Ogniskowa obiektywu kamerki?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurek pisze:ktoś niedawno dawał na forum tabelkę z kątami dla przetworników 1/3 i 1/4 oraz ekwiwalentne obiektywy...za nic nie mogę tego znaleźć :-(
Dawałem bodajże przy okazji rozmowy o przetwornikach 1/3 i 1/4. Była też mowa że 1/3+2.8mm =~1/4+2.1mm
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Ot takie "zboczenie" fotograficzne, że wszystko przeliczam do FF.
A poza tym przy braku doświadczenia "w temacie" po prostu chciałem wiedzieć jakie szkiełko da mi taki kąt widzenia jak ca. 20mm FF no i teraz już wiem i pokrywa się to z Twoją odpowiedzią - 2,77mm czyli obiektyw 2,8mm :lol:

Co do robienia fotek z powietrza "poważnym sprzętem" to jeszcze daaaaleko do tego... :roll:
Najszybciej to pewnie ulotnię Lumix'a LX-3 co już powinno dać przyzwoitą jakość zdjęć, o ulotnieniu lustra na razie nie myślę, ale jakiś NEX czy inny GF to może...

A mógłbyś coś bliżej o tym sposobie podglądu na ziemi ujęcia z aparatu? Wyjście wideo i jako druga kamera w modelu czy jakoś inaczej?
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Jeżeli aparat ma LV to można nabyć urządzenia które przesyłają obraz.
Jedyna wada tego rozwiązania to że przez LV nagrzewa sie matryca.
Są też rozwiązania które nakłada się na wizjer i przesyłają obraz.
Takie coś to można samemu pokombinować.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

najprościej, a zarazem najsprytniej - Canon z CHDK oraz do tego video switcher sterowany z wolnego kanału RC.
CHDK daje możliwość podglądu oraz zdalnego wyzwalania (kolejnym RCswitchem na kolejnym wolnym kanale hi hi hi) a video switcher wiadomo do czego - dwa obrazy i jeden nadajnik na pokładzie.

Ja mam nikona i u mnie sotft modowany nie wchodzi w grę więc RCswitchem będę odpalał migawkę , po wyprowadzeniu styków z aparatu.

@Diem to weź to wrzuć, tam jest wszystko na dłoni w tej tabelce. Edicao: znalazłem :-P sam 8-)
http://www.e-alarmy.pl/baza-wiedzy/porady.html?kid=4&id=17

I jeszcze pomysł dla autora wątku - jak już masz wszystkie potrzebne dane, wzory i zależności, może pokusisz się o zrobienie ładnej tabelki :-) gdzie będą długości ogniskowych obiektywów MINI od , powiedzmy 1,5mm do 5mm ze skokiem 0,1mm i dla nich odpowiednie kąty dla przetwornika 1/3, 1/4 oraz odpowiednik ogniskowej w małym obrazku...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ