LCD do FrSky i MultiWii

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

LCD do FrSky i MultiWii

Post autor: Radzu »

Wprawdzie projekt jeszcze raczkuje aczkolwiek postanowiłem podzielić się moimi aktualnymi osiągnięciami.

Założenie jest takie żeby zrobić wyświetlacz który będzie wyświetlał dane z telemetrii FrSky (po podłączeniu do nadajnika z telemetrią), dane do konfiguracji MultiWii (po bezpośrednim podłączeniu do MiltiWii), oraz jednocześnie z telemetrii FrSky i po włączeniu konfiguracji MultiWii (wyświetlacz podłączony do nadajnika RC, a MultiiWii z odbiornikiem)

Aktualnie uruchomiłem:
- pełne wyświetlanie danych z MultiWii po podłączeniu wyświetlacza do MultiWii
- wyświetlanie telemetrii z FrSky po podłączeniu do nadajnika RC

MultiiWii:
Tu sprawa jest banalna, Tx MultiiWii wpinamy do Rx procesora połączonego z wyświetlaczem i resztę załatwia już soft, jako przyciski do ustawiania parametrów wykorzystywana jest aparatura.
Soft także jest banalny, ramka ma 2 znaczniki linii i dane bezpośrednio wyświetlamy bez żadnej kontroli transmitowanych danych.

FrSky:
Tu był dużo większy problem, porządnie się namęczyłem niż w ogóle odebrałem prawidłową ramkę, a wszystko z banalnego powodu - sygnały transmisji szeregowej w FrSky są zanegowane.
W prototypowym układzie z wyświetlaczem musiałem zastosować dodatkowy układ bramek gdyż nie udało mi się znaleźć sposobu na programową negację sygnałów w AVR (jak się potem dowiedziałem w PIC jest to możliwe i tak jest rozwiązane w LCD który robi Kuki).
Docelowo będę musiał wrzucić jakieś bramki trójstanowe aby móc programowo wybrać czy sygnał szeregowy jest standardowy czy zanegowany.

Kolejnym problemem jaki napotkałem to także zanegowany sygnał wejściowy w odbiorniki, więc chcąc bezpośrednio podpiąć sygnał np z GPSu do wejścia Rx odbiornika trzeba zastosować układ negujący.
Przesyłania sygnału wyświetlacza z MultiiWii jeszcze nie testowałem ale myślę że można będzie w tym przypadku pominąć dodatkowy negator gdyż transmisja szeregowa do wyświetlacza w MultiiWii jest realizowana programowo i wystarczy podmienić 2 linijki w definicjach portów.
W takim wypadku wystarczy pojedynczy przewód łączący odpowiedni pin płytki MultiiWii z Rx odbiornika RC.


Projekt planuję zrobić w większości Opensoursowy, jak już ogarnę to trochę bardziej to udostępnię kod pisany w Arduino i jakiś podstawowy schemat, gdy opanuję to w wystarczającym stopniu planuję wypuścić małą partię wyświetlaczy.


Dziś biorę się za dalsze kodzenie aby opanować odbiór danych doprowadzonych do Rx odbiornika a następnie podłączenie MultiiWii.
Załączniki
IMG_1807.JPG
ODPOWIEDZ