Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

oziii

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: oziii »

taki "chłyt matetingowy"

a pamietajcie ze jest jeszcze grupa ludzi ktora ma schize latania samolotami i jeszcze tylko im brakuje medialnej nagonki na to ze lada moment "straci" ich w tym samolocie dron
niech sie media zajmuja doda albo natalia siwiec ewentualnie kim kardashian a nie ludziom w glowach mieszaja
od pilnowania mamy ulc i pazp i ich odpowiedniki i raczej dadza sobie rade bez pomocy dziennikarzy
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: pirzol »

Obrazek
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Baqsthc »

Nie mów że to twoje auto..
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: pirzol »

Nie :), znalezione w sieci.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Piotrowy »

pirzol pisze:Nie :), znalezione w sieci.
Uff. A już myślałem, że to okno tego samolotu z Heathrow ;-)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Pieth »

A w temacie samolotów, to strąciliśmy już coś? czy dalej pozostajemy w fazie przewidywań :mrgreen:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: jacekV »

Pieth pisze:A w temacie samolotów, to strąciliśmy już coś? czy dalej pozostajemy w fazie przewidywań :mrgreen:
Dzięki Pieth, od razu poranek jest jakiś taki... bardziej uśmiechnięty...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Piotrowy »

Pieth pisze:A w temacie samolotów, to strąciliśmy już coś? czy dalej pozostajemy w fazie przewidywań :mrgreen:
Nie jestem przesądny, ale jak zobaczę czarnego kota, to innych przepuszczam przodem :-P
DronNOOB

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: DronNOOB »

Rynek latających zabawek, amatorskich i profesjonalnych multikopterów, części, akcesoriów rośnie z roku na rok. W moim mniemaniu ta cala medialna nagonka nic innego jak próba odkrojenia od tortu zysków sobie kawałka. Dotyczy to zarówno mediów jak i tych kto tworzy prawo.
Sposób stary jak świat.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Jagoda »

DronNOOB pisze:Rynek latających zabawek, amatorskich i profesjonalnych multikopterów, części, akcesoriów rośnie z roku na rok.
Tempo wzrostu od czasu pojawienia się RTF -ów jest b. duże.Nie tylko fajtomy - chociaż ich możliwości przerastają niejednego.....operatora
DronNOOB pisze: W moim mniemaniu ta cala medialna nagonka nic innego jak próba odkrojenia od tortu zysków sobie kawałka. Dotyczy to zarówno mediów jak i tych kto tworzy prawo.
Sposób stary jak świat.
Ale to IMHO już teoria spiskowa
Jagoda pisze:Jak samochodów było 10 na Londyn to przepisów, uprawnień dla ich posiadaczy nie było.
I właśnie przez tą wzrastającą liczbę powstały przepisy np. takie: "zakaz wjazdu" i...konieczność posiadania "prawa jazdy"
Używając języka statystyki jeżeli co 10 "gospodarstwo domowe" będzie miało UAV - to pojawi się wiele bzdurnych albo normalnych paragrafów.
I tzw. znak zakaz wjazdu pojawi się w wielu miejscach, oczywiście z dopiskiem :Nie dotyczy.......
Ja np. nie potrafię sobie wyobrazić, że dziś o godz. 00:00 całe prawo o ruchu drogowym idzie w kosz i go nie ma.
Wszystkie znaki są nieważne, autem może jeździć każdy: pijany, trzeźwy, ma prawo jazdy, nie ma itd.

Im więcej będzie latadeł tym przepisy będą b.upierdliwe.Tak myślę.
Pieth pisze:A w temacie samolotów, to strąciliśmy już coś? czy dalej pozostajemy w fazie przewidywań :mrgreen:
Ja bym powiedział (biorąc pod uwagę całokształt w związku z rosnącą ilością różnej maści UAV ), że jesteśmy w fazie przygotowań :roll:
Może nie mam racji.A chciałbym, aby tak było.

Ps.
Moje czarnowidztwo ( OT ) jest usprawiedliwione - przeze mnie ;-)
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Jambo »

pirzol pisze:Obrazek
To zdjęcie to FAKE ? , całe śmigła i jeszcze idealnie wpasowane w otwory , zero złamań.
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
DronNOOB

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: DronNOOB »

Ale to IMHO już teoria spiskowa
Strasznie ludzi świńska grypą a później sprzedawanie szczepionek za grube $$$ $$$ :-D pierwszy z brzegu przykład. Poczytaj sobie ile ludzi zginęło na świńska grypę a ile na zapalenie płuc dla porównania. I przypomnij sobie jaki szum robili media. Myślisz, że za własny budżet, czy może za budżety koncernów farmaceutycznych? Człowiek inteligentny zrozumie i nie są to teorie spiskowe.
Tak było jest i będzie. Nic nowego. Jest branża z miliardowymi zyskami, więc są grupy które chcą w podziałach zysków uczestniczyć.
Zasady oczywiście muszą zostać określone, ale chyba nie wiesz, że topowym narzędziem zbrodni jest nóż kuchenny i na korzystanie z noży kuchennych licencje jeszcze nie są wydawane.
Pijany rowerzysta który tak na prawdę musi posiadać tylko rower, światełka i sprawne hamulce może stworzyć na drodze o wiele większe zagrożenie jak latająca na odległości 100 m zabawka o wadze 400 gr.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: misiekkk »

Jambo pisze:
To zdjęcie to FAKE ? , całe śmigła i jeszcze idealnie wpasowane w otwory , zero złamań.
Też tak myślałem, ale jak się dobrze przyjrzysz, to z tych śmigieł wbitych w szybę zostały tylko połówki...
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Dron uderzył w samolot- lotnisko Heathrow !

Post autor: Jagoda »

misiekkk pisze: z tych śmigieł wbitych w szybę zostały tylko połówki...
Trzecie nadgryzione.Wygląda, że ramionka też wbite.Może "całą robotę" właśnie one zrobiły.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ