Taka zabawka quadro

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sreg
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 12:30
Lokalizacja: W-wa

Taka zabawka quadro

Post autor: sreg »

Hej

dostałem cosik takiego
http://abc-rc.pl/p/97/1822/quadrocopter ... -nich.html

zastanawiam się czy mogę to jakoś wykorzystać do nauki fpv- jestem początkujący. Tym samym mógłbym na jakiejś sali gimnastycznej czy garażu w CH poćwiczyć latanie fpv.
Tylko czy coś takiego udźwignie jakaś małą/mikrą kamerkę i do tego nadajnik?
Czy może są minikamery z jakimś malutkim nadajnikiem - wszystko w jednym ? Domniemam że odległości zabójczych na tym nie zrobię, ale dla początkującego i to może być wrażeniem :)
Co możecie polecić ?
Będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Wszystkim można latać/jeździć/pływać fpv :D Nadajnik za 13$ 1.2ghz (tyle to kosztowało) z dinodirekt (tam to kupowaliśmy?) + odbiornik + lekka kamera - cx161 i jazda.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Jak z nadajnikami nie wiem ale jednogramowe kamerki są do dostania - pytanie czy to ma sens. Jakość obrazu taka sobie a jak będziesz chciał polatać naprawdę to i tak będziesz musiał zainwestować w porządny sprzęt. Na tym to lepiej się poucz ogólnie jak się lata quadro a potem puść to w obieg i kup/złóż sobie coś mocniejszego co dźwignie rozsądny sprzęt.
I jeszcze jedno - latanie na hali FPV, szczególnie na wyższych częstotliwościach wideo to masakra. Będziesz miał kupę odbić chyba że zrobisz sobie anteny o polaryzacji kołowej.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ja latałem na sali z 500mW 2.4ghz i jakiegokolwiek szumu nie miałem... To chyba zależy od sali :P Pośród drzew już jest zonk.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

To chyba zależy od sali
Brzmi logicznie.....
sreg
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 12:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sreg »

A tak kamerka ? Ona jest chyba od razu z nadajnikiem ? Nada się ? Tylko ten cmos :(

http://www.foxtechfpv.com/58g-20mw-mini ... p-210.html
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

To zależy do czego ma się nadać.
Kamerka od biedy może być, jednak będzie to mizerna jakość obrazu. Nadajnik 20mW nadaj się do latania w promieniu do 100m. Latałem na nadajniku video 10mW i raz można było polecieć do 100-150m i było dobrze a następnym razem tylko ok 50-80m i zrywanie obrazu. Jak zrywa się obraz to już koniec.

Optymalnie polecił bym celować w nadajnik ok video 200mW w zupełności wystarcza.
Kamerkę to zobacz sobie np. na allegro przetwornik najlepiej ccd sony super had kolor jużod 420lini jest wystarczająca. Ceny poniżej 100zł.
Na kamerce bym nie oszczędzał, już tak zrobiłem i kupiłem następną. Głównie chodzi o to czy kamera radzi sobie ze słońcem. Jedne robią się czarne inne różowe i w tym momencie ucina obraz / nic nie widać i jest klapa. Podobnie może być z kamerkami na przetworniku cmos.
Pozdrawiam
Szymon
sreg
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 12:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sreg »

Ok rozumiem.
To coś co dostałem to strasznie małe cudo.
Możecie polecić jakiś mini nadajnik - będę wdzięczny za linka ?
I jakąś mini kamerkę na ccd ? Całość muszę zmieścić - jeśli wogóle wyjdzie na tym czymś małym z pierwszego mojego posta.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Hmmm faktycznie nie jest to za wielki sprzęt do dźwigania kamery.

Zrób próbę i podczep do Quadroka jakieś obciążenie symulujące osprzęt FPV.

Jak widzę to masz sterowanie RC na 2.4GHz więc musisz szukać linku video na inną częstotliwość. Może jakaś kamerka bezprzewodowa na 5.8GHz (przeważnie na cmos ale i od tego można zacząć).
Pozdrawiam
Szymon
ODPOWIEDZ