H3-3D ciężej chodząca i zacinająca się oś Z

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tombo10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 18:32

H3-3D ciężej chodząca i zacinająca się oś Z

Post autor: tombo10 »

Witam
Mój dron miał upadek po czym oś Z zaczęła się zacinać po włączeniu zasilania ale, gdy ręką ją zruszyłem to zaczynała działać. Podejrzewam że też przez to nie niweluje wszystkich drgań które są widoczne na nagranym obrazie.
Dzisiaj postanowiłem sprawdzić to. I sprawa wygląda tak że silnik czy łożysko na której chodzi ta oś pracuje z pewnym oporem. Ustawiłem też tak ramię żeby nie dotykało do niczego pomiędzy innymi elementami. Zauważyłem jednak że gdy poluzuję śrubkę od tego ramienia i przekręcę silnik o 180 stopni to wszystko wydaje się być okej. Ramie rusza się bez żadnego oporu. Jednak po włączeniu dzieją się cuda. Gimbal lata szybko na wszystkie strony. Da się to jakoś ustawić? Albo coś na to zaradzić?
Zdjęcie to przedstawia. Jeżeli ustawię silnik tak jak na zdjęciu czyli płaską stroną bolca do czerwonej linii to jest opór. Jeżeli obrócę do dołu to jest ok z tym że gimbal świruje
http://www101.zippyshare.com/v/CfiLiaeT/file.html
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: H3-3D ciężej chodząca i zacinająca się oś Z

Post autor: paluchgda »

Wg mnie ta oś została za bardzo wciśnięta. Zauważ, że wystaje poza płaszczyznę ramienia. Sprawdź czy osie nie są skrzywione.
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
tombo10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 18:32

Re: H3-3D ciężej chodząca i zacinająca się oś Z

Post autor: tombo10 »

paluchgda pisze:Wg mnie ta oś została za bardzo wciśnięta. Zauważ, że wystaje poza płaszczyznę ramienia. Sprawdź czy osie nie są skrzywione.
Bardzo możliwe! Dzięki za podpowiedź. Tylko jak mogę ją wycofać?
ODPOWIEDZ