Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest środa 24 paź 2018, 02:22

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość

Czyli się mylę? Czy mam rację? :-)

Mały eksperyment, który przeprowadziłem z kolegą. Pomiar po ziemi (wysokość ok 1m nadajnik i odbiornik) przy wlaczonej tylko jednej aparaturze i odbiorniku do pierwszego pikniecia i pomiar przy włączonych wszystkich na raz. Pomiar robiony po 3 x.

Moje 9xr pro z xjt Eu lbt plus x8r

230/250/180m vs 240/200/110m

Kolegi 9x z xjt noneu plus x8r

200/250/230 vs 130/60/180

Moje 9x z olr 1w

100/250/250m vs 230/250/200m

Moja futaba z modułem frsky plus d8r2 i Bluetooth do telemetrii

120/60/100 vs 80/50/30

Mój hitec z przerobionym modułem djt i d8r2 i Bluetooth do telemetrii

60/160/100 vs 20/50/60

Nachodzilismy się jak glupki.
Odbiorniki leżały w tekturowym pudle.
10tki metrów wyznaczaly słupki przy jakimś sadzie to tyle było łatwiej.
Za sadem 10tki już robiliśmy krokami.
Jak się w końcu uda uruchomić qlrs i dojdą taranisy to zrobimy eksperyment jeszcze raz ale z procentami co 50m, z GPS, bo piszczenie na telemetrii lost czy signal critical to wydaje się średnio reprezentatywne. No i weźmiemy krotkofalowki :-)

Awatar użytkownika

df2 pisze:
Czyli się mylę? Czy mam rację? :-)

Czyli z pomiarow ktore widzialem wynika ze mozesz miec racje.

Awatar użytkownika

Zaledwie od kilku dni Jestem posiadaczem Taranis q X7 i muszę powiedzieć że jestem zachwycony możliwościami tego systemu i żałuję że już wcześniej nie zmieniłem mojego Spektrum dx8 na Taranis. Jak sobie pomyślę na przykład ile nerwów kosztowało mnie w Spektrum to upierdliwe pikanie jak się coś ustawiało które nieszło w żaden sposób wyłączyć. W końcu Pewnego dnia Nie wytrzymałem otworzyłem aparaturę I wylutowałem ten pikający głośniczek. No bo trudno było mi nie przyznać mojej żonie racji że jak się chce zasnąć to słychać to upierdliwe pikanie nawet przez zamknięte drzwi od sypialni.

Haha mam to samo w Spektrum, wywaliłem pikacza :) mi się jeszcze dostaje dodatkowo jak podłączam quady pod kompa i mi buzzer piszczy albo mam takiego buga że przy flaszowaniu się buzzer załącza i ciągle piszczy i ostatnia rzecz na czym się jeszcze łapie to beacon z ESC lub buzzera w samolotach lub quadach jak nie ma throttle przez jakis czas lub wyłączę apkę a zapomnę baterii odłączyć.

Awatar użytkownika

Właśnie zamontowałem pierwszy odbiornik R-XSR. Bardzo mocno się grzeje więc musiałem go dać na górę mimo wszystko mierzyłem temperaturę pracy jest w granicach 75 stopni. Poza tym zauważyłem że po włączeniu aparatury daje lekkie zakłócenia obrazu ale da się z tym żyć. Czy jest to normalne?
Zaraz jadę na pole i sprawdzę jak to działa.
Obrazek

Może coś z napięciem? Wgrywałeś najnowszy firmware?

No i tak na marginesie na gearbest jest znów promka 30% przy 3 sztukach, po 81$ wychodzi sztuka (tylko białe dostępne)

EDIT: Jak ktos chce bede mial 2 szt do "oddania" :) Jak do konca wrzesnia nikt nie zechce to jada do Norwegii

Dojechał o do mnie x7...
I oczywiście nie jest różowo, pomijając przyzwyczajenie do erskyy to taranisa chcę mieć na opentx - głównie ze względu na luA.

Po założeniu pakietu zasilającego i aktualizacji opentx z 2.2.0 na 2.2.2 oraz zmianie firmware xjt na Eu lbt 151223 nie mogłem zbindowac odbiorników D8r2 w trybie d8 oraz x8r w d16...

Doczytałem, że i tak dla luA trzeba zaznaczyć luA i luAc przy pobieraniu, do tego opcje dla multiproto itp.

Wgrałem Jeszce raz opentx, znalazłem i wgrałem stock no Eu xjt firmware, następnie znów Eu lbt. Po wyłączeniu i włączeniu D8r2 działa w trybie d8, natomiast w d16 nie binduje się x8r. Dla pewności wgrałem do niego przez kabel ponownie Eu lbt. Zbindowalem z 9xrpro z xjt Eu lbt, sprawdziłem poprawność działania i z tamtą aparaturą jest ok.
Kolejna próba z x7 i dalej się nie binduje.

Jakieś pomysły co robię źle?
Jakieś pułapki w opentx naprzeciw erskyy?

Da się sprawdzić czy napewno Eu lbt siedzi w wewnętrznym xjt?

Mam sporo odbiorników lbt i chciałbym używać lbt...

X8r bindowal em bez zworek, taranis pytał o kanały - wybrałem z telemetria 1-8.

Koledzy, pomysły? :-(

Edit

XJT_EU170317 zawiera w sobie lbt, choć z nazwy na to nie wygląda, i rozwiązuje problem.

Próbował ktoś może wizualnie jakieś modyfikacje? Myślę nad pomalowaniem case na jeden kolor albo wzory lub naklejenie folii vinylowej której pełno u chińczyków za grosze, najpopularniejsze to te kolorowe z patternem carbon fiber. Chciałbym też uchwyty nakleić jakieś, podobne do x7s, może skaja wycięta i przyklejona? Jakim klejem by to najlepiej przykleic czy moze tasma dwustronna?

terragady pisze:
Próbował ktoś może wizualnie jakieś modyfikacje? Myślę nad pomalowaniem case na jeden kolor albo wzory lub naklejenie folii vinylowej której pełno u chińczyków za grosze, najpopularniejsze to te kolorowe z patternem carbon fiber. Chciałbym też uchwyty nakleić jakieś, podobne do x7s, może skaja wycięta i przyklejona? Jakim klejem by to najlepiej przykleic czy moze tasma dwustronna?

No pewnie naklejki jak najbardziej najlepiej z ceraty imitacja karbonu jeszcze batony do jubilera -pozloci 14k i te napisy najlepiej zlote.
ps.sorki ale nie moglem sie powstrzymac.

Awatar użytkownika

Biorąc pod uwagę jak wyglądały aparatury zawodników ostatniego DroneRace w Gdyni to pytanie kolegi jak najbardziej się wpisuje w obecnie panujące trendy.

Awatar użytkownika

Jak masz aerograf to jedziesz z tematem.
Lub hydrografika. Kupujesz folię i aktywator. Tylko potrenuj na małym kawałku przed, nic trudnego, a efekty zaskakujące. Na koniec bezbarwny, by utrwalić powłokę i starczy na długi czas.

Z.W15 pisze:
terragady pisze:

No pewnie naklejki jak najbardziej najlepiej z ceraty imitacja karbonu jeszcze batony do jubilera -pozloci 14k i te napisy najlepiej zlote.
ps.sorki ale nie moglem sie powstrzymac.

Trochę z czapy odpowiedź, oczywiście lepiej mieć taką samą jak wszyscy a nie spersonalizowaną, już bym wolał mieć karbon z ceraty i złote przełączniki niż standardowe.

Adrián pisze:
Jak masz aerograf to jedziesz z tematem.
Lub hydrografika. Kupujesz folię i aktywator. Tylko potrenuj na małym kawałku przed, nic trudnego, a efekty zaskakujące. Na koniec bezbarwny, by utrwalić powłokę i starczy na długi czas.

Aerografu nie mam, z hydrografiką trochę się bawiłem ale już nie mam nic do tego, widziałem że można zrobić coś podobnego samymi sprayami na wodzie i też wychodzi fajnie tylko wiadomo że wtedy to będzie taki misz masz kolorów. Mam też fajną gumę matową w sprayu, psikałem nim plastiki w motorze i fajnie się trzyma to i ma fajną strukturę.

Najbardziej myślałem nad tą folią vinylową w kolorze niebieskim z wzorem włókien.

cześć, ma ktoś jakiś kodzik na to radio ?

tombstone pisze:
cześć, ma ktoś jakiś kodzik na to radio ?

Coś może się znajdzie, zależy gdzie chcesz kupić :-)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.