Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Adrián »

Rozwiązań jest sporo, pierwszy lepszy

http://www.ebay.com/itm/Lens-UV-52mm-am ... 1804431362

Poszukaj w sieci samego obiektywu. Na pewno coś się znajdzie. Producent nie sprzedaje samych obiektywów?

Wykręć obecny i zmierz gwint i poszukaj.

To na przyszłość

Obrazek

Obrazek



jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

nic nie zrobisz z rysą , jedyna szansa to wymienić (partyzancko cały obiektyw) , np na obiektyw o podobnym kącie od kamery płytkowej albo od gopro (na YT jest filmik jak gośc wstawia "Judasza" takii wziernik drzwiowy ;)

, można też wymienić cała kamerkę ale wydatek spory



co do zakresów częstotliwości to mam do wyboru 2,4/5/All/manual , i tak sobie myślę skoro koledzy gdzieś tam używali repeaterów wifi do poprawy zasięgu drona, to by oznaczało że i obraz i sterowanie idzie razem albo po 5 albo po 2,4Ghz bo w innym przypadku potrzebowali by 2 wzmacniaczy sygnału
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Kulin »

Dzięki panowie za odpowiedź.
Widziałem różne filmiki na YT. Tak się zastanawiam gdyby taką głębszą rysę potraktować żywicą taką jak się zalewa odpryski w szybach samochodowych...

Jak fachowo nazywa się komplet, wtyczka-gniazdo zastosowany w baterii bebop 1 ?
Mam pakiet 11,1V z szybowca, tylko połączenie nie pasuje, przydałoby się coś pokombinować.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Adrián »

Miałem kiedyś taki specyfik, nawet producent ostrzegał przed naprawianiem przedniej szyby. Co dopiero na obiektyw.
Moim zdaniem, zepsujesz obiektyw jeszcze bardziej..
Pozostaje Ci wymiana na zamiennik, warto spróbować, przed zakupem oryginału. Zapewne będzie dużo droższy.
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Kulin pisze: Mam jeszcze jedno pytanie. Jak fachowo nazywa się gniazdo i wtyczka w Bebop 1 do baterii, czy "wtyk jst ph"

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Kulin
Ten wtyk to mini-Tamiya. Ja się zaopatrzyłem w nie tutaj http://www.ebay.pl/itm/231133082229
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Kulin »

Dzięki panowie za odpowiedzi.
Tak mnie jeszcze nurtuje czy Bebop 1 nagrywa filmy z parametrami lotu ? Często na youtube są takie filmiki.
Czy latanie ze skycontrolerem nie zapisuje parametrów lotu, które potem można odtworzyć jako wykres i dane tesktowe ? Latałem na smartphonie i mam te parametry, latając z skycontrolerem ale mając w nim smartphone nie mam w telefonie tych lotów...
Sorki za pytania, tak naprawdę zaczynam zabawę z tymi zabawkami...
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Jest do tego specjalny program,który wkleja parametry do filmiku.
Parametry lotu pobiera z serwera.
http://blog.parrot.com/2016/04/05/fligh ... op-videos/


Wytapatalkowane z mojego SM-G935F
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Kulin »

Dzięki. programiki opanowane na tyle że wiem jak to zrobić, tylko czy są jakieś gotowe szablony wskaźników, czy trzeba sobie samemu to ułożyć ?
Panowie a czy Skycontroller z bebop 1 pasuje do bebop 2 ?
Ostatnio zmieniony wtorek 17 sty 2017, 20:28 przez Kulin, łącznie zmieniany 1 raz.
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Są w programie,musisz poszukać .

Wytapatalkowane z mojego SM-G935F
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

Kulin pisze:Dzięki. programiki opanowane na tyle że wiem jak to zrobić, tylko czy są jakieś gotowe szablony wskaźników, czy trzeba sobie samemu to ułożyć ?
Panowie a czy Skycontroller z bebop 1 pasuje do bebop 2 ?
pasuje ale podobno 2-ka jest poprawiony , przede wszystkim nie ma tego przycisku Emergency który powodował spadanie dronów przy niezamierzonym wciśnięciu, poza tym nie wiem jakie różnice
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Skycontroller 1 obsługuje pasmo 5ghz, dwójka nie. Za to jedynka nie obsługuje follow me mode. Podobno jedynka ma większy zasięg niż 2. Przyciskowi emergency można przypisać inną funkcję. Wersja black edition (na baterie z bebopa 2) ma tam domyślnie centrowanie kamery.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

z tym pasmem 5ghz to chyba odwrotnie , może 1-ka nie obsługiwała , i miała przez to lepszy zasięg , bo u mnie w 2 -ce są po 2 anteny na 5 i 2,4ghz, co do baterii to faktycznie mając bebopa 2 i kontroler 2 masz do dyspozycji 2 baterie co daje ok 40 min lotu na 1 zestawie , no i masz jedną ładowarkę a nie 2

zbaczając trochę , potwierdzam fakt że w miarę obniżenia temperatury sprzętu w ciągu pierwszych 3 minut lotu
obraz rejestrowany przez drona staje się tak niskiej jakości że nie nadaje się do użytku , dziś temperatura startu ok 20 stopni , w czasie lotu -10 , po 10 minutach jest dramat
Ostatnio zmieniony czwartek 19 sty 2017, 00:11 przez jolo747, łącznie zmieniany 1 raz.
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Jedynka na pewno ma 5gh, bo ją posiadam. Gdzieś wyczytałem (chyba na grupie FB użytkowników parrota), że dwójka nie ma 5gh. Widocznie ktoś tam się pomylił.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Kulin »

no i po zabawie.

Dzisiaj papuga odleciała w siną dal. Poszukiwania nie przyniosły efektu. A sterowałem za pomocą skukontrolera i straciłem łączność po może 40 sekundach latania.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: volender »

Hmm.. jeżeli miałeś naklejkę z nr telefonu, lub adresem, zawsze jest szansa, że znajdzie go ktoś uczciwy.
ODPOWIEDZ