Podłączenie 600TVL

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Podłączenie 600TVL

Post autor: Filonxxxl »

Witam

Właśnie dopełzła do mnie świeża sztuka 600TVL z SC2000 i mam pytanko jak toto podłączyć dla sprawdzenia ?

Rozumiem, że mogę ciachnąć tą wtyczkę z fotki i zastąpić ją cinchem, żeby do TV podpiąć?
W modelu i tak pójdą kabelki na stałe, bo ponoć te wtyczki to o kant potłuc...

Rozumiem, że wtyczkę od OSD mogę bezkarnie odłączyć/podłączyć do pracy w modelu?
Można to robić przy zasilaniu czy mus odłączać?

Zasilanie to wiadomo, więc nie pytam...
Załączniki
Ciachnąć, nie ciachnąć - oto jest pytanie...
Ciachnąć, nie ciachnąć - oto jest pytanie...
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Ja w mojej ciachnąłem i dałem cincha. No chyba najlepiej na stałe, bynajmniej nic się nie odepnie.
Działa bez płytki OSD, więc możesz po ustawieniach odłączyć. Nie odłączałem przy zasilaniu, ale z racji, że to tylko podłączenie tych switchy więc nic nie powinno się stać.

Jestem ciekaw jak Twoja się będzie spisywać, bo moją odsyłam.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

No podłączyłem ją "na krótko" do plazmy LG 42" (bo do niej najprościej) i powiem tak - na początek o mało co nie usiadłem... z rozpaczy :roll:
Pomyślałem sobie - jeśli to ma być jedna z najlepszych kamerek to ja wymiękam... Obraz tragedia to mało powiedziane... Ale, że łatwo się nie poddaję to pogrzebałem silnie w ustawieniach i jakoś to zaczęło wyglądać...
Podstawą sukcesu było zmniejszenie wyostrzania (sharpness) do 0 (no góra 1) bo wyżej to robi się taka pikseloza i przejaskrawione obwódki kontrastowych obiektów, że oczy bolą...
Ale nadal jestem przekonany, że te kamerki płytkowe to straszne gówno (bez urazy)... 600 linii to one może mają w marzeniach konstruktorów... i tyle :evil:
Naprawdę link video PAL jest w stanie przenieść tylko taki obraz? No trochę porażka... Jakoś jak pamiętam stare, analogowe transmisje TV to wyglądało to spooooooro lepiej, a w końcu to też było transmitowane analogowo... więc o soooo chodzi?
Podejrzewam jeszcze "obiektyw" (cudzysłów nieprzypadkowy...), jego rozdzielczość optyczna to raczej porażka - można gdzieś kupić obiektyw z prawdziwego zdarzenia do tych kamerek? Sprawdzał ktoś te z ctr.pl?

Chyba jednak pójdę w stronę jakiejś małej kamery "niepłytkowej" bo naprawdę nie sądzę, że analogowej transmisji nie stać na coś lepszego...
Czy Camileo P30 (ew. S30 ale tu chyba za wąskie szkiełko) ma wyjście live AV?
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

e tam, cos kolega przesadza. moze ta plazma ma jakis problem z obrazem analogowym.
ja podlaczalem wszystkie swoje kamerki (lacznie z 600tvl) do zwyklego tv crt i jakosc jest calkiem przyzwoita. jedyny problem to niedokladne odwzorowanie kolorow, ktorego nie da sie poprawic nawet balansem bieli.
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Ja mam podobne odczucia co do tej kamerki, ale to już nie istotne bo wraca do SC.

Pal na pewno potrafi lepszy sygnał przesłać, bo przy problemach z moją kamerką testowałem dwa Ixusy (800 i 870), kamerę FHD - po niskiej częstotliwości. Obraz ostrzejszy (poprzez Foxa podobnie). Rozumiem, że to całkiem inna klasa produktów. Ale osobiście oczekiwałem czegoś więcej.

Tak na marginesie, czym zamienić tą kamerkę, bo chyba ją zamienię. Nie wiem - tak do 60-70$.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

bartwaw - może jak już zamieniasz to weź "pixima"..mają w SC2000..??
Pierwsze co zrobiłem to obciąłem te ciężkie kable..
Obrazek
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Marcin,
no 90$ trzeba liczyć
http://www.securitycamera2000.com/produ ... amera.html
lub
http://www.securitycamera2000.com/produ ... -lens.html

Choć jeżeli mam być znowu nie zadowolony, to może warto to przemyśleć.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

cholo pisze:e tam, cos kolega przesadza. moze ta plazma ma jakis problem z obrazem analogowym. Ja podlaczalem wszystkie swoje kamerki (lacznie z 600tvl) do zwyklego tv crt i jakosc jest calkiem przyzwoita. jedyny problem to niedokladne odwzorowanie kolorow, ktorego nie da sie poprawic nawet balansem bieli.
Przesadzam? Nie sądzę... Dzisiaj z ciekawości pooglądałem w firmie obraz z kamer kopułkowych używanych u nas w monitoringu korytarzy (takie widzimisię szeryfa...) i... powiem, tak: różnica jest KOLOSALNA a kamerka ma przetwornik raptem 1/4" ( konkretnie to ta: http://www.vivotek.com/products/model.p ... 4&tab=over ). Rozdzielczość niebo a ziemia a obie podpięte pod ten sam monitor.

Nie wiem co rozumiesz przez przyzwoita, ale dla mnie to porażka. I myślę, że głównym problemem tych kamerek nie jest balans bieli (akurat w tej 600TVL można sobie ustawić) ale rozdzielczość obrazu a raczej jej brak... O ile w kamerze przemysłowej, którą podałem za przykład można bez problemu odczytać czcionkę 22 na kartce A4 z odległości ok. 2m od obiektywu to przy naszej płytkowej można sobie co najwyżej o tym pomarzyć, niestety... I sądzę, że problem leży w "obiektywie" (cudzysłów nieprzypadkowy) bo przy tej wielkości (a raczej małości) przetwornika (matrycy) to obiektyw, aby uzyskać dobrą rozdzielczość musi być wykonany z naprawdę dobrego jakościowo szkła (prosta sprawa - mniejsza matryca - konieczna większa rozdzielczość kątowa obiektywu), a te co są przy "płytkach" to raczej koło obiektywu nawet nie leżały...
Któregoś dnia zdejmiemy jej tą kopułę i się zobaczy jak wygląda sama kamerka z płytką, bo obraz ma naprawdę rewelacyjny (w odniesieniu do naszych kamer płytkowych).

I na koniec ponowię pytanie: można gdzieś kupić obiektyw z prawdziwego zdarzenia do tych kamerek? Sprawdzał ktoś te z ctr.pl?
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

tak sie sklada, ze mam tez kamere kopulkowa z allegro za ponad 300 pln z kamerka 540tvl sony had i jej jakosc nie odbiega od tych z securitycamera.

moze daj zdjecie tej kamerki z obiektywem bo wszystkie moje obiektywy sa przyzwoitej jakosci (metalowe i raczej szklane). moze dostales obiektym typu pinhole.
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

cholo bez urazy, ale gdybyś spojrzał na mój awatar to domyśliłbyś się, że raczej jestem w stanie odróżnić obiektyw typu pinhole od normalnego szkiełka...
A czy ja gdzieś napisałem, że on nie jest szklany? Tylko jest szkło i szkło - stąd właśnie w prawdziwych obiektywach stosuje się oprócz wysokiej jakości "zwykłego" szkła także szkło niskodyspersyjne, używa się soczewek asferycznych ale... to wszystko generuje potężne koszty i dlatego porządny obiektyw potrafi kosztować kilka(-naście) razy więcej niż "puszka".

A kamerka jest identyczna z tym co miało przyjść i co jest na załączonej fotce na samej górze tego wątku...
Ostatnio zmieniony środa 06 lip 2011, 22:38 przez Filonxxxl, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Darek uważam, że tutaj jest spory problem z jakością obrazu.
Siedzę też trochę w fotografii i wiem jakie znaczenie ma obiektyw. Uważam, że lepiej mieć gorszy aparat a lepszy obiektyw niż odwrotnie.
Sam jestem ciekaw czy można dostać porządne obiektywy na gwint który jest w naszych kamerkach.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Można, chociażby sunex. Kiedyś na ebayu troche szukałem, tylko bardziej pod kątem nocnego latania - były nawet ze światłem 1.2.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

bartwaw pisze:Darek uważam, że tutaj jest spory problem z jakością obrazu.
Siedzę też trochę w fotografii i wiem jakie znaczenie ma obiektyw. Uważam, że lepiej mieć gorszy aparat a lepszy obiektyw niż odwrotnie.
Sam jestem ciekaw czy można dostać porządne obiektywy na gwint który jest w naszych kamerkach.
No to się rozumiemy :!: I myślę, że też widzisz, że rzeczywista rozdzielczość tych kamerek ma się nijak do tego co podają producenci. Może i przetwornik ma 600 linii ale razem z tym "obiektywem" daje toto sporo mniejszą rzeczywistą rozdzielczość...
Ta przemysłowa, o której wspomniałem ma 800 linii i wygląda na 800 linii (żeby było weselej to kosztowała, z tego co mówił informatyk też 800 peelenów netto, no i to nie jest dobra wiadomość... ciekawe, czy można gdzieś dorwać samą kamerkę bez tej kopułki, IR i całej reszty...)

Znalazłem tą kamerkę. o której pisałem także w znanym sklepie ctr.pl
http://www.ctr.pl/produkty/kamery-megap ... ivotek.htm
opis wiele mówi...
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

ech, czy Wy nieco nie przesadzacie :shock:

przeciez po drodze jeszcze bedzie super jakosci chinski link video (no chyba, ze wyskoczysz tu zaraz, ze w tvn'nie widziales cyfrowe linki hd i one to dopiero daja dobry obraz i taki chcesz miec) a na koncu nie plazma 42 cale tylko maly monitorek lub gogle 640x480 :-P

jak dla mnie to nawet kamerka 8 gram z foxtech daje bardzo fajny obraz 8-)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Szkoda Filonxxx że ten vivotek to cmos szkoda że prawie 800zł ale za to HD :-) btw... czy istnieją aparaty kręcące filmy lub kamerki (nie fpv), które nie kosztują majątku i mają fullHD na CCD ? :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
ODPOWIEDZ