Pixhawk w skrzydełku - przydała by się Wasza pomoc :-)

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Pixhawk w skrzydełku - przydała by się Wasza pomoc :-)

Post autor: Głuś »

Mam wolnego pixhawka, a od dawna korciło mnie wypróbowanie ArduPlane więc wrzuciłem. Przebrnąłem cała konfigurację, miksery, kalibracje itp. ale na kilka pytań nie mogę znaleźć odpowiedzi:

1. Nie mogę się pozbyć BaD AHRS i to w sumie jest największy problem, internety podają różne rozwiązania tego problemu, ale żaden nie działa. Uzbrajam model na podłodze i nie dotykam podczas gdy się uruchamia, po chwili lapie HDOP 1.0 i wszystkie pre army związane z GPS znikają tylko ten BaD AHRS przeklęty nie chce sobie pójść :-( Kompas kalibrowałem z 5 razy, EKF nie ma zarzutów. Gdy model jest w domu Velocity czasem chwilami podskakuje na pomarańczowy, ale dosłownie ułamek sekundy i wraca. Podejrzewam że to dlatego że wydaje mu się że leci bo model po mapie trochę jeździ (wiadomo jak to w domu). To też jest dziwne bo w ArduCopter nigdy mi nieuzbrojony model nie "latał" w HUD.

Pix zasilam z ESC Hobbyking 3A UBEC bezpośrednio na szynę, myślałem że może coś z zasilaniem, ale miernik pokazuje 5,11V i podczas machania serwami nic ta wartość nie skacze, próbowałem odłączyć serwa i dalej jest BaD AHRS, próbowałem wreszcie odłączyć wszystko i zasilić sam pix z GPS'em z BEC Turnigy i dale jest BaD_AHRS.
Ma ktoś jakiś pomysł?

2. Kabały 6 i 7 kalibrują się pięknie wraz z resztą tylko nie można nic na nich ustawić. Tam gdzie w ArduCopter można sobie ustawić dodatkowe opcje np. RTL czy trymowanie na kanałach 6 i kolejnych u mnie nic nie ma - to normalne?

3. Jak zmniejszyć zakres wychylenia sterów w trybie manual czy trener? Po dwóch dniach się poddałem i stwierdziłem że trzeba zmniejszyć zakresy w apce po czym prze kalibrować od nowa, ale to jest nie logiczne bo nie po to kompiuter na pokładzie mam żeby ręcznie naginać jak w tradycyjnym modelu gzie serwo idzie prosto do odbiornika. Wydaje mi się że w FWBA wręcz minimalnie za malo wychyla, a w manualu to tak wychyla jak jakiś akrobatyk albo lepiej. Latałem już tym skrzydłem więc pi razy oko wiem jak powinno być żeby można było przyjemnie nim sterować tylko nie wiem jak ustawić w pixie :lol:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pixhawk w skrzydełku - przydała by się Wasza pomoc :-)

Post autor: mmuchomor »

1. Kilka razy mi się zdarzyło, ale samo zniknęło ;)
2. W samolocie jest inne menu, ja wszystko ustawiam w Full Parameter Tree w Config Tuning. Niestety samolot nie ma wielu uproszczeń, które są w kopterze. Funkcje kolejnych kanałów musisz ustawiać w RC6, RC7...
3. Zawsze latam w trybie manual na "żywca" ;)
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk w skrzydełku - przydała by się Wasza pomoc :-)

Post autor: Głuś »

1. Na razie dałem sobie siana, może jak wyjdę na łąkę to samo zniknie, a jak nie to zmienię w ARMING_CHECK na 8 żeby przynajmniej fixa pilnował, w końcu to nie kopter tu można manual zawsze wrzucić i nawet z największymi błędami z czujników ma lecieć.
2. Hmm dzięki za pomysł, zajrzę tam jutro :-) PS. "list" od "tree" czymś się różni poza układem? bo ja zawsze grzebię w "list" :-P
3. No to mi pomogłeś w tej kwestii :mrgreen:
4. PS. Czy to normalne że w ArduPlane szósty tryb lotu jest na chama ustawiony na manual i nic nie da się zmienić czy ja mam coś porypane z MP?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pixhawk w skrzydełku - przydała by się Wasza pomoc :-)

Post autor: mmuchomor »

2. Układem, nie trzeba tyle przewijać
4. W config tuning w trybach lotu możesz z palca wpisać 6 tryb.
Pozdrawiam,
Maciek
ODPOWIEDZ