Relacja z budowy nowego Octo Tarot X8

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
duzy000
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: Kielce

Relacja z budowy nowego Octo Tarot X8

Post autor: duzy000 »

Witam wszystkich serdecznie, chciałbym się z Wami podzielić relacją z budowy nowego kopterka w głowie narodził się pomysł takiego setupu zresztą który i tak na obecną chwile mocno uległ zmianie ale wszystko po kolei, na niektórych zdjęciach będzie widać jeszcze kontroler i silniki z poprzedniego pomysłu :)


Podzespoły:

-Rama Tarot x8
-Kontroler lotu Naza M V2 (Zmiana na Wookong-M)
-Silniki Tarot 4108 320 kv ( Zmiana na Dualsky XM5015MR-6)
-ESC Hobbywing Xrotor PRO 40A
-Pakiet 2x10 tyś mah 6s Tattu Gens
-Nadajnik FPV immersion 600mili
-Odbiornik Frsky X8R

A więc tak rama po rozpakowaniu pudełka miło mnie zaskoczyła wszystko wykonane z carbonu i aluminium naprawdę fajnie wygląda.

Obrazek

A więc zabieramy się za składanie, wszystkie słupki łączące dwa pokłady wymieniłem na niklowe te aluminiowe nie wydawały się zbytnio wytrzymałe wole dmuchać na zimne, wszystkie śruby również wymianka tym razem na tytanowe trafiły mi się w dobrej cenie to skorzystałem. Martwiłem się o sztywność ramy ale po skręceniu wszystkiego razem mocno się zdziwiłem tak jak podczas skręcania wydawało mi się że wszystko się trzęsie jest wiotkie tak po skręceniu mocno się zdziwiłem oczywiście pozytywnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W ramę wkomponowane jest PDB w pełni rozbieralne tak więc jak komuś nie spasowało by oryginalne to można je przerobić wedle gustu. Do ramy dostajemy komplet kabli do silników i regli, kable zasilające regle zakończone są wtyczką którą wpinamy do PDB od razu powiem że wtyczka strasznie ciasno wchodzi więc na pewno nie wypadnie podczas lotu ale dla pewności zabezpieczyłem termokurczką. Wszystkie kable wsadziłem w czerwone oploty ma latać ale też i wyglądać ale również służy temu żeby przewody które przechadza przez zamek nie przetarły się podczas składania

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Razem z ramą dostajemy elektrycznie składane podwozie TL8X001 wraz ze sterownikiem. Wiedziałem że kopter będzie duży ale nie aż tak :) Ktoś powie że rama sporo kosztuje bo faktycznie tak jest ale za tą cenę dostajemy sporo rzeczy które ułatwiają dalsza prace z tą ramą choćby PDB i ścieżki wkomponowane w dolny pokład, podwozie nie jakieś tandetne tylko faktycznie dobrze wykonane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mamy miejsce na pakiet jest do tego półka zawieszona na rurkach 12 mm bez problemu wchodzi pakiet 16 tyś mah a jeśli mądrze rozmieścimy rzeczy na górnym pokładzie to i tam zmieścimy dwa pakiety. Obok półki na pakiet znajduje się też miejsce na gimbal. U siebie wymieniłem plastikowe łączniki od podwozia był to jedyny element z plastiku kopter gotowy do lotu będzie ważył 7.5 kg i nie byłem pewny czy ten plastyczek wytrzyma.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Montaż silników nie przysporzył zbytnio kłopotów na mocowaniach silników znajdują się dampery które jako pierwsze mają wyłapywać drgania zobaczymy jak sprawdzą się w rzeczywistości. Na zdjęciach mamy jeszcze silniki Tarot 4108 są to dobre silniki ale z wyliczeń wychodziło że było by na styk i jak w przyszłości chciałbym podwiesić coś cięższego to mógł by być problem, więc podjąłem decyzje zmiany na Dualsky XM5015MR-6 390 kv. Silniki te na śmigłach będą wytwarzać łącznie 20 kg 2,5 kg sztuka przy masie koptera 7,5 kg to wychodzi całkiem ładny stosunek ciągu do masy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tak jak wcześniej pisałem kopterek ma ważyć 7,5 kg z gimbalem nexem 5N z obiektywem 16mm i dwoma pakietami po 10 tyś mah. Gimbal się robi nie prze zemnie jak tylko będzie u mnie to na pewno wrzucę parę zdań o nim przy tym setupie liczę na jakieś 20 min lotu zobaczymy ile wyjdzie będę sprawdzał różne konfiguracje z pakietami nowe silniki na to pozwolą. W miarę postępów będę wrzucał dalszą cześć relacji czekam na nowe silniki i na wookonga jeszcze śmigła i będzie można zrobić próbny lot. Proszę o opinie jak Wy to widzicie.
Ogranicza Cie tylko Twoja wyobraznia
ODPOWIEDZ