Jak DRON to DRON...

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Jak DRON to DRON...

Post autor: czak45 »

...a dokładnie bombowiec nurkujący ;)

Do modelu quada na ramie alu plus KFC zamontowałem łącznik do rurek od przewodów elektrycznych z doklejonym serwem i zaślepką 1/2 cala do rurek hydraulicznych.
Do środka wchodzi 10 kulek z farbą. Serwo ustawiłem tak aby "strzelał" serią po 3-4 szt. czyli ok 3 "bombardowań" na lot.
Jak będzie czas to w sobotę pierwsze testy.
Generalnie zrzut będzie odbywał się w sterowaniu manualnym przy locie nurkowym.
Oczywiście wszystko w ramach dobrej i bezpiecznej zabawy.
Ciekawy jestem czy będzie widać spadające kulki i rozbicia już z poziomu FPV?

Obrazek

Obrazek

A przy okazji może ktoś podpowie jak pozbyć się telepania przy dodawaniu gazu w KFC (czym kręcić?)
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: Arthor »

Fajny pomysł, prosta konstrukcja, łatwo upgrade'ować. Trzymam kciuki za testy i czekam na filmik.
Rozumiem, że rurka jest poziomo a zrzut będzie możliwy tylko jak kopter pochyli się do przodu? A nie myślałeś, żeby całość dać w pionie? wtedy zrzut będzie możliwy przy każdym kursie albo w zawisie.
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: czak45 »

W zawisie nie będzie zabawy. Nurkowanie to większe wyzwanie.
Ale wszystko okaże się w praniu.
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: kapi0908 »

A gdyby tak w środku rurki dać długą i miękką sprężynę aby kulki wylatywały z większą prędkością, wtedy powstało by prawdziwe działo :D . Tylko sprężyna musiała by być naprawdę miękka aby nie pozgniatać kulek.
dexter_ck
Posty: 84
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 07:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: dexter_ck »

Mam wrażenie, że to nie zadziała. Z prostej przyczyny. W momecie przejścia w lot nurkowy, kulki ( osadzone swobodnie w rurce ) będą wciskane w dno rurki ( momenty bezwładności ), dopiero w momencie zatrzymania się coptera, wypadną swobodnie, ale przy takim latadle nie ma hamulca i raczej jest to niemożliwe :-D Dopiero nadanie im pewnej prędkości początkowej ( względem coptera ) pozwoli na znalezienie się poza lufą, czy też rurką.
Pozdrawiam, Dariusz :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: matulekpl »

Dokładnie, przyspieszenie drona nurkującego bedzie większe niż swobodnie opadającej kulki...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: Piotrowy »

dexter_ck pisze:Dokładnie, przyspieszenie drona nurkującego bedzie większe niż swobodnie opadającej kulki...
Tylko sprężynka może pomóc :-P

EDIT: Pomysł zacny i dużo bezpieczniejszy niż strzelanie z ognistych kulek, jak to było praktykowane wcześniej :-/
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: kapi0908 »

O to mi właśnie chodziło w moim poście ;)
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: czak45 »

Bez przesady koper nie będzie spadał jak kamień. Nawet przy pochyleniu 90 stopni i małym gazie będzie też leciał do pprzodu. Zresztą nie sprawdzisz nie przekonasz się.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: kuczy »

czak45 pisze:Nawet przy pochyleniu 90 stopni i małym gazie będzie też leciał do pprzodu.
Z chęcią obejrzę lot z przechylem 90st - jakiś przykład?
dexter_ck
Posty: 84
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 07:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: dexter_ck »

kuczy pisze:
czak45 pisze:Nawet przy pochyleniu 90 stopni i małym gazie będzie też leciał do pprzodu.
Z chęcią obejrzę lot z przechylem 90st - jakiś przykład?
Idź do ludzi od freestyle na 250 to Ci pokażą :-D

Co nie zmienia faktu że nawet przy locie 90st składowe sił coptera i kulek będą tak niekorzystne że raczej swobodnie nie wylecą, a nawet jeśli to o jako takiej celności zapomnieć można.
Proponuje zobaczyć zasadę działania broni do AirSoftu i w oparciu o to, skonstruować takie działko ;-) , swoją drogą sam chciałem coś takiego zrobić, ale brakuje czasu :-/
Pozdrawiam, Dariusz :)
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: czak45 »

Nie napisałem ze będzie leciał do przodu tylko ze będzie leciał tez do przodu i przy okazji spadał. Nie ma co prorokowac. Jutro będzie wszystko jasne.
artak
Posty: 182
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: artak »

Zawsze można polecieć do tyłu i się przechylić tak, żeby dron leciał w górę :P Wtedy wszystko wypadnie :)
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: czak45 »

Kulki wyleciały, ale nie latałem z przechyłem 90 stopni. Z perspektywy FPV takie miałem wrażenie i wypuszczałęm kulki gdy cel był na środku kadru.
Po obejrzeniu materiału widzę że trzeba celować jak cel będzie na dole kadru a model stosunkowo nisko. Wrzucam filmik gdzie celowałem w betonowe płyty. Generalnie ostatnia kulka z czwartej serii trafiła.
Poza tym mało brakowało, a byłoby kamikaze w drzewo.
Jak będzie więcej czasu i ktoś do pomocy to nagram jak to wygląda z Ziemi.
Teraz puszczam kulki i za jakieś 2-3 sek słyszę jak rozbijają się na betonie, albo wpadają w trawę.

Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Jak DRON to DRON...

Post autor: fragles »

Blisko drzewa :-D
ODPOWIEDZ