Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone testy

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: pilot »

Przecież na fotkach dołączonych przez "producenta" widać było, że wykonane niechlujnie. W każdym razie w zestawieniu z antenami Bartka wyglądają baaardzo kiepsko.
Moim zdaniem lepiej brać sprawdzone i wykonane na najwyższym poziomie anteny Bartka - mam i wiem jak są wykonane.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone testy

Post autor: good_day »

Na fotkach Predaterio jakość wykonania różniła się od tego co zastałem w mojej przesyłce, a może nie było na tyle dokładnych fotek...

Antenki Bartka też zamówiłem ale uważam, że jest miejsce na więcej niż jednego producenta anten. Zdrowa konkurencja na pewno dobrze zrobi nam odbiorcom. Tyle, że na razie to anteny Predaterio wymagają dopracowania.
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: Adrián »

Sprawdź jak działają, w razie problemów zwrot i kupuj tam gdzie jest dobrze.

Jakość wykonania hmm, delikatnie mówiąc, słabiutko..
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: good_day »

Adrián pisze:Sprawdź jak działają, w razie problemów zwrot i kupuj tam gdzie jest dobrze.

Jakość wykonania hmm, delikatnie mówiąc, słabiutko..
Niestety juz nie ma co zwracać ;(

Wczorajszy kret załatwił osłonkę koniczyny (patent z połówką piłeczki pingpongowej okazał się bardzo słaby, ze względu na małą wytrzymałość i niemalże zerową elastyczność materiału), a dzisiejszy potwierdził moje obawy o mocowanie przy złączu SMA. Szkoda, ze antenka starczyła mi jedynie na dwa dni, podczas gdy zwykła "made in China" przeżyła znacznie dłużej i bardzo dużą ilość kretów.

Ogólnie fajnie, że są ludzie którym się chce podjąć wytwarzania podzespołów dla nas, ale zanim wrzuca się je do dystrybucji warto popracować nad ich wykonaniem i nie produkować fikcyjnych teorii o testach i wytrzymałości.

Panowie, najpierw dopracujcie produkt i wtedy zacznijcie go reklamować szerzej, nie odwrotnie.
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: PiotrSz »

good_day, jak chcesz dobre i do tego pancerne antenki to masz tu ;-)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: Baqsthc »

Ma cela tym młotkiem :D
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: good_day »

PiotrSz pisze:good_day, jak chcesz dobre i do tego pancerne antenki to masz tu ;-)
Zainspirowałeś mnie ;)

Oficjalnie zgłaszam się na testera wytrzymałości anten. Jestem w stanie wykonać wszystkie testy przedstawione na powyższym filmie i dodam od siebie kilka przypadków testowych. Info kierować na PW.
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: TorFPV »

Nie żeby coś ale od kiedy to wygląd jest wyznacznikiem dobrego działania anteny ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone testy

Post autor: good_day »

toretto1995 pisze:Nie żeby coś ale od kiedy to wygląd jest wyznacznikiem dobrego działania anteny ?
Gdyby chodziło o wygląd, w rozumieniu nie taki kolor, itp. to nie byłoby tematu. Ale co innego niechlujnie nałożona farba i klej z zaciekami i sterczacymi kawałkami. Wystające kawałki lutu i przewodu przy SMA... I dosłownie paskudnie wykonana osłonka niechlujnie zaglucona klejem. Wszystkie te elementy sprzedawca mógł poprawić przed wysłaniem anteny. Kilka minut roboty i antenki wyglądałyby znośnie. Nie przekonasz mnie, że jeśli ktoś nie zwraca uwagi na takie detale to będzie zwracał uwagę na inne elementy wykonania anteny, gdzie precyzja ma jeszcze większe znaczenie.

Przed zamówieniem pytałem o wytrzymałość anten i otrzymałem informacje, ze są wytrzymałe co było tez sprawdzane.

Zrobiłem za testera, ok. Tyle, ze po dwóch dniach i pojedynczych kretach w towarzystwie kolegów z forum obie antenki przestały istnieć. Nie były specjalnie katowane. Poza uszkodzeniem zabezpieczenia koniczyn piłeczką pingpongową, które uszkodziło się przy pierwszym krecie, obie anteny wyleciały ze złącza SMA. Przypadek czy jednak jakość wykonania?

Zwykła chińska antenka wytrzymywała znacznie gorsze upadki i większych ilościach. Wiec może jednak to, że od początku wyglądała na zrobioną dokładnie miało znaczenie?

Ale skoro toretto1995 masz inne odczucia odnośnie tych antenek, to napisz o nich. Pamietajmy, ze to ma być sprzęt do naszych modeli latających a nie do pomiarów w laboratorium.
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
pkucaba
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: pkucaba »

Wybaczcie, ale muszę wtrącić swoje trzy grosze.
Widziałem antenki na żywo. Zupełnie zgadzam się z good_day. good_day naprawdę delikatnie potraktował kolegę. Nie dałbym za coś takiego złamanego centa.
Wykonanie absolutnie na nie. Jeśli jakość idzie z estetyką to lepiej używać sprężynki od długopisu.
To nie jest wytłumaczenie, że działa. Kiedyś nadawało się z kaloryfera i też działało. Swr było jak z kosmosu...
adams00700
Posty: 96
Rejestracja: sobota 22 lut 2014, 18:54
Lokalizacja: Nidzica , Szczytno

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: adams00700 »

ja mam od paru dni fatshark spiro net LHCP rewelacja. Wiem że każdy wydany dolar został dobrze wydany.
adams007
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: skazi »

adams00700 pisze:ja mam od paru dni fatshark spiro net LHCP rewelacja. Wiem że każdy wydany dolar został dobrze wydany.
Chciałeś zabłysnąć? Co to ma wspólnego z tematem?
adams00700
Posty: 96
Rejestracja: sobota 22 lut 2014, 18:54
Lokalizacja: Nidzica , Szczytno

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: adams00700 »

A dużo bo są krytykowane te anteny że samoróbka lepsza. Jakoś test nie przemawia do mnie nie widząc co siedziało po stronie nadawczej
adams007
Zablokowany