antena śledząca?

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

antena śledząca?

Post autor: Rufio »

Po ostatnim "łykendzie", na którym wyżyłem się latając uzbrojoną Betą 1400, zaczął mi doskwierać brak ustrojstwa kierującego antenę kierunkową na model.
Ponieważ mam OSD Remzibiego nie mogę się w prosty sposób doposażyć.

I tak do mądrzejszych w temacie kieruję pytanie:
czy ma szansę zadziałać następujące rozwiązanie?:
ustrojstwo ma działać na podstawie poziomu RSSI z odbiornika video (jak diversity).
Czyli jeśli jakość sygnału zacznie spadać (czyli RSSI spadnie) to sterownik inteligentnie "pokręci" nieco anteną aby nakierować się na model (podniesie się RSSI).

A może takowe cuś już istnieje lub inne alternatywne?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wałkowany już trochę temat - metoda zawodna ze względu na skoki RSSI. Bez telemetrii się nie obędziesz.
Albo Zbig albo może pomęcz Szymona - chyba używa audiomodemu by Grakam i do tego ostatniego powinieneś chyba uderzyć w kwestii kompletnego rozwiązania, na sąsiednim forum widać że sterownik anteny śledzącej jest na ukończeniu...
Jest jeszcze opensourcowe (prawie) rozwiązanie hiszpańskie bodajże , raczej DIY: DakarOSD + tracking
Albo kolejny ciekawy gotowiec ale to już w innej półce cenowej...FLYDREAM
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Rozwiązanie FLYDREAM jest tym o co mi chodzi.
Rurek, trochę mnie zmartwiłeś tym skaczącym RSSI. O ile pamiętam to gdy daaaawno temu stroiłem InvVee właśnie badając RSSI (oczywiście robiłem to od d..y strony) to RSSI było stabilne, no ale i odległości śmieszne.
Chyba trzeba będzie pomacać temat "labolatoryjnie" i pobiegać trochę po polu z nadajnikiem.

Pozostałe rozwiązania Zbig i DakarOSD to jednak rozwiązania sparowane, a nie oto mi chodzi.
Pozostaje mi jeszcze sąsiednie forum do przeszukania.
ODPOWIEDZ