CNC ogólnie

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

W sklepie to chyba nigdzie.

Jesli kolor nie musi byc czarny to zawsze cos mozna bylo znalezc na allegro.

q
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

A jeżeli musi być czarny, ale nie z PL to jest w Chinach http://www.leicomposites.com/ ,ceny przystępne, dobry kontakt -nawet bardzo dobry bo pan Lei osobiście pokwapił się zatelefonować z numerami przesyłki i odpowiada na maile o każdej porze dnia i nocy (jakby tam w ogóle nie spali). Polecam.
Grzegorz
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

A VAT omija taka paka, czy nie?
A jak kupić g10 z tej strony powyżej qlf? :?:
i jaka cena wysyłki.
x6f16m50d
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Z tym vat`em to wiesz jak jest -jak z deszczem w Irlandii- raz jest, raz niema. ;-) Co do zamówienia i kosztów przesyłki to kontaktujesz się z panem Lei emailowo i się dogadacie. Z tego co pamiętam to wyszło mnie wszystko ok 50E= 2płyty 1,5mm + wysyłka do IRL. Możesz spróbować powołać się na mnie "QLF" lub na forum "rc-fpv.pl", bo już mu kiedyś pisałem że będzie się ktoś stąd będzie odzywał, więc jestem ciekaw czy zrobi jakiś rabat.
Grzegorz
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

Kurcze u mnie słabo z angielskim, qlf, czy zakupiłbyś mi u pana Lei g10? Może rabat dostanę dzięki Tobie oraz Ty wiesz jak to wszystko się załatwia ;) Oczywiście nie za darmo ;)
x6f16m50d
Awatar użytkownika
gmaro
Posty: 2
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 19:00
Lokalizacja: Zapytaj..

Post autor: gmaro »

mac pisze:Jakub Jewuła,
A i widzę, że na kulowych śrubach masz maszynke. Pewnie Hiwin? Sam nad nimi myślałem, ale na razie powalczę z trapezówkami, piszą, że chodzą równie dobrze jak kulowy, no może troche większy opór stawiają, ale silniki jak mocne to nie szkodzi. Z pewnością w przyszłości zmienię na kulowe.
Wadą zastosowania jednej nakrętki trapezowej wykonanej z brązu na śrubie jest jej luz podczas pracy . Warto jeśli budżet pozwoli zastosować takie nakrętki na śrubie w każdej z osi - można skorygować luz wsteczny . Dodatkowo śrubę trapezową trzeba często smarować by nie stawiała sporych oporów co dla silnika krokowego przy wyższych prędkościach kończy się zgubieniem kroku .

Dodam , że swego czasu z kolegą Pit202 wykonaliśmy próbę przy 2 nakrętkach + śruba trapezowa - patrz film . Oczywiście to mały odcinek podczas próby .

Tylko spokój może nas uratować ..
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

Będe frezował na mojej Ceńce profile alu 12x12 ścianka 1mm, mam problem, bo nigdy nie frezowałem w alu i nie wiem jaki posów, zagłębienie, frez jaki? Nie chce połamać kilka złotych ;) Może ktoś frezował właśnie w alu profilkach i podzieli się wiedzą? :roll:
x6f16m50d
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Ja kiedyś ramiona ażurowałem.
Miałem Frezy 2 piórowe proxxona, obroty z 11tys, posuw z 1mm/s
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

slawko_k,
Będę próbował, jak pójdzie frez będzie na Ciebie :-D :mrgreen:
x6f16m50d
qbacz
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 18 gru 2011, 22:20
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

Post autor: qbacz »

Jak nie masz chłodzenia, to rób krótkie przerwy.
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

Gdzieś widziałem filmik jak koleś chłodzi frez nabierając chłodziwo na pędzelek i co kilka chwil poprostu przykłada do freza . Wiadomo że na dłuższą metę można się zajechać ale w domu to powinno wystarczyć .
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

Moim zdaniem, najlepszym patentem na chłodzenie frezu jest spryskiwacz np. do szyb i w nim chłodziwo. Co kilka minut pryśnie się i sprawdza się dość dobrze.
x6f16m50d
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Pryskanie co jakis czas nie jest dobrym pomyslem . Frez rozgrzewa sie i dostaje wtedy psik ktory odparowuje nie zapewniajac wlasciwego chlodzenia- chlodzac tylko powierzchnie co doprowadza do sytuacji gdzie rdzen narzedzia jest ciagle goracy natomiast warstwa zewn niejako "hartuje sie" zmieniajac uklad czasteczkowy pracujacej pow w rezultacie pogarszajac jej parametry oraz skracjac zywotnosc freza .W przypadku frezow za pare zlotych to bez znaczenia ale gdy masz do czynienia z frezami za kilka setek euro wlasciwe chlodzenie to podstawa. Narzedzie powinno byc chlodzone ciagle podczas obrobki najlepiej calkiem slusznym strumieniem nie dopuszczajacym do jego(narzedzia) przegrzania. W parktyce w domowych warunkach kazdy jakis tam patent ma - jednak to sa wszystko polsrodki i nic nie zastapi nawet prostej instalacji z chlodziwem z prawdziwego zdarzenia.
Nie mam niestety doswaidczenia z malymi frezami 1-3mm pracujacymi w aluminium w 10000-15000 rpm w warunkach domowych - nie wiem jak szybko sie nagrzewaja ale zakladam ze momentalnie.W warunkach fabrycznych chlodzenie jest zawsze zapewnione.Sklad mieszanki woda/skladnik czynny odpowiedni i nie ma mowy o przegrzewaniu.
Ostatnio zmieniony środa 09 maja 2012, 18:54 przez lukisek, łącznie zmieniany 2 razy.
i tak skonczysz ... wrając do RC
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Ja przykładam odkurzacz zakończony cienką rurką ok 10mm mocno spłaszczoną.
Nie dość że odsysa mi syf to jeszcze chłodzi. widać i cuć to od razu. bez odkurzacza czyś lekką spaleniznę i ścieżka po frezie jest dość ciepła, z odkurzaczem ścieżka jest zimna. Mówię o cięciu laminatu.
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

slawko_k,
jakich frezów używasz do cięcia laminatu? Jaka średnica, posuw i zagłębienie frezu?
x6f16m50d
ODPOWIEDZ