Dziwny objekt podczas lotu dronem - co to moze byc ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Flexx600
Posty: 26
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 19:34
Lokalizacja: Eschwege,Niemcy

Dziwny objekt podczas lotu dronem - co to moze byc ?

Post autor: Flexx600 »

Siema wszystkim
Wczoraj latalem moim P4 u mnie w miescie nad jeziorem i w momencie ujecia z wysokosci 1000m nad jeziorem zauwyzylem dzwiny objekt ktory sie szybko przemieszczal.Nie mam pojecia co to moze byc tymbardziej ze poruszal sie w stosunku do aut widoczynm na tym ujeciu okolo 3x szybciej a na tej drodze jest ograniczenie do 100 km/h i tyle jezdza auta.Obliczylem czas przelotu nad szerokoscia jeziora i wyszla mi predkosc 300km/h.Objekt z tej wysokosci wyglada jak biala kropka.
https://www.youtube.com/watch?v=WX224QlvpiA
4:32 wchodzi w kadre
4:37 wychodzi z kadry
Trajektoria lotu jak na zdjeciu w zalaczniku.
Dodam, ze na tej skladance te ujecie jest 2 krotnie przyspieszone.
Ludzie z tej wysokosci sa juz niewidoczni.
Czy mogl to byc jakis ptak wysoko lecacy i przez to dajacy zludne wrazenie duzej predkosci ?
Na smartfonie jest to prawie niewidoczne -lepiej widac na kompie.
Ma ktos jakies pomysly co to moglo byc ?
PS. Co do wysokosci jaka osiagnalem nad jeziorem to sterowalem z gory o wysokosci wzglednej 500m.
Załączniki
Unbenannt.png
Unbenannt.png (314.42 KiB) Przejrzano 4207 razy
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Dziwny objekt podczas lotu dronem - co to moze byc ?

Post autor: gorszysort »

Skoro obliczając na poziomie gruntu wyszło 300 km/h, a dron ma przetwornik który przy takich odległościach można uznać za punkt - to np. lecąc na wysokości 50% twoje miałby prędkość 150 km/h. Jako że mewy latają do ok. 70 km/h, to wniosek jest taki że ten ptaszek leciał na wysokości ok. 3/4 twojej wysokości.
Flexx600
Posty: 26
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 19:34
Lokalizacja: Eschwege,Niemcy

Re: Dziwny objekt podczas lotu dronem - co to moze byc ?

Post autor: Flexx600 »

Masz racje to musial byc ptak lecacy wysoko - moze niekoniecznie mewa bo nie jestem nawet pewien czy w ogole u nas na jeziorze mamy mewy ale jakis ptak napewno.W kazdym badz razie na pierwszy rzut oka mozna ulec zludzeniu, ze cos sie porusza z duza predkoscia majac za punkt odniesienia jedynie obiekty naziemne.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny objekt podczas lotu dronem - co to moze byc ?

Post autor: Bihtus »

hmm interesujący film ale wydaje mi się że to nie ptak ale do bardziej śmiałych tez mi daleko ... :)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Zairon
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:47

Re: Dziwny objekt podczas lotu dronem - co to moze byc ?

Post autor: Zairon »

Obrazek
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziwny objekt podczas lotu dronem - co to moze byc ?

Post autor: Ghostwell »

Jakie jest prawdopodobieństwo, że w tym miejscu latał ktoś jeszcze dronem ? dla mnie to obiekt mały zdalnie sterowany. Leci zbyt po linii prostej. Ale jeśli to temat, który miał urozmaicić forum to... tak to mini Unidentified Flight Object
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
Flexx600
Posty: 26
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 19:34
Lokalizacja: Eschwege,Niemcy

Re: Dziwny objekt podczas lotu dronem - co to moze byc ?

Post autor: Flexx600 »

Ghostwell pisze:Jakie jest prawdopodobieństwo, że w tym miejscu latał ktoś jeszcze dronem ? dla mnie to obiekt mały zdalnie sterowany. Leci zbyt po linii prostej.
Ja tam nigdy nie widzialem zeby ktos latal dronem-co nie oznacza, ze nie lataja..
Co do lotu w lini prostej to zolte kropki sa to punkty przez ktore przecial objekt- nie jest idealnie prosty lot ale to nie wyklucza drona czy inny model.
Drona wyklucza natomiast inny fakt - z zalozeniem , ze lecialby on na maksymalnej wysokosci 500m to bylby w polowie mojej wysokosci co oznaczalo by, ze musialby leciec z predkoscia 150 km/h..
Ja startowalem z gory o wzglednej wysokosci do jeziora 500m oddalonej od tego jeziora o 4km i stamtad nikt nic nie puszczal.Inne gory raczej nie wchodza w rachube bo albo za daleko albo nie ma widoku na to miejsce a teran tam znam dobrze.
Załączniki
Unbenanntzzzz.png
Unbenanntzzzz.png (282.12 KiB) Przejrzano 3959 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dziwny objekt podczas lotu dronem - co to moze byc ?

Post autor: pawelsky »

Flexx600 pisze:z zalozeniem , ze lecialby on na maksymalnej wysokosci 500m
Bledne zalozenie - nie kazde latadlo ma ograniczenie do 500m :)
ODPOWIEDZ