DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Jagoda »

IvanM pisze: Sorry - ale na takim poziomie absurdu dyskusja dla mnie nie ma sensu.
Absurdalne są przykłady.Jak ten chyba też:
Natomiast idąc Twoim tokiem rozumowania to powinno się zainstalować w autach system śledzenia (GPS łącznie z GSM) gdzie dane szły by nie do organów kontroli tylko do producenta auta.
Dodatkowo system uniemożliwiłby łamanie przepisów drogowych w danym kraju.Oczywiście niektórych np. V max.

A jeżeli chciałbyś pojechać szybciej w przypadku wyższej konieczności (np. rannego do szpitala) to tylko po wyrażeniu zgody przez producenta tegoż auta.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: jacekV »

Chyba napiszę jakąś kròtką opowieść z cyklu "Nie tak odległa przyszłość" o konieczności uzyskania zgody u producenta kibla na pòjście zrobienia kupy.

To że już żyjemy w oparach absurdu nie upoważnia nas do jeszcze większego zagęszczania atmosfery...


p.s. w zasadzie to już jest taka historia...http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=38229
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Jagoda »

jacekV pisze:Chyba napiszę jakąś kròtką opowieść z cyklu "Nie tak odległa przyszłość" o konieczności uzyskania zgody u producenta kibla na pòjście zrobienia kupy.
Tyle razy sobie powtarzam: nie pij kawy podczas czytania forum - znowu zalana klawiatura :evil:
- wyobraźnia przypomniała mi przed tygodniową bieguśkę
Pozdrawiam. :), :)
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: s050197 »

Nie wiem w ogóle o co całe zamieszanie - strefy No Fly to rzecz święta.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Kyokushin »

IvanM pisze:
Kyokushin pisze:W wolnym świecie, każdy ma prawo złamać prawo, w następstwie czego ponieść nieuchronne konsekwencje.
Chcesz zadźgać kogoś nożem? Wiedz że czeka Cię paka.
Idąc twoim tokiem rozumowania - to w wolnym świecie nikt nie ma prawa przeszkodzić mi w instalacji bomby na stadionie i jej odpaleniu w trakcie koncertu. Mam do tego przecież prawo - bo zgadzam się ponieść nieuchronne konsekwencje - tzn. pójść do paki. :roll:
Sorry - ale na takim poziomie absurdu dyskusja dla mnie nie ma sensu.
W wolnym świecie możesz mieć w pompie co tylko chcesz i zrobić co tylko chcesz, a cała reszta może mieć to głęboko, i wsadzić cię za to do paki, bo złamałeś prawo, które ustalili sobie większościowo, w ramach demokracji.

Bo niby czemu masz tego nie zrobić jak bardzo chcesz? Przecież jak się uprzesz to zawsze to zrobisz, czego zresztą mamy przykłady.

Tak więc idź instaluj bombę, może Cię zawiną i będziemy mieć tu spokój :lol:
De facto, powinni dawać za to czapę, nie pakę.

Robienie zasieków, na 0.01% idiotów społeczeństwa nie ma sensu, bo oni i tak przejdą jak się uprą, nawet za cenę życia, a pozostałe 99.9% będzie musiało chodzić naokoło.

Jak ich więc wyłowić - to temat chyba na osobną dyskusję w dziale hydepark.
Jagoda pisze:
IvanM pisze: Sorry - ale na takim poziomie absurdu dyskusja dla mnie nie ma sensu.
Absurdalne są przykłady.Jak ten chyba też:
Natomiast idąc Twoim tokiem rozumowania to powinno się zainstalować w autach system śledzenia (GPS łącznie z GSM) gdzie dane szły by nie do organów kontroli tylko do producenta auta.
Dodatkowo system uniemożliwiłby łamanie przepisów drogowych w danym kraju.Oczywiście niektórych np. V max.

A jeżeli chciałbyś pojechać szybciej w przypadku wyższej konieczności (np. rannego do szpitala) to tylko po wyrażeniu zgody przez producenta tegoż auta.
on by chciał żeby to producent auta ustalił sobie gdzie wolno ile jechać, i np jak będzie ograniczenie do 140, a dji uzna że nie nie, tylko 60, to się załączy limit. Albo DJI uzna że NIE WOLNO mu wjechać na jakiś parking, to tam nie wjedzie, podczas gdy inni wjadą, bo nie będzie zakazu.

Kierowca ma się stosować do PORD, nie ważne czy jedzie rowerem, czy samochodem, ma prawo znać, jak je złamie - ustawodawca przewidział konsekwencje. Tak to działa.
Jak ustawodawca uznał, abstrachując od tego czy ma racje czy nie, że do centrum ma nie wjeżdżać auto z normą np niższa niż euro 3, to ma nie wjeżdżać. I nadal, odpowiedzialność jest po stronie kierowcy, samochód się nie blokuje. Może wjechać i dostać mandat, lub nie.
s050197 pisze:Nie wiem w ogóle o co całe zamieszanie - strefy No Fly to rzecz święta.
a niby czemu?
bo dji tak mówi?

ja mam to co mówi DJI w pompie i ich NFZ również, bo nie są autorytetem, szanuję natomiast lokalne prawo.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: photolucas84 »

ja jestem takiego samego zdania jak Kyokushin - kupuje produkt bez GEO (nie ma ani słowa o tym ani w internecie ani na stronach DJI ani na pudełku towaru który kupuje). DJI aktualizacją w której także NIC NIE MA O GEO - wprowadza GEO (czytaj kupujesz samochód a po czasie okazuje się że blokują Ci prędkość do 50km/h - bo możesz przecież kogoś zabić) - chore - powinniśmy zwrócić phantomy do DJI - oczywiście gdyby się tylko dało - i niech oddają kase ! zmiana warunków użytkowania produktu po jego zakupie !

Skoro DJI chce "popraw bezpieczeństwa" to niech zamontuje transpondery, lokalizatory i nadajniki GPS w dronach i niech informuje o tym. Cały system GEO to jednym słowem "kupa" którą każą nam jeść. Jest to bez sensu bo blokują drony tym co chcą i "mogą" - podkreślam MOGĄ (mają zezwolenia) latać, bo jeżeli ktoś będzie chciał kombinować czy może latać czy nie to może zrobić coś złego to i tak zrobi (sreberko na gps i jazda).
Prywatna firma nie powinna aż w takim stopniu ingerować w użytkownika - wsiadając do samochodu nie prosicie o zgodę na jazdę (czy macie prawko czy nie). Podobnie jest tutaj- nie ważne czy masz licencje czy nie i tak musisz prosić się o zgodę DJI - czytaj piszesz do Toyoty o zgodę na przejazd drogą krajową nr 1 (czekasz i albo CI pozwolą albo nie).
Dron może zrobic krzywdę, podobnie jak rower, samochód i inne tego typu rzeczy. W nieodpowiednich rękach wszystko stanowi zagrożenie.
Mavic Pro Platinum Combo
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: s050197 »

Kyokushin pisze:
IvanM pisze:
Kyokushin pisze:
a niby czemu?
bo dji tak mówi?

ja mam to co mówi DJI w pompie i ich NFZ również, bo nie są autorytetem, szanuję natomiast lokalne prawo.

Nie DJI tak mówi, tylko tak stanowią przepisy.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: photolucas84 »

Nie DJI tak mówi, tylko tak stanowią przepisy.
kolego s050197 gdzie masz napisane że DJI może ustanawiać przepisy ? czytaj ze zrozumieniem to co pisze Kyokushin - on nie ma gdzieś przepisów prawa ale durne przepisy DJI (moze dla Ciebie to samo ale tak nie jest)
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Kyokushin »

s050197 pisze:
Nie DJI tak mówi, tylko tak stanowią przepisy.
A które konkretnie?
Poproszę o paragraf.

Ciężar dowodu leży na twierdzącym daną tezę, więc jedziesz!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
photolucas84 pisze:ja jestem takiego samego zdania jak Kyokushin - kupuje produkt bez GEO (nie ma ani słowa o tym ani w internecie ani na stronach DJI ani na pudełku towaru który kupuje). DJI aktualizacją w której także NIC NIE MA O GEO - wprowadza GEO (czytaj kupujesz samochód a po czasie okazuje się że blokują Ci prędkość do 50km/h - bo możesz przecież kogoś zabić) - chore - powinniśmy zwrócić phantomy do DJI - oczywiście gdyby się tylko dało - i niech oddają kase ! zmiana warunków użytkowania produktu po jego zakupie !

Skoro DJI chce "popraw bezpieczeństwa" to niech zamontuje transpondery, lokalizatory i nadajniki GPS w dronach i niech informuje o tym. Cały system GEO to jednym słowem "kupa" którą każą nam jeść. Jest to bez sensu bo blokują drony tym co chcą i "mogą" - podkreślam MOGĄ (mają zezwolenia) latać, bo jeżeli ktoś będzie chciał kombinować czy może latać czy nie to może zrobić coś złego to i tak zrobi (sreberko na gps i jazda).
Prywatna firma nie powinna aż w takim stopniu ingerować w użytkownika - wsiadając do samochodu nie prosicie o zgodę na jazdę (czy macie prawko czy nie). Podobnie jest tutaj- nie ważne czy masz licencje czy nie i tak musisz prosić się o zgodę DJI - czytaj piszesz do Toyoty o zgodę na przejazd drogą krajową nr 1 (czekasz i albo CI pozwolą albo nie).
Dron może zrobic krzywdę, podobnie jak rower, samochód i inne tego typu rzeczy. W nieodpowiednich rękach wszystko stanowi zagrożenie.
Tak, nawet nie ma słowa o blokadach. W dodatku łącząc się do netu, modyfikują (czyt. dodają) ograniczenia lotu, których nie było w momencie zakupu.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Kowal »

Kyokushin pisze:...modyfikują (czyt. dodają) ograniczenia lotu, których nie było w momencie zakupu.
Przed upływem dwóch lat od zakupu zwrócić sprzedawcy w związku z niezgodnością z umową :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: s050197 »

Czy można będzie zwrócić na podstawie niezgodności z umową to wątpię, bo przy każdej aktualizacji oprogramowania jesteś proszony o zatwierdzenie warunków, więc instalując cokolwiek godzisz się na wszystko co narzuci producent.

Kolejna sprawa - "pozwolenie" na lot będzie natychmiastowe. Będąc w żółtej strefie (w tej z ograniczeniami), trzeba będzie kliknąć - zalogować się jako użytkownik i przez 24h można latać. Żaden Chińczyk nie będzie czekał na podanie ani nie będzie wyrażać zgody, bo to będzie automatyczne. W sumie to bardzo dobrze, że w tych wrażliwszych strefach latanie nie będzie aż tak anonimowe.

Dalej - nie ma znowu co tak krzyczeć, bo w przypadku Polski strefy "nasze" i DJI chyba wcale się nie różnią - http://www.dji.com/flysafe/no-fly.

Moim zdaniem krzyczą ci co mają coś na sumieniu. Tak zawsze jest przy okazji zakładania monitoringu np. miejskiego. Cwaniacy lamentują, że brak prywatności, inwigilacja, matrix. Jak się nie ma nic do ukrycia, to taki "nadzór" jest tak naprawdę zaletą.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Jagoda »

s050197 pisze: Moim zdaniem krzyczą ci co mają coś na sumieniu. Tak zawsze jest przy okazji zakładania monitoringu np. miejskiego. Cwaniacy lamentują, że brak prywatności, inwigilacja, matrix. Jak się nie ma nic do ukrycia, to taki "nadzór" jest tak naprawdę zaletą.
Pomyśl jak bardzo pitolisz.
Bo idąc dalej Twoim tokiem, to po przyjściu na świat ludzika jest pobierane DNA - tak na przyszłość, co by jak nabroi był szybko do złapania.
Każdy ludek ma wszczepionego chipa (identyfikacja, GPS, itd.) co by jak nabroi to ..j.w.
Jeżeli chcesz żyć w podobnym świecie, to na świat przyszedłeś za wcześnie. :-|

Ps.
Jacek jak czytasz- nowa inspiracja -"niedaleka przyszłość"
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Pieth »

Temat dla Jacka to raczej >Jak młodzi pragną być zniewoleni<, przerażenie mnie ogarnia jak to czytam :-(
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: jacekV »

Pieth pisze:Temat dla Jacka to raczej >Jak młodzi pragną być zniewoleni<, przerażenie mnie ogarnia jak to czytam :-(
+1
czyżby ròżnica pokoleń, czy naiwność ?

DJI, czy inny pies zrobi dla Ciebie wszystko... kawę, rogalika z masełkiem, laskę i zaprowadzi za rączkę do szkòłki. Pogrozi paluszkiem...no,no... niedobry pilocik poleciał za wysoko...

Zwolni z myślenia a przy okazji pozbawi samodzielności.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI - ograniczenia lotu i aktualizacje

Post autor: Jagoda »

Pieth pisze:Temat dla Jacka to raczej >Jak młodzi pragną być zniewoleni<, przerażenie mnie ogarnia jak to czytam :-(
Mnie też.
Ale zadaję sobie pytanie:
W imię czego? - poczucia bezpieczeństwa?
Nie wiem (pamiętam) w jakim wieku Twoje wnuki - może zapytaj czy im to pasi?
Edit
jacekV pisze:
Zwolni z myślenia a przy okazji pozbawi samodzielności.
To nie przyszłość.
To "cofka"
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ