Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

bladegod
Posty: 26
Rejestracja: środa 15 lip 2015, 14:46

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: bladegod »

Witam wszystkich. Jestem nowym posiadaczem od 5 dni BEBOP PARROT w raz z SKYCONTROLLEREM. Ogólnie jestem zadowolony, aczkolwiek miałem ostatnio nie fajną przygodę... pojechałem na dzikie pola sprawdzić jego faktyczny zasięg w górę... wyleciałem na odległość ok 130m w górę wraz z FPV i dron stracił zasięg z moim smartfonem (galaxy note 4) i skycontrollerem... jak kamień leciał w dół i spadł w zboża- jedyne co go uratowało. Czy ktoś wie jakie ustawienia wybrać w aplikacji FF3, żeby ten dron naprawde wznosił się do góry bezpiecznie? Jest ten wybór 2.4gh i 5 ale o co tak naprawde w tym chodzi i czy zostawic kraj Polska czy jednak zmienic go na cos innego?
Dzisiaj robilem eksperyment. Zostawiłem drona na parkingu pod blokiem, oddaliłem się mniej wiecej na odleglosc ok 500m z skycontrollerem i za żadne skarby nie mogłem złapać zasięgu wifi... dopiero przy ok 300-400m łapałem zasięg... czy ktoś z Was ma już jakieś doświadczenie z tym urządzeniem i czy mógłby doradzić coś w kwesti ustawień drona i skycontrollera?
Makaveli
Posty: 61
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 14:03

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Makaveli »

Witam, ja też jestem świeży i posiadam tego drona....I SKAYCONTROLERA dlatego chciałem WAS zapytać JAKI posiadacie obraz na tablecie którym się posługujecie w trakcie latania...CZY JEST CZYSTY OBRAZ..bo u mnie /tablet LIFETAB/ obraz jest słaby,na jakiej częstotliwości latacie bo w aplikacji FF3 /pomoc/ z anglika zrozumiałem że na 2,4 lata się dalej a na 5 bliżej ale zapis jest lepszy.PONADTO już miałem pecha i spadłem kamerką na płytkę /mam uszkodzona 1i 2 soczewkę/ więc mam 2ooo ciśnienie WIĘC chciałem was zapytać czy widzieliście na youtubie filmik z budowy całej kamerki I CZY MOŻNA ZAKUPIĆ TYLKO SAMĄ KAMERKĘ DO WYMIANY....bez metalowej ramki bo pisałem do nicvh to przysłali mi linka z kamerką za 150 euro/CUDOWNIE/. CO sądzicie o tzw.repiterze z dodatkową anteną ABY ZASIĘG BYŁ WIĘKSZY NP. na dachu domu lub przenośna /czy jest to możliwe/......gdyby coś to napisze telefon możemy się skontaktować....sorki za pisownie..pozdro
pifPaw
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 19 lip 2015, 22:19

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pifPaw »

Macie może jakieś doświadczenia z mapami w FF3 ?.
Moje są takie że jak FF3 załadowałem na Lumię z WP to w settings widzę mapy i mogę zrobić preload.
Natomiast jak FF3 uruchomiłem na chyba 5 urządzeniach z androidem, to w settings nie widzę mapy i nie działa preload.
Piszecie coś o przestawieniu kraju - gdzie to można ustawić ?
DrezDeck pisze że "w trybie używania żyroskopu jako przepustnicy lata się całkiem fajnie" Żyroskop jako przepustnica ? Można jaśniej ? gdzie to ustawić żeby po testować ?
nowapoczta1989
Posty: 16
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: nowapoczta1989 »

Czy jest jakaś możliwość aby dron utrzymywał się w miejscu na podstawie GPsu bo wiatr cały czas przesuwa mi drona nawet najmniejszy podmuch wiatru.
Makaveli
Posty: 61
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 14:03

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Makaveli »

@nowapoczta1989
a na jakiej wysokości ??? bo jak wylecę wysoko a jest wietrznie to też dron się lekko rusza ale koryguje to na skaycontrolerze i jest ok
nowapoczta1989
Posty: 16
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: nowapoczta1989 »

na około 30 metrach.
ted360
Posty: 49
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 16:57
Lokalizacja: Silesiopolis

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: ted360 »

No niestety im wyżej, tym dron słabiej "widzi" ziemię i dolna kamerka niewiele daje, więc opiera się na GPS. Problem w tym, że GPS w Bebopie nie jest najdokładniejszy i dość mocno pływa, co można zaobserwować przed startem. Niby złapał satelity, a jak włączymy mapę, to widzimy, że krąży wokół ikony domku jakby latał. Największe jaja są wieczorem, jak nic nie widzi i opiera się wyłącznie na GPS - lata tam i z powrotem jak po***any.

Co do wifi - 2,4 pozwala zwiększyć zasięg, ale kosztem jakości przesyłanego obrazu. Jakość nagrania pozostaje bez zmian.
Generalnie po nowej aktualizacji streaming działa znacznie lepiej, a i zasięg jakby większy. Pamiętajcie, żeby w okolicach zabudowań używać 5ghz, bo wystarczy kilka routerów, żeby 2,4ghz regularnie się rozłączał.

Widzę coraz więcej posiadaczy małego drona. Jak już wszystko ogarniecie i zaczniecie coś nagrywać, wrzucajcie tutaj:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=14&t=28850
bladegod
Posty: 26
Rejestracja: środa 15 lip 2015, 14:46

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: bladegod »

No właśnie to teraz pytanie... skoro mówisz że jeśli latamy w zabudowanym terenie to ustawić na 5gh... czyli że dron 5gh, a skycontroller na 2,4 czy na odwrót? Ja narazie latam tak, że drona mam na 2.4, a skycontroller na 5 i narazie nie jest tragicznie ale nie próbowałem dać na odwrót częstotliwosci. Dla nie wtajemniczonych- nie latamy na dwóch tych samym częstotliwościach! Czyli 2.4- 2,4 i 5-5 !
ted360
Posty: 49
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 16:57
Lokalizacja: Silesiopolis

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: ted360 »

Od kiedy ustawiasz osobny kanał dla Bebopa i osobny dla Skycontrollera? Jak by to miało działać?

Na pewno dobrze się łączysz? Odpalasz SC i Bebopa, wchodzisz w ustawienia wifi smartfona, tam wybierasz SKYCONTROLLER i dopiero potem łączysz go z Bebopem.
Makaveli
Posty: 61
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 14:03

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Makaveli »

nowapoczta 1989 co do 30 metrów to kolega który pisał powyżej na temat latania na z mapą GPS-em odpowiedział ci na twoje pytanie ŻE to może wina GPS-A i jego pracy.....
ZAŁĄCZCIE SOBIE FF3 wejdźcie w pomoc POCZYTAJCIE o samym dronie a NASTĘPNIE o dronie i kontrolerze TAM MACIE /jak kumacie coś angielski/ to powinniście dać rady....
MNIE TO SYN czytał .....jak coś to piszcie
a 2,4 wifi dla kontrolera w jego ustawieniach to jest chanel 6 i nie ma nic wspólnego z 2,4 i 5 Ghz.....tam ustawiasz albo automat lub normal i do tego wybierasz częstotliwość 2,4 lub 5 lub ALL i wtedy on wybiera sobie automatycznie zakres...a w pomocy znajdziecie co lepiej wybrać ....A NA SAMYM DOLE MACIE ICH REKOMENDACJE DO LATANIA.....
jak bym coś ŹLE KUMAŁ to napiszcie
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Witam,wszystkich od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem bepopa,ale bez sky controllera jak możecie koledzy to napiszczie jaki macie realny zasięg na smartfonie.Lepiej latać na tablecie Galaxy Tab pro czy smartfonie note 4?
Makaveli
Posty: 61
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 14:03

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Makaveli »

a jaki masz obraz?? na tych dwóch urządzeniach??? który lepszy

EDIT - scalenie

ja ma kontrolera ale ....zwykłego tableta za 700 zł i obraz marny /do podglądu może być/ ALE WIDZIAŁEM LEPSZE NA FILMIKACH Z LATANIA
ted360
Posty: 49
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 16:57
Lokalizacja: Silesiopolis

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: ted360 »

tomolowski pisze:Witam,wszystkich od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem bepopa,ale bez sky controllera jak możecie koledzy to napiszczie jaki macie realny zasięg na smartfonie.Lepiej latać na tablecie Galaxy Tab pro czy smartfonie note 4?
iPhone 150-200, iPad 300-350. Mowa o 2,4ghz. Na 5ghz zasięg jest o połowę mniejszy, ale obraz płynniejszy.

Androidom nie do końca ufam w kwestii sterowania dronem, bo są zbyt pofragmentowane i nie każde urządzenie/OS idealnie współpracuje z aplikacją Free Flight. Przynajmniej tak wynika z obserwacji zagranicznych forów.
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Kurcze dzisiaj sprawdzę na którym lepszy obraz ale czy wszyscy android owcy mają problemy z mapami w free flight,bo u mnie brak map na tabie i na telefonie.
A więc teraz trochę polatałem i wychodzi na to że lepszy obraz jest na smartphone ale to chyba przez mniejszy ekran.
Latałem na wysokości ok.40m i jakieś 40m ode mnie, na wskaźniku WiFi były jeszcze jakieś 3 kreski.
Nie wiem co się stanie jak stracę łączność z dronem, wróci do miejsca startu czy wyląduje awaryjnie byle gdzie?
Makaveli
Posty: 61
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 14:03

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Makaveli »

CZY MOŻE WIECIE .....jaką by WYBRAĆ ANTENĘ aby zwiększyć jego zasięg...../coś na zasadzie repitera/ .....szczerze nie znam się na tym
ODPOWIEDZ