Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Tobisz87
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:02
Lokalizacja: Myszków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tobisz87 »

krzysiek11987 pisze:Tak musi byc z otg

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Pożyczyłem takiego pendrajwa jak na foto. Jest on wykrywalny przez telefon ale po wgraniu pobranej aktualizacji komunikat jest ten sam not found.

Co robię nie tak? Czy ta pobrana aktualizacja ma mieć około 157mb i jest to jeden plik o nazwie nap_update.plf??

Z tego co widziałem na filmikach pendrajwa podpinali w duże USB w skycontrollerze. Na sprawnym skycontrollerze też nie ruszyło więc na pewno problem jest gdzieś po mojej stronie tylko gdzie???
Załączniki
DSC09523.jpg
DSC09523.jpg (609.35 KiB) Przejrzano 4256 razy
nowaczek1971
Posty: 10
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 22:03
Lokalizacja: gorzów wielkopolski

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: nowaczek1971 »

jolo747 pisze:
nowaczek1971 pisze: rozebralem go na czesci pierwsze i postanowilem przedmuchac powietrzem zeby wszystko przeczyscic z kurzu.po ponownym zlozeniu bebop uruchamia wiatraczek i sprawdza silniki.po chwili wiatraczek wylacza sie i caly czas mruga przycisk wlaczania.
moge sie z nim polaczyc przez wifi ale zadna aplikacja i skycontroller go nie widzi.mial ktos podobny problem?
jak nie wybrniesz z tego odezwij się mogę spróbować go naprawić

tymczasem

https://www.youtube.com/watch?v=-gJLuujSwHA

tak,chcialbym go naprawic,ale tylko po to,zeby go sprzedac,bo ja juz dzis kupilem w saturnie nowy sprzet :-)
masz jakies podejrzenia co maze byc przyczyna dolegliwosci mojego bebopa?
a tak przy okazji,bardzo dobry filmik :-)
Załączniki
IMG_20170613_010936.jpg
IMG_20170613_010936.jpg (108.78 KiB) Przejrzano 4244 razy
Awatar użytkownika
Tobisz87
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:02
Lokalizacja: Myszków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tobisz87 »

Czy ktoś może mi powiedzieć dla czego skycontroller nie zaczyna się aktualizować skoro jest na nim aktualizacja jeden plik o nazwie nap_update.plf, a pendrajw jest z funkcją OTG ponieważ podłączyłem go do telefonu i został wykryty??

Pendrajw musi być zrobiony jako boot?? Pomysły mi się już skończyły na to...
Załączniki
DSC09523.jpg
DSC09523.jpg (609.35 KiB) Przejrzano 4186 razy
krzysiek11987
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:54
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: krzysiek11987 »

Tobisz87 pisze:
krzysiek11987 pisze:Tak musi byc z otg

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Pożyczyłem takiego pendrajwa jak na foto. Jest on wykrywalny przez telefon ale po wgraniu pobranej aktualizacji komunikat jest ten sam not found.

Co robię nie tak? Czy ta pobrana aktualizacja ma mieć około 157mb i jest to jeden plik o nazwie nap_update.plf??

Z tego co widziałem na filmikach pendrajwa podpinali w duże USB w skycontrollerze. Na sprawnym skycontrollerze też nie ruszyło więc na pewno problem jest gdzieś po mojej stronie tylko gdzie???
* Uwaga: Skycontroller może używać tylko pamięci flash USB do aktualizacji .
1. Przejdź do strony pomocy Parrot Skycontroller pod adresem https://community.parrot.com/t5/Skycont ... troller_PL
2. W obszarze DOWNLOADS kliknij opcję Aktualizacja oprogramowania , aby pobrać plik aktualizacji (.plf ).
Update.jpg
3. Przenieś ten plik (nap_update.plf) do pustego dysku flash USB ( sformatowanego na FAT32) i umieść go w katalogu głównym USB . NIE zmieniaj pliku .
4. Wyłącz urządzenie Parrot Skycontroller.
5. Podłącz Parrot Skycontroller do ekranu za pomocą kabla HDMI. Ten krok jest opcjonalny, ale umożliwia wyświetlenie statusu instalacji pliku aktualizacji.
6. Podłącz dysk flash USB do Parrot Skycontroller i włącz go.
> Instalacja aktualizacji zostanie uruchomiona automatycznie.
7. Na ekranie pojawi się komunikat informujący o zakończeniu uaktualniania; Skycontroller ponownie uruchomi się po zainstalowaniu aktualizacji.

Taka jest procedura innej nie znam.
Parrot Bebop + Skycontroller
Awatar użytkownika
Tobisz87
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:02
Lokalizacja: Myszków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tobisz87 »

krzysiek11987 pisze:
Tobisz87 pisze:
krzysiek11987 pisze:Tak musi byc z otg

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Pożyczyłem takiego pendrajwa jak na foto. Jest on wykrywalny przez telefon ale po wgraniu pobranej aktualizacji komunikat jest ten sam not found.

Co robię nie tak? Czy ta pobrana aktualizacja ma mieć około 157mb i jest to jeden plik o nazwie nap_update.plf??

Z tego co widziałem na filmikach pendrajwa podpinali w duże USB w skycontrollerze. Na sprawnym skycontrollerze też nie ruszyło więc na pewno problem jest gdzieś po mojej stronie tylko gdzie???
* Uwaga: Skycontroller może używać tylko pamięci flash USB do aktualizacji .
1. Przejdź do strony pomocy Parrot Skycontroller pod adresem https://community.parrot.com/t5/Skycont ... troller_PL
2. W obszarze DOWNLOADS kliknij opcję Aktualizacja oprogramowania , aby pobrać plik aktualizacji (.plf ).
Update.jpg
3. Przenieś ten plik (nap_update.plf) do pustego dysku flash USB ( sformatowanego na FAT32) i umieść go w katalogu głównym USB . NIE zmieniaj pliku .
4. Wyłącz urządzenie Parrot Skycontroller.
5. Podłącz Parrot Skycontroller do ekranu za pomocą kabla HDMI. Ten krok jest opcjonalny, ale umożliwia wyświetlenie statusu instalacji pliku aktualizacji.
6. Podłącz dysk flash USB do Parrot Skycontroller i włącz go.
> Instalacja aktualizacji zostanie uruchomiona automatycznie.
7. Na ekranie pojawi się komunikat informujący o zakończeniu uaktualniania; Skycontroller ponownie uruchomi się po zainstalowaniu aktualizacji.

Taka jest procedura innej nie znam.
Dzięki za pomoc ale tak właśnie robiłem i ani sprawny ani uszkodzony nie reagują na tą procedurę.

Masz pomysł co może być nie tak że po przeszukaniu na tv jest komunikat not found??

Pendrajw jest po sformatowaniu w FAT32, a na nim bez żadnego folderu plik nap_update.plf 153mb.
Awatar użytkownika
Tobisz87
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:02
Lokalizacja: Myszków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tobisz87 »

Czy ktoś też tak miał że nie dało się skalibrować skycontrollera i nie łączył się z bebopem??
Załączniki
DSC09513.JPG
DSC09513.JPG (541.8 KiB) Przejrzano 4129 razy
DSC09514.JPG
DSC09514.JPG (536.21 KiB) Przejrzano 4129 razy
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Zaktualizuj do SC do 1.7.4 i bebopa, bo możne mieć bardzo stary firmware do FF4
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
Tobisz87
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:02
Lokalizacja: Myszków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tobisz87 »

dragonfly24 pisze:Zaktualizuj do SC do 1.7.4 i bebopa, bo możne mieć bardzo stary firmware do FF4
Próbowałem to zrobić ale po bezpośrednim zgraniu na czystego pendrajwa FAT32 pliku o nazwie nap_update.plf i podłączeniu go do skycontrollera oraz TV po przeszukaniu wyświetla się komunikat not found nie wiem dla czego. Tak samo dzieje się jak chce zrobić aktualizację na innym skycontrollerze sprawnym w 100%.

Masz może jakiś pomysł dla czego tak jest??
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Czytałem o przypadku, w którym nie działał pendrive powyżej 4GB
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
Canek
Posty: 8
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 17:51
Lokalizacja: Przemyśl - podkarpacie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Canek »

Ja mam wylatane na bebopie2 15 godzin i nie mam problemu..
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

Wczoraj kupiłem nowego bebopa 2 w dobrej cenie, gdzie najtaniej kupić "pewną" dodatkową baterie?
nowaczek1971 pisze:
karolnomad pisze:Da się jakoś domowym sposobem bez ładowarki naładować baterie?

Kupiłem od chinczyka baterie 2500mah, na pierwszym ładowaniu 8minut lotu, na drugim 10, na trzecim 12,5 to normalne?
Ja dziś odebrałem ładowarkę do bebopa 2.kupiłem ja na niemieckim Ebay,ale wchodziłem na stronę producenta i do Bebop 1 też mają .mam nadzieję ,że baterie będą w końcu doładowanie do pełna.każde gniazdo ma wyświetlacz na którym ma być wyświetlany czas ładowania ,napięcie cel,procent naładowania i pojemność baterii.niestety w domu będę dopiero w przyszłą niedzielę i dopiero wtedy będę mógł ją wypróbować :-(

Jak się spisuje ładowarka? Gdzie można kupić taką ładowarkę?
komancz
Posty: 6
Rejestracja: środa 07 cze 2017, 11:48
Lokalizacja: Szczecin

problem z Skycontrollem

Post autor: komancz »

Od trzech tygodni posiadam Parrot Bebop 2 czerwony + Skycontroller , wszystko dzialalo bardzo dobrze do momętu jak zkalibrowałem drona. Od tego momentu Skycontroller nie nawiazuje łaczności z dronem. Czy mogę coś zrobić sam z tym problemem?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Który skycontroller? SC1, SC1 Black Edition, SC2?
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
komancz
Posty: 6
Rejestracja: środa 07 cze 2017, 11:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: komancz »

SC1 Black Edition
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Podłącz go do monitora/telewizora i w menu WiFi manager połącz z bebopem.
Załączniki
3b.jpg
3b.jpg (181.52 KiB) Przejrzano 3842 razy
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
ODPOWIEDZ