DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

bigwaser
Posty: 12
Rejestracja: piątek 11 sie 2017, 08:54
Lokalizacja: Poznań, pow. Poznań

Re: DJI Mavic

Post autor: bigwaser »

Czy w Waszych telefonach jest opcja, nieładowania telefonu przez konkretne urzadzenie USB ? Chodzi o to, że w czasie latania pilot ładuje mi podłączony telefon, skutkuje to tym, że mam 3 baterie a nie wylatam ich bo poziom pilota spada do 20 % w połowie trzeiej baterii, i tak piszczy, że nie da się latać ( tak apropo da się przesunąć to ostrzeżenie o rozładowania pilota ? to by sprawiło że mógł bym wylatać i trzecią baterię do końca), tak więc jak kończe latanie to mam telefon prawie naładowany do końca, 2 rozładowane baterie mavica, trzecią napoczętą i rozładowanego pilota ..
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

Możesz wypruc z kabelka USB przewód +
Hip3q
Posty: 53
Rejestracja: piątek 17 mar 2017, 22:49

Re: DJI Mavic

Post autor: Hip3q »

bigwaser pisze:Czy w Waszych telefonach jest opcja, nieładowania telefonu przez konkretne urzadzenie USB ? Chodzi o to, że w czasie latania pilot ładuje mi podłączony telefon, skutkuje to tym, że mam 3 baterie a nie wylatam ich bo poziom pilota spada do 20 % w połowie trzeiej baterii, i tak piszczy, że nie da się latać ( tak apropo da się przesunąć to ostrzeżenie o rozładowania pilota ? to by sprawiło że mógł bym wylatać i trzecią baterię do końca), tak więc jak kończe latanie to mam telefon prawie naładowany do końca, 2 rozładowane baterie mavica, trzecią napoczętą i rozładowanego pilota ..
Według mnie masz walniętą baterie w aparaturze (było poruszane - pilota to masz w np. samolocie lub do telewizora). Ja spokojnie na Z3 Compact wyciągam 3 batki i jeszcze mi prądu zostaje na kolejne pakiety. Zakup sobie miernik "mah" ze 20zł. kosztuje, będziesz wiedział ile wchodzi do batki w aparaturze. Jeżeli +/- ta sama wartość co jest podana w różnych źródłach (czyli +/- 2970 mAh) - (minus) % baterii jaką zostawiłeś zanim podłączyłeś. W sumie po zastanowieniu nie wykluczam, iż Twój tel żre więcej niż batka w apce jest w stanie zmagazynować.

Oczywiście mogę się mylić w swojej wypowiedzi. Na 100% nigdy niczego pewien nie jestem.


hm... czy komuś jeszcze aparatura ładuje telefon? bo mi tylko podtrzymuje ale % i tak lecą w dół z tym, że dużo wolniej. Z wypowiedzi kolegi rozumuje, iż aparatura podaje takie napięcie, że telefon jest ładowany a nie podtrzymywany.
bigwaser
Posty: 12
Rejestracja: piątek 11 sie 2017, 08:54
Lokalizacja: Poznań, pow. Poznań

Re: DJI Mavic

Post autor: bigwaser »

No dokładnie jak podłącze tel do APARATURY :D ( sorki ale to słowo zupełnie mi nie pasuje do tego urządzenia, powinni wymyśleć jakieś inne słowo ( bardziej pasuje kontroler :D ) , bo aparatura to jest zespół urządzeń elektrycznych składających się w jedną całość :D przynajmniej dla mnie jako elektronika ), w każdym bądź razie aparatura/ kontroler ładuje mi telefon, jak zaczynam latać mam np 90 %, kończę latać mam 97 % :D
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

Hip3q pisze:hm... czy komuś jeszcze aparatura ładuje telefon? bo mi tylko podtrzymuje ale % i tak lecą w dół z tym, że dużo wolniej. Z wypowiedzi kolegi rozumuje, iż aparatura podaje takie napięcie, że telefon jest ładowany a nie podtrzymywany.
Nie napiecie a raczej pytanie o wydajnosc pradowa tego zlacza w aparaturze. Strzelam (bez szukania) ze 500mA.
Wszystko zalezy od konkretnego modelu telefonu, wiadomo ze jak ktos ma "phablet" z duzym ekranem lub cos z lekko podjechana bateria lub po prostu ma cos jeszcze uruchomione na telefonie co powoduje ze calosc pracuje "na pelnej mocy" to te 500mA nie bedzie w stanie "ladowac" telefonu a jedynie podtrzymywac/opozniac rozladowywanie.

Wg mnie najprosciej wyciac / przeciac przewod Vcc w kablu (liczac ze podlaczenie za pomoca kabla) a zostawic pozostale tj data i GND.

Edit:
Na androidzie z rootem kiedys mozna bylo wylaczyc ladowanie apka chyba (z pamieci) nazywala sie stopcharge
Hip3q
Posty: 53
Rejestracja: piątek 17 mar 2017, 22:49

Re: DJI Mavic

Post autor: Hip3q »

MorF pisze:Nie napiecie a raczej pytanie o wydajnosc...
Elektrykiem czy innym tego typu podobnych nie jestem :) użyłem słowa, które najbardziej mi się skojarzyło z danym zagadnieniem. Za mój błąd przepraszam :) człowiek uczy się całe życie :)
MorF pisze:Wszystko zalezy od konkretnego modelu telefonu, wiadomo ze jak ktos ma "phablet" z duzym ekranem lub cos z lekko podjechana bateria lub po prostu ma cos jeszcze uruchomione na telefonie co powoduje ze calosc pracuje "na pelnej mocy" to
No tak, tylko dlaczego jego sprzęt zżera całą baterie w aparaturze a mój nie? Gdzieś tu wcześniej zapodałem ssy jak głodna jest sama apka DJI GO. Pytanie jest czemu jemu pakiet siada a mi nie... dlatego też pytam pozostałych czy mają podobne problemy z aparaturą jak kolega bigwaser. Dla mnie to jest dziwne, iż tak szybko mu szamie pakiet.
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

Wszystko zależy od urządzenia . Ja wylatam 3 pakiety i zostaje mi 50% baterii w aparaturze. Latam na iPadzie 2 mini . Staram się zawsze podpinać oczywiście jak mam w nim 100% może tez ma to jakieś znaczenie ...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Hip3q
Posty: 53
Rejestracja: piątek 17 mar 2017, 22:49

Re: DJI Mavic

Post autor: Hip3q »

talib1990 pisze:Wszystko zależy od urządzenia . Ja wylatam 3 pakiety i zostaje mi 50% baterii w aparaturze. Latam na iPadzie 2 mini . Staram się zawsze podpinać oczywiście jak mam w nim 100% może tez ma to jakieś znaczenie ...
Jest to bardzo cenna informacja :) oczywiście na tej jednej informacji nie możemy opierać wniosków ale daje do myślenia. Czekamy na więcej.
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: waltz »

Ja na galaxy S7 mam podobnie - po wylataniu 3 pakietów w kontrolerze zostaje około 40-50% baterii.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

Note4 też tak samo
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: Be0wulff »

Czy ktos ma moze nowy kod na zakup mavica w tomtop ? Bo poprzedni wlasnie stracil przydatnosc do spozycia.
polaris20
Posty: 6
Rejestracja: sobota 26 sie 2017, 14:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: polaris20 »

Witam wszytskich forumowiczów i użytkowników mavikow. Zarejestrowałem się na forum ponieważ w dniu dzisiejszym zakupiłem drona. Nad zakupem długo się zastanawiałem. Musiałem sam siebie przekonać że owy sprzęt jest mi niezbędny podczas podróżowania. Zakupu miałem dokonać w Tom Topie, ale obawiałem się kilku rzeczy czy paczka dotrze na czas, czy nie będzie żadnego problemu z dronem. Nauczony życiem że dość często muszę reklamowac/wymieniać sprzęt z tytułu rękojmi postanowiłem kupić drona z x_kom.pl za 5399zl dostałem drona z dodatkową baterią i bardzo bardzo fajnym plecakiem. Futerał z zestawu combo nie spełniał moich oczekiwań często jeżdżę na motorze i wolałem mieć coś większego gdzie oprócz drona i podstawowych dodatków zmieszcze jeszcze dodatkowy sprzęt czy nawet coś do jedzonko. Sprzęcik lyklem na firmę więc po odliczeniu VAT i CIT wyszło mnie coś poniżej 4tysi. Wiem że ciągnąc z Azji można oszczędzić jeszcze więcej ale jak już mówiłem zależało mi na gwarancji sprzedawcy i czasie. Pod koniec września jadę w kierunku Hiszpania i Portugalii na cały miesiąc dlatego ważne żebym przed wyjazdem mógł się trochę nauczyć latania i kręcenia fajnych zdjęć. Na końcu moich wypociny pojawia się pytanie. Z jakich filtrów najczęściej korzystacie, czy warto zakupić osłonę kamery i gimbala z filtrem Nd czy lepiej kupić tylko zestaw kilku filtrów.
PS czy ktoś może chciałby sprzedać ładowarkę samochodową ze swojego zestawu combo? Na wycieczkę jadę kamperem i zwykle koczuje gdzieś na uboczu gdzie mam tylko 12v z solarow
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Mavic

Post autor: luc4s »

Drony z Azji normalnie reklamujesz w DJI. Przetestowane, ale dobrze, że dajesz zarobić naszym rodakom :)

Obowiązkowo ND16 i ew ND8 i polar. Ja kupiłem PolarPro. Osłonek nie używam.
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: DJI Mavic

Post autor: yasiu18 »

Polar?? Hmmm. Poczytaj na temat działania takiego filtra i wtedy pomyśl nad zakupem. Poza tym że latając nie możesz skręcać, to jeszcze musisz go odpowiednio założyć przed lotem (inaczej nie będzie spełniał swojej funkcji) .
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Mavic

Post autor: rika2017 »

yasiu18 pisze:Polar?? Hmmm. Poczytaj na temat działania takiego filtra i wtedy pomyśl nad zakupem. Poza tym że latając nie możesz skręcać, to jeszcze musisz go odpowiednio założyć przed lotem (inaczej nie będzie spełniał swojej funkcji) .
Daj jakieś ciekawe źródło

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ