Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest wtorek 19 cze 2018, 13:21

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Głuś pisze:
wrzech pisze:
czyżby gimbal tarot?

Tak 3D3 METAL ten sam co kuczy miał, a co one wszyćkie tak mają?

Wiele z nich ma ten objaw. Sam z tym walcze :) Już jest LC na zasilaniu, ferryty, a dalej potrafi się przychylić przy obrocie koptera w yaw.

Awatar użytkownika

Coś na rzeczy jest bo ja swój kupiłem dokładnie rok temu w czerwcu, a to mi się zaczęło robić dopiero teraz na wiosnę. W zimie kilka zmian zrobiłem, ale głównie to nowe rurki w celu wysunięcia do przodu (bo był na bakier z wyważeniem) i zasilanie puściłem prosto z LiPo, a wcześniej szło przez przetwornice bo tak zostało po starym bimbalu - pewnie to to bo odsunięcie gimbala od reszty raczej powinno pomóc niż zaszkodzić :-)
Mi to jakoś silnie nie przeszkadza i tak do przodu latam :-)

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika

Hejka. fajna dyskusja się wywiązała - w sumie też daliście mi troszkę do myślenia, bo już dawno nie sprawdzałem jak tam się czują moje PIDy drona, a jednak co chwilkę coś zmieniam - jednak zmiana gimbala to spora zmiana i może warto byłoby się tym PIDom przyjrzeć.

Głuś pisze:
kuczy, mógł byś coś więcej o tym obiektywie "majke"? Chciałem kupić podobny, ale troszku mnie przestraszyłeś :-P
PS. Czemu się trzymasz mocno tej ogniskowej 35mm?

No więc zacznę od końca. Obiektyw mickie czy jak mu tam - zakupiłem po tym, jak "kitowym" zrobiłem kilka zdjęć nocnych, a majkie ma światło 1,7 więc stwierdziłem, że będzie lepiej.
i.... - tak jak go kupiłem - tak nie zrobiłem nim żadnego zdjęcia nocnego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - bo nie było okazji.
Po kilku fotkach majkim właśnie zaczęła mnie denerwować taka duża ogniskowa - i fakt, że trzeba było naprawdę czasami sporo dalej odlecieć, aby ująć jakiś obiekt. Zaleta? - właściwie brak zniekształceń "beczkowatych"
Ostatecznie - nie trzymam się ogniskowej 35mm ponieważ.... sprzedałem ten obiektyw w momencie, jak potrzebowałem pieniądze na aktualny gimbal.
- dodatkowo "pogodziłem się" z kitowym obiektywem NEXa (Sony E 16-50mm F3.5-5.6) z racji wbudowanej w niego stabilizacji drgań - co dość pomaga. no i ostatnie zdjęcia były już robione "kitem".

No więc kolejna fotka zrobiona tym obiektywem - tym razem moje miejsce pracy (Gdański Park Naukowo Technologiczny) - a jakby kto mnie szukał na fotce - jestem ze znajomymi z pracy na tarasie znajdującym się na dachu budynku ;) - tam zresztą było miejsce startu / lądowania - więc nawet nie musiałem wiele lecieć w górę :D

gpnt.jpg
gpnt.jpg [ 319.98 KiB | Przeglądany 127 razy ]

Być moze teraz tak patrzę, że kolory ustawiłem bardzo ciepłe... ale to tam.....
No i co... - tak jakoś sobie latam latam, miałem aparat ustawiony na zdjęcia (czyli ISO 100, przesłona ok 8, czas auto - a słońce było, więc naprawdę krótkie czasy) - i stwierdziłem że przełączę na film... - no i się zawiodłem... - bo ustawienia do filmów mam takie:
(ISO - zależne od pogody, przesłona ok 6-8 i czas 1/100 przy 50fps) - tu czas był o wiele krótszy, więc drgania drgania drgania.... - aż czasami che się to wszystko rzucić w cholerę i kupić Mavica PRO :lol:
ale nic to... - będę walczył do końca: głupio byłoby rezygnować z maszyny na finiszu jej budowy.
- no to więc podzieliłem się z Wami tym, co czasami pewnie czuje każdy kto buduje DIY... - czyli chwilowe zwątpienie.

a jeśli chodzi o tzw "offtop" w moim temacie - ja się cieszę, że piszecie, bo każde info jest dla mnie ważne, także to o gimbalach Tarota np ;) - ogólnie ten Tarotowski był wg mnie najlepszy dla kamer sportowych - ale patrząc po jakimś czasie na filmy - również nie był pozbawiony błedów ;)

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286
Moja piękna S-500 [Zakończona]: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=31760

Awatar użytkownika

Zdjęcie jest bardzo ładne. Ciepłe kolorki zawsze mają przyjemniejszy odbiór dla oka.

Hmmm co sie stało z filmami? Przecież ostatnio nie było drgań a film wyglądał rewelacyjnie :|
1/100 jest prawidłowe przy 50fps. Czy na ostatnim filmie gdzie było stabilnie miałeś inne ustawienia?

Jak słysze albo czytam słowo "drgania" to mnie ciarki przechodzą :P Co to DJI ma jakiś patent antydrganiowy? :D
Ja właśnie tego Phantoma zakupiłem, ale moja DIY konstrukcja będzie docelowo szła w kompromis hybrydowy, czyli platforma moja a kamera, gimbal i przesył obrazu DJI.
Czemu? Bo platformy potrafimy dobre budować, ale z tymi drganiami to powoli szkoda czasu jak chce się już działać :)

Awatar użytkownika

Saures pisze:
Hmmm co sie stało z filmami? Przecież ostatnio nie było drgań a film wyglądał rewelacyjnie :|

Zmianilem znow bardzo delikatnie pidy, wydawalo mi sie ze na lepsze.
Tak na prawde to sprawdze roznice pomiedzy filmami ustawiajac spowrotem 1/100s.

Dzis w domu sprawdzę Twoją fotke z maila, moze powroci mi mortwacja ;)

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286
Moja piękna S-500 [Zakończona]: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=31760

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Strefa czasowa UTC+1godz.