Jaki silnik do hexy

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Jaki silnik do hexy

Post autor: elektron »

Witajcie
Czy istnieje jakaś tańsza ale dobra alternatywa dla silników Roxxy 2827/34 ?
Chciałbym zasialać platformę z pakietów 4s... chociaż od biedy i 3s pójdzie..

Najlepiej gdyby silniki można było kupić w Polsce
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

Zerknij tutaj http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=4042 niedawno testowałem i zapowiadają się fajnie , a na 4s ponoć jeszcze 10% wydajniejsze niż na 3s jednak tylko taki pakiet miałem do testów . Mam już nastpne śmigła gws 9050x3 i 10x3.8 APC do przetestowania więc niebawem wstawie wyniki . Jedyna wada to że są z HK .
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Elektron przyjrzyj się silnikom Emax GT z abc-rc. Jakościowo biją na głowę całe hobbycity. Łożyska chodzą płynnie, nie ma luzów i najważniejsze - wszystkie silniki są takie same. W HC jeden ma większy opór, drugi mniejszy, trzeci walniete łożysko a czwarty bije. Ostatnio na 7 sztuk turnigy-sk miałem 2 bez zarzutów. To jest powoli kpina...

HC 15$ + przesylka +ew. vat. Abc 65zl i gwarancja, wymieniają od reki jak coś nie tak.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Słyszałem bardzo pochlebne opinie o tej wlasnie serii silników Emax
Jednak nie widzę zadnego który miałby obroty w granicach 750-950kv i pracował z 4s :(
wektor
Posty: 78
Rejestracja: środa 06 lip 2011, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wektor »

Odnośnie silników EMAX serii GT...
Od dwóch tygodni latam na GT2210/13 plus śmigła 8x3.8 APC lub 8" GAUI.
Plusy:
- silniczki apetycznie podane (gumowe wytłoczki i całkiem udany zestaw akcesoriów)
- bardzo dobrze wykonane chociaż lekkie luzy daje się wyczuć
- czarne :)
- dobre odprowadzanie ciepła
- duża moc i niezła sprawność na w/w śmigłach. Na 10x3.8 śmigłach silnik lubi się grzać.

Żeby nie było zbyt kolorowo... ...minusy:
- obie piasty (przykręcana i zaciskana) 6mm (większość śmigieł 8" wymaga rozwiercenia)
- według mnie najpoważniejszy minus... ...wyprowadzone przewody są przedłużeniem nawiniętego drutu. Dlatego warto je usztywnić lub w jakiś inny sposób zabezpieczyć przed zerwaniem.

Pozdrawiam
wektor
Wiktor
gg: 683139
wektorx<at>gmail.com
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

wektor pisze:Odnośnie silników EMAX serii GT...
Od dwóch tygodni latam na GT2210/13 plus śmigła 8x3.8 APC lub 8" GAUI.
Mam dokładnie taką samą konfigurację w swoim quadzie i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem Emaxy BL2210/25 i śmigła RCC 8x4,5 - quad był nadwrażliwy i hałasował.
wektor pisze:- obie piasty (przykręcana i zaciskana) 6mm (większość śmigieł 8" wymaga rozwiercenia)
Za wyjątkiem wspomnianych APC, które są już fabrycznie rozwiercone i dostarczane z pierścieniami dopasowującymi do osi. Bardzo fajne rozwiązanie i bardzo fajnie śmigła.
wektor pisze:- według mnie najpoważniejszy minus... ...wyprowadzone przewody są przedłużeniem nawiniętego drutu. Dlatego warto je usztywnić lub w jakiś inny sposób zabezpieczyć przed zerwaniem.
To niestety chyba cecha wszystkich Emax-ów. W serii BL jest tak samo.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

breweryhills pisze:
To niestety chyba cecha wszystkich Emax-ów. W serii BL jest tak samo.
Ale chyba tych mniejszych emaxow. W 2215 problem juz nie występuje.


Elektronie ja mam 2215 ~900kv na 3s. Niestety regle (ss) mi nie pociągną i nie dam rady sprawdzić na 4s. Przypuszczam ze byloby super.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

a to że silnik jest dedykowany do 3s a będzie pracował pod 4s to nie będzie mu przeszkadzać?;)
mbruski
Posty: 50
Rejestracja: piątek 22 kwie 2011, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mbruski »

Witam !

W którymś wątku polecano te silniki http://www.rctimer.com/index.php?gOo=go ... oductname= . Pytałem autora (magneto) jak się sprawdziły w polu i twierdzi ,że jest zadowolony. Widziałem też sporo dobrych opinii na ich temat. Gdyby to wszystko okazało się prawdą to byłaby to jakaś alternatywa.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Wyglada na podróbę Roxxy :)
Pytanie jak rzeczywiscie z ich jakościa i wytrzymałością..
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Diem Tobie chodziło o ten silnik ? http://majster-klepka.pl/product_info.p ... ts_id=1758

Pytanie czy wydoi na 4s... :/
Awatar użytkownika
Kenobi36
Posty: 303
Rejestracja: wtorek 17 maja 2011, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kenobi36 »

Słyszałem opinie że silniki płaskie szerokie mają lepszą sprawność od silników dłuższych i o mniejszej średnicy.
Prawda czy fałsz?
iX5 200mm, ZMX FinX30, iPeaka 35A Blheli_32, DAL T5050C, CL Racing F4, Dinogy Mega 4s1300 75C
EYAS 112mm, iFlight 1106 600kv, ipeak 4x18A, Gemfan 3025, iflight mini revo bee F4 BF 3.2 4s500mAh
https://www.youtube.com/watch?v=bhAyBhxgwR8
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

elektron pisze:Diem Tobie chodziło o ten silnik ? http://majster-klepka.pl/product_info.p ... ts_id=1758

Pytanie czy wydoi na 4s... :/

Tak, to te silniki. Zwróć uwagę jak nisko położone jest śmigło gdy użyjemy dokręcanej piasty z kompletu. Porównywalne jest to tylko z montażem śmigieł tyrtytkami bezpośrednio na ośce :)

To czy pracuje na 4s to musisz sam sprawdzic (i podzielic sie info), mysle jednak ze nie bedzie najmniejszych problemow. Na 4s i 10x47 powinno wyciagnąć dość sporo bez zbytniego grzania się. Na 3s i 10x47 silniki są zimne po locie.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
magneto
Posty: 249
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 02:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: magneto »

Elektron te silniczki u mnie cicho pracują nie ma luzu,na fotce na stronie widać ośkę ,do mnie przyszły bez wystającej ośki(nie wiem czy to wada, mi nie przeszkadza) i z inną piastą ,przykręcaną.Piarty niestety są takie sobie(bicia) ale miałem pewien zapas to coś się udało wybrać.Trochę już polatały i zachowują się cicho, zero luzu.jak bym miał kupować to bym je jeszcze raz kupił pod warunkiem że jakość się niepogorszyła.Latam na 4S śmigła 10x4,7
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Że się tak pozwolę wtrącić. Ktoś coś słyszał może o tych http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=17924 silniczkach?
Grzegorz
ODPOWIEDZ