co i gdzie kupować w kwestii zestawu TX/RX na 1.2 GHz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

Rurek pisze:Ten szitex nie leżał nawet obok FOXa. Miałeś kiedyś FOXa w ręku? Bez obudowy?
Kurczę raz na kwartał trzeba prostować te błędne informacje, dlatego powtórzę : tego szitex'a nie ma w zestawieniu w pierwszym poście bo jest szitexem. I jak bardzo potrzebujesz to wysilę się i znajdę parę postów na naszym forum SPRZED DWÓCH LAT które opisują ten złom.
Mam w ręku to coś i FOXa...i uwierz mi, bez okularów widać różnice :-)
No daj mnie tą wiedzę ;-)
RCGroup mówi że to fox aka sunsky aka BOB aka...

Dokłądnie taki jak na tej stronie http://www.mictronics.de/2011/01/1-3-gh ... t-summery/
a trafiłem tam właśnie z linków na rcgroups w ramach modowania fox-ów.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Sorry, pytałem retorycznie czy mam palcem pokazywać różnice widoczne gołym okiem.
W marcu 2010 roku był to pierwszy zestaw który nieświadom zagrożeń nabyłem. Teraz mogę nim się bawić w odległości do 500m i nic więcej z niego nie będzie.
Dziwne że pokazując zdjęcie te:
Obrazek
nie zauważasz żadnej różnicy w porównaniu z FOXem, tym:
Obrazek
który jest zalutowany w blaszanej puszeczce (na tym zdjęciu otwartej z góry)
Edicao: te drugie zdjęcie jest poglądowe, to nie jest dokładnie FOX800 bo brakuje wyświetlacza i przycisku przełączania kanałów, dałem je tylko do porównania ogólnych gabarytów i rozwiązania mechaniczno-puszkowego ;-)

Edicao2 : no dobra odnalazłem mój własny wątek o tym szajsie: PODOBNO DWA LATA TEMU TEGO NIE BYŁO....
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

e tam szitex, ja na takim latalem bez problemu i w dodatku glowica miala saw 480-1 ;-)
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Ok kolejne pytanie bo szukam już któryś dzień na forum...
Jak wiadomo mój nadajnik z TEGO zestawu nadal jest w serwisie, a do coptera i tak pewnie będę potrzebował czegoś słabszego więc pytanie czy da się połączyć odbiornik z wyżej wymienionego zestawu z samym nadajnikiem 1.2 ghz 400mW np Sunsky/Bob ??

Ja to rozumiem tak że jeśli nadajnik i odbiornik pracują na tym samym paśmie i posiadają te same kanały to powinno to działać, ale czytam i czytam i co chwila ktoś pisze że co zestaw to ODBIORNIK o innej mocy i całą moją koncepcje szlag trafia...
Z tego wynikało by [oczywiście tylko na mój chłopski rozum] że na ziemi najlepiej postawić odbiornik o jak największej mocy a w modelu dla uniknięcia zakłóceń nadajnik o jak najniższej? Czy po prostu i bez owijania jeśli nadajnik nadaje 400mW a odbiornik odbiera 800 mW [lub odwrotnie??] to nie będą współpracować?
Artu

Post autor: Artu »

ci3jk4 pisze: na ziemi najlepiej postawić odbiornik o jak największej mocy ...
...a odbiornik odbiera 800 mW [lub odwrotnie??] to nie będą współpracować?
A gdzie i w którym odbiorniku masz opisany parametr MOC :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Hej Artu nie śmiej się bo ja też to uważam za bzdurę, ale ostatnio czytam opisy z różnych giełd i trafiam na takie kwiatki:
"2. Odbiornik 1.2Ghz, z zestawu 400mw (szeroki filtr, 10 kanałów, gniazdo F). Wyjęty z pudła nie pracował, brak zasilacza. Realnie 350mW wychodzi."
No to jak człowiek się na tym nie zna to nawet żelazna logika nie da rady i głupieje...

Czyli mamy odpowiedź na część mojego pytania.
A druga część?? Tj jak wygląda kompatybilność nadajników i odbiorników? Jeśli maja te samo pasmo i te same kanały to będą działać?
Artu

Post autor: Artu »

Jeśli pod nazwą "kanały" Rozumujesz częstotliwości, to oczywiście będą ze sobą współpracować.
Odbiornik od zestawu 1000mW, będzie współpracował z nadajnikiem 100mW pod warunkiem "pokrywania się" częstotliwości, bo kanały mogą mieć różne :-P
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Haa, widzę źle doprecyzowałem pytanie, oczywiście chodziło mi o częstotliwości na poszczególnych kanałach :) Tak właśnie myślałem, ale była to kolejna z tych informacji których się spodziewam, ale jako newbie nie jestem pewien, a nie chciałem w ciemno zgadywać i potem bujać się ze sprzedażą nadajnika.

Dzięki :)
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

Może ktoś zmierzyć częstotliwość nadawania FOX'a 800mW, tego złotego oczywiście na kanale 6?

Właśnie na tym kanale miałem najlepsze rezultaty i z eLeReS'em wydawało się być okej 8-)
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Czy fox 800 może być podpięty pod pakiet 4S czy muszę zastosować oddzielny BEC na 12V ?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Nie wytrzyma 4s.
________________
Cobra
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

cobra pisze:Nie wytrzyma 4s.
A sprawdzałeś? :roll:

Ja miałem przez przypadek okazję sprawdzić i wtrzymał 4s, grzał się jak sk...wysyn ale nic mu nie było. Zrobiłem tak nieświadomie dwa loty :lol:

Oczywiście podpinanie na 4s nie jest dobrym pomysłem.
Każdy ma swoje 6 minut :-)
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

klocolus pisze:Zrobiłem tak nieświadomie dwa loty
:mrgreen:
Konrad
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Kto wie gdzie można dostać/ostatnio kupował FOX800, ale żeby w odbiorniku było SMA, a nie F-ka?
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

w dino tak mialem przy 1.5W foxie - 800tki mialy Fki.
W bevrc chyba sa od razu z sma.
ODPOWIEDZ