Transmiter audio

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Transmiter audio

Post autor: cobra »

Potrzebuję transmiter audio, który działałby z obrębie powiedzmy dwóch pokojów (1 ściana). Transmisja najlepiej po bt. Chodzi mi o zastąpienie przewodu audio, czyli potrzebuję wejścia analogowego audio i wyjścia analogowego audio. Jakość hi-fi, ale nie audiofilska. Znacie jakieś sprawdzone i niedrogie rozwiązania?
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Transmiter audio

Post autor: Rurek »

cobra pisze: Znacie jakieś sprawdzone i niedrogie rozwiązania?
Znamy :-)
Używam od dwóch lat takiej parki:
http://www.banggood.com/Wholesale-New-B ... 39305.html oraz http://www.banggood.com/Wholesale-Bluet ... 41136.html
Ma swoje akumulatorki, ładuje się przez USB a potem normalnie sygnał analogowo po minijacku idzie.
Bardzo praktyczna rzecz, zastępuje mi kabel gdy nie chcę by mi się coś pod nogami plątało.
Jak chcesz mogę sprawdzić zasięg bo ja to raczej w obrębie jednego pokoju (do 5m) używam. Jakość sygnału - nie do odróżnienia w stosunku do kabla.
Obrazek
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transmiter audio

Post autor: cobra »

Rurku, tzn. trzeba kupić 2 szt i one linkują się ze sobą? Jednego można użyć np. żeby podłączyć sie smarkfonem (z jego własnego bt) do wzmacniacza? Dobrze to rozumiem?
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Transmiter audio

Post autor: Rurek »

Nie, nie parujesz się ze smarkfonem, wkładasz minijacka z tego dinksa (z dolnego zdjęcia - to jest nadajnik) do smarkfona :-) A drugi dinks (ten z górnego zdjęcia) jest odbiornikiem i ma jak widać gniazdo minijack.
Potrzebujesz oba dinksy czyli parkę jak napisałem (zauważ że dałem dwa linki do dwóch pojedynczych urządzeń - jednego TX a drugiego RX)
Jeden nadaje a drugi odbiera. Bluetooth jest mostem powietrznym między nimi. Żadne inne urządzenie drogą radiową tu się nie wtrąca.
Czyli np tradycyjnie do tej pory łączyłeś sobie smarkfon/odtwarzacz mp3/łokmen ;-) ze wzmacniaczem kabelkiem a teraz ten kabelek (dalej siedzący we wzmacniaczu) wtykasz drugą stroną w dziurkę odbiornika BT. A na drugim krańcu powietrza masz nadajnik z wtyczką minijack którą wtykasz w swoje urządzenie odtwarzające nutę.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transmiter audio

Post autor: cobra »

Ok, wszystko jasne. Nie wczytałem się w opisy i myślałem, że to są dwa jednakowe dynksy. Dzięki za wyjaśnienie.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transmiter audio

Post autor: cobra »

Adamm, dzięki za link, ale to jest tylko odbiornik, a ja potrzebuję też nadajnika (mój odtwarzacz audio nie posiada bt).
Poza tym, czy 2x 70 zł to jest drogo? Tu musiałbym tracić czas na grzebanie, a oszczędność praktycznie żadna.
Oczywiście jest to alternatywa, ale nie dla mnie.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Transmiter audio

Post autor: kaczmarsky »

Z tym że to co podał Rurek jest: Sold Out Currently!
Trzeba szukać w innych sklepach.
ODPOWIEDZ