Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Chcę zamówić w Bg oryginalną ładowarkę Imax B-6 . Kosztuje ona 30,72$ . Po wybraniu płatności w $ PP przeliczył mi : 1zł = 0,243688059 $ . Co by dało 126,06 zł . Wybierając płatność w zł pokazuje 122,89zł . Jestem zdziwiony, bo to zawsze w $ wychodziło taniej. W Bg można płacić za pomocą PP albo bezpośrednio kartą Visa . Ciekawe czy jest jakaś różnica pomiędzy płatnością poprzez PP a kartą Visa ? To samo czy drożej ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: bajer0 »

Z moich obserwacji zawsze wychodziło taniej płacić w Złotówkach.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: Rurek »

Płacenie PP jest droższe bo PayPal ma swoje własne kursy, jak widać z załączonego przykładu mniej korzystne niż kurs waluty przeliczany przez bank wktórym banggood rozlicza przewalutowania transakcji kartowych.
Ale coś za coś - niby PayPal ma lepszego "bata" na dochodzenie swoich praw w przypadku nieudanej transakcji. Szybciej i skuteczniej można odzyskać kasę niż poprzez reklamację w banku zwyczajnej transakcji karcianej. Mam na myśli generalną zasadę a nie konkretnie banggood w kwestiach reklamacyjnych.
A wracając do przedmiotu zakupu - jednak trzymasz się zasady że ma być tanio... już raz się przekonałeś że stara zasada modelarska się sprawdza - kupuje się dwa razy - raz tanio a drugim razem dobrze :-) Nie wyciągasz wniosków z tego i chcesz te przysłowie przerobić na nowe "kupuje się trzy razy ... :-) )
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Kupując trzy lata temu tego Imaxa nie przypuszczałem że są na rynku oryginały tej ładowarki i kopie . Nie potrzebuję jakiejś super mocnej ładowarki bo mam aku do 2,5Ah pojemności . Swoją natomiast załatwiłem ładunkami elektrostatycznymi i raz zrobiło mi się zwarcie na wtyczce balansera aku 3S gdy była podłaczona do ładowarki . Zamówiłem oryginalną ( kopie BG też ma w sprzedaży :-D ) .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: DawidM »

W bg płacąc przez PP w złotówkach, płacisz po kursie BG, nie PP. Więc masz i bata PP i lepszy kurs wymiany.
A co do samej ładowarki - podróbki SkyRC - jak dla mnie szkoda czasu. Oryginał w pl kosztuje 140-150zł i działa.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Specjalnie wysłałem do cservice Bg maila z zapytaniem odnośnie tej ładowarki http://www.banggood.com/Wholesale-IMAX- ... 46220.html Oto odpowiedź :

Dear Bejo,

Thank you for the email.

Sorry but it is not original for the product ID 46220.


Have a nice day!

Miffy

Ja natomiast zamówiłem tą http://www.banggood.com/SkyRC-IMAX-B6-D ... 12239.html
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: Adrián »

... Nie lepiej z pewnego źródła? Chociażby takiego (pierwsza lepsza oferta) http://allegro.pl/skyrc-pl-ladowarka-im ... 89589.html
Chyba sam stąd brałem, tylko było trochę taniej.
Masz gwarancję na miejscu i pewny sprzęt, który szybko dostaniesz.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Nie chcę kupować w polskim sklepie . Przekonałem się na własnej skórze że prędzej idzie dogadać się ż Chińczykiem niż z Polakiem ( chodzi o gwarancję ) .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: Adrián »

Tylko tutaj masz gwarancję oryginalności. Wiem, jak to w BG z różnymi produktami wygląda, ale ok ;-)
Jeśli chodzi o samą gwarancję, to jeśli chodzi o BG, to przyznam rację.
Barjavel_Rafal
Posty: 21
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 23:45
Lokalizacja: Chotomów

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: Barjavel_Rafal »

czy kupując na aledrogo mamy 100% pewności ze kupujemy sprzęt oryginalny. zapewnienia sprzedawców o oryginalności są czasem wyssane z palca. wiem po sobie. kupiłem lampy wyładowcze xenonowe po "normalnej" nie niższej cenie i po rozebraniu okazało się ze to podróba. Kase odzyskałem i zgłosiłem sprawe do aledrogo ale to pokazuje ze można się naciąć
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Jak widać Bg są uczciwą firmą . Na mego maila do nich powiedzieli mi otwarcie że ta tańsza nie jest oryginalną ładowarką . Czyli klient ma do wyboru - tańszą podróbę albo nieco droższą oryginał . Oni tego nie kryją . Nie wydaje mi się żeby mogli robić jakieś przekręty i te droższe też były podróbami . Jedna kosztuje 21,68$ , druga 30,72$ . Dla tych 9 $ ryzykowali by utratę klientów ?

Z Bg jest o tyle dobrze z reklamacjami że jeżeli jestem w stanie w 100% udowodnić im , czy to poprzez maila , bądź za pomocą zdjęć lub filmu że z danym produktem jest coś nie tak . To nie robią żadnego problemu . Albo dają nowy produkt , albo zwracają kasę
Ostatnio zmieniony piątek 03 cze 2016, 20:58 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: DawidM »

Ta wygląda na oryginalną, jak ja kupowałem nie mieli jej chyba jeszcze - były same klony. W każdym razie jest w pl firma, która sprzedaje oryginalne ładowarki skyrc (dosyć łatwo znaleźć), ta kosztuje 139 + wysyłka, więc wydaje mi się, że całkiem ok.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Tutaj jest wszystko opisane jak odróżnić Imaxa B6 oryginał od podróby http://forum.wmasg.pl/topic/118073-ostr ... i-imax-b6/ Oryginalna musi mieć coś takiego ( kwadratowa naklejka z hologramem skyrc i numer seryjny ).

Obrazek

Podróby tego nie mają . Moja ma tylko okrągłą naklejkę z napisem Qc Pass . A i z filmu wynika że bebechy są takie jak w podróbie .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: Z.W15 »

DawidM pisze:Ta wygląda na oryginalną, jak ja kupowałem nie mieli jej chyba jeszcze - były same klony. W każdym razie jest w pl firma, która sprzedaje oryginalne ładowarki skyrc (dosyć łatwo znaleźć), ta kosztuje 139 + wysyłka, więc wydaje mi się, że całkiem ok.
Dla mnie te B6- to czy oryginalne czy klony to jedno wielkie g. mialem orygnal i wysiadla po kilku tygodniach a klon B6 ,do uzytku w polu -dziala do dzis, kupiona
na Ali za 15$
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Moja -klon też wytrzymała trzy lata . Nie wiadomo komu wierzyć ? Niby do produkcji klonów użyto elementów o gorszych parametrach .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ