowa) powinna zdać egzamin.... To tylko moje gdybanie, dopiero wdrażam się w temat i intuicyjnie dobrałem ten panel.
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
ODPOWIEDZ