II DRON Festiwal

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: matulekpl »

kuczy dzięks za filmik:)

a jeśli mogę, to wrzucę swoje dwa grosze do tematu konkursu filmowego.
Co prawda nie czytałem regulaminu, ale "wydawało mnie się", że tego typu konkurs powinien być dla amatorów, aby dać im szansę się wybić.
Ale dla amatorów hobbystów, a nie "amatorów" absolwentów szkół filmowych:)
Film, który wygrał powinien być z automatu odrzucony, a teraz po ogłoszeniu wyników zdyskwalifikowany.
Po pierwsze, jest to profesjonalna produkcja.
Zobaczcie foty z powstawania tej produkcji:
http://www.imdb.com/media/rm3917094400/ ... nmmd_md_pv
widzicie gdzieś drona?:) tam tylko kilka sekund scen jest z drona. Ale może i z helikoptera. nie wiadomo.

Kategoria Scenes:
1. Stefan Müller - Flying through Dresden

Jest to profesjonalny film wykonany na zlecenie telewizji ZDF. z resztą na końcu filmu są te informacje podane, że producentem jest ZDF. No to już lekkie przegięcie jeżeli chodzi o zakwalifikowanie do tego typu konkursów.

2. Joris Favraud - Bizantine
https://www.youtube.com/watch?v=zUlRvSkQAQ4

jak on uzyskał dronem ujęcia, które przesuwają się od dołu do samiuśkiej góry?:)
edit: już wiem jak: https://www.facebook.com/bigfly.fr/vide ... 536161239/
czyli znowu profesjonalna firma;) w życiu nie będzie mnie stać na tak zaawansowany sprzęt, więc nijak mi się do nich porównywać a co dopiero konkurować w konkursach.
Ostatnio zmieniony niedziela 15 maja 2016, 17:52 przez matulekpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: II DRON Festiwal

Post autor: BloodyLordV »

No no, nawet ja się załapałem. Niestety bez mojej q500. Ten czarny dla tych, którzy mnie nie spotkali.
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: II DRON Festiwal

Post autor: krall »

Czytam(y) Wasze komentarze z uwagą. Dziękuję.
Możemy stworzyć nowy regulamin, z nowymi kategoriami ale, jak wcześniej wspomniałem, kryteria oceny muszą być mądre, uniwersalne i jednoznaczne.
Jako twórcom festiwalu zależy nam na wysokiej jakości filmów zgłoszonych na festiwal, to chyba oczywiste, nie wnikamy kto, z kim, jak, za czyje pieniądze, itp, itd. Każdy film oglądamy sprawdzając zgodność z regulaminem (czas i stosunek ujęć z ziemi i z powietrza)
Póki co nikt z krytykantów nie zaproponował jakiegoś sensownego kryterium oceny dla kategorii - jest tylko niemerytoryczne narzekanie - zaraz pewnie padnie stwierdzenie, że "niemiec wygrał" a wiadomo ... przecież to niemiec :lol:
matulekpl pisze: "wydawało mnie się", że tego typu konkurs powinien być dla amatorów
- masz rację - wydawało Ci się. Nigdzie nic takiego nie napisano.

Tak na szybkiego wymyśliłem - skoro jest wśród Was amatorów wola - może nowa kategoria: "$100 camera"? - czyli filmy zarejestrowane tylko kamerami do 100USD.
Teoretycznie tylko dla amatorów. Tylko czy da się każdy film jednoznacznie zakwalifikować? Do przemyślenia. Jest trochę czasu.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: II DRON Festiwal

Post autor: kuczy »

krall, to ja wyjdę z propozycją do przemyślenia i przedyskutowania - ale nie po to, aby krytykować bo wcześniej się wypowiedziałem na temat reguł - mi nie przeszkadzały, ale pomyślałem o takich kryteriach - luźno rzucane propozycje

- Film nie powinien być wcześniej wykorzystywany do celów komercyjnych
- Film powinien na początku/końcu zawierać logo Dron Festiwal i napis - "film przeznaczony na konkurs w kategorii...." - po angielsku / polsku jak tam wyjdzie
- Film powinien być stworzony pomiędzy poprzednim a obecnym Festiwalem (wcześniejsza publikacja (ponad rok) w internecie dyskfalifikuje film)

Jeśli chodzi o kategorie - pomysł kamer $100 całkiem niezły, ja od siebie jeszcze chciałbym zaproponować "nagrodę publiczności" - nie odszukałem strony Dronefestiwalu na facebooku - ale dobrze by było zbierać "lajki" - również ze względu na promocję Festiwalu i filmów - wiadomo, że każdy namówi swoich znajomych - ale byłaby to wg mnie kategoria "poboczna" a wiele nawet znajomych twórców wzeszłoby na stronkę "lajknąć" film kolegi, ale przy okazji jest szansa, że zaznajomiliby się z treścią, i zainteresowali.

Jeszcze raz podkreślę - to moje mam nadzieje, że konstruktywne propozycje - Chciałbym, aby w Gdyni był festiwal który zaczyna być ważną imprezą - jak na II edycję naprawdę jest nieźle według mojej oceny - troszkę chyba brakło reklamy w mediach (wiem - pewnie jest !@#$ droga - ale za to spora reklama poszła post factum - dzwoniła do mnie dziś koleżanka żony, że słyszała mnie w Radio Eska trójmiasto :D - poznała po głosie hehehe - Proszę o obiektywną ocenę moich propozycji - jeśli się przydadzą będę bardzo happy
Ostatnio zmieniony niedziela 15 maja 2016, 19:50 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

kuczy pisze:ja od siebie jeszcze chciałbym zaproponować "nagrodę publiczności"
No przecież jest. A właściwie była http://dronfestiwal.pl/kurs-bvlos-za-film/ Tylko nie wiem komu się udało....
kuczy pisze: nie odszukałem strony Dronefestiwalu na facebooku
No wiesz co? To ja nie mając FB znalazłem... https://www.facebook.com/dronfestiwal/
Ten wredny...
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: II DRON Festiwal

Post autor: wrepinski »

@kuczy, bardzo ciekawa propozycja ...

Ja bym z chęcią zobaczył na kolejnym Festiwalu kategorie "$100" oraz produkcje przygotowane dedykowanie na festiwal nie komercyjne bez limitu budżetu, ale obecna forma powinna też zostać jedynie może z limitem daty produkcji między festiwalami.

Ograniczanie konkursu do "polski" to absurd.

Lepszy pomysłem jest kategoria wyłącznie dla ludzi z forum, z nagrodą ufundowaną za "wpisowe" + sponsorzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: II DRON Festiwal

Post autor: kuczy »

Verid pisze:
kuczy pisze:ja od siebie jeszcze chciałbym zaproponować "nagrodę publiczności"
No przecież jest. A właściwie była http://dronfestiwal.pl/kurs-bvlos-za-film/ Tylko nie wiem komu się udało....
kuczy pisze: nie odszukałem strony Dronefestiwalu na facebooku
No wiesz co? To ja nie mając FB znalazłem... https://www.facebook.com/dronfestiwal/

dobra - przyznam się - nie szukałem chyba za dobrze ;) ;) - przepraszam. no ale każdy się może pomylić :D
Ale z tym logo bym pomyślał - ktokolwiek potem zobaczy film - będzie widział logo i nazwę festiwalu
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

kuczy pisze:Ale z tym logo bym pomyślał - ktokolwiek potem zobaczy film - będzie widział logo i nazwę festiwalu
No to (teoretyczne) jest w regulaminie - cyt. z pkt.3 (końcówka): Organizator nie ingeruje w filmy za wyjątkiem ew. dodania napisów i loga Dron Festiwalu.
Organizator może. A czy zrobi to jego dobra wola....
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: II DRON Festiwal

Post autor: kuczy »

Verid pisze:Organizator może. A czy zrobi to jego dobra wola....
no i właśnie tu jest chyba furtka - jeśliby twórca musiał by samemu pobrać materiał (logo, treść), przesłać film na konkurs i np opublikować na YT - są naprawdę większa szanse, że będą to filmy stworzone na nasz festiwal - bo jeśli taki sam film wcześniej ktoś już gdzieś już wykorzystał / publikował / sprzedawał - to będzie miał świadomość, że np klient któremu sprzedał taki film może go znaleźć w sieci z napisem "na festiwal" - ja bym na jego miejscu nie ryzykował, natomiast wszyscy którym zalezy na tym festiwalu raczej nie będą mieli problemu aby dokleić logo - nawet potem fajnie się pochwalić za "wzięcie udziału" :)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: II DRON Festiwal

Post autor: krall »

Na razie mamy dośc czasu na przemyślenia więc spokojnie możemy sobie pogadać. Zbierać za i przeciw każdemu warunkowi.
kuczy pisze: - Film nie powinien być wcześniej wykorzystywany do celów komercyjnych
a fragmenty? Przecież wystarczy film przeredagować delikatnie i już nie jest to ten sam "komercyjny"
To może być trudne do weryfikacji a też pamiętajcie nie chodzi o to żeby stwarzać sytuację, że sztab ludzi będzie wertował sieć próbując weryfikować filmy, itp
kuczy pisze: - Film powinien na początku/końcu zawierać logo Dron Festiwal i napis - "film przeznaczony na konkurs w kategorii...." - po angielsku / polsku jak tam wyjdzie
Pamietam, z ubiegłorocznej edycji, że wielu nie zgłosiło filmu tylko dlatego, że był wyświetlany na naszym kanale YT, że niby my się promujemy a nie twórca...
Więc takie logo jeszcze więcej osób odrzuci od zgłaszania filmów. A ma być raczej łatwiej a nie trudniej. Zastrzegliśmy sobie prawo do dodania loga festiwalu ale wolelibyśmy tego nie robić
kuczy pisze: - Film powinien być stworzony pomiędzy poprzednim a obecnym Festiwalem (wcześniejsza publikacja (ponad rok) w internecie dyskfalifikuje film)
no to ok, w miarę do sprawdzenia. Choć nie w 100%
kuczy pisze: ..chciałbym zaproponować "nagrodę publiczności"
To mieliśmy w ub. r. - na podstawie lajków na YT. Ten system technicznie nie był doskonały i wiarygodny. Było wokół tego zbyt wiele negatywnych emocji.

Co do promocji - w tym roku przyłożyliśmy się jeszcze bardziej. Oplakatowaliśmy własnymi ręcami kawałek Trójmiasta. Największy lokalny portal trojmiasto.pl pochłonął sporą część naszego budżetu - więc tematu nie odpuściliśmy choć jak wiadomo i to zawsze można było zrobić lepiej. A trojmiasto.pl faktycznie rozczarowało i nas - a miało być tak pieęknie ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

krall pisze:Przecież wystarczy film przeredagować delikatnie i już nie jest to ten sam "komercyjny"
Oczywiście. Ale jak już te kawałki zostały komuś "sprzedane" to nie chciałbym być w skórze takiego twórcy którego klient się zorientował że coś za co zapłacił ląduje teraz na jakimś festiwalu (z całym szacunkiem do festiwalu)
krall pisze:To może być trudne do weryfikacji
To nie chodzi o to żeby sztab ludzi siedział i weryfikował tylko żeby a)był taki zapis w regulaminie na podstawie którego można zniechęcić do takich praktyk "bo ktoś może zauważyć" b)nadsyłający miał świadomość że może pójść za nim smrodek jak któryś z klientów się połapie.
krall pisze:Pamietam, z ubiegłorocznej edycji, że wielu nie zgłosiło filmu tylko dlatego, że był wyświetlany na naszym kanale YT, że niby my się promujemy a nie twórca...
Troszkę słaby argument bo każdy film jest podpisany twórcą i kategorią więc to jakieś malkontenctwo ze strony potencjalnego nadsyłającego. Przecież od razu widać kto nadesłał i co. Ba, to nawet darmowa promocja bo ktoś kto nie trafiłby na stronę takiego twórcy (wszak kanałów na YT o tej tematyce jest co niemiara) może go poznać (jako osoba zainteresowana) właśnie dzięki DF które jest rozreklamowane w mediach.
krall pisze:To mieliśmy w ub. r. - na podstawie lajków na YT. Ten system technicznie nie był doskonały i wiarygodny. Było wokół tego zbyt wiele negatywnych emocji.
W tym roku zdaje się też była - chyba że ten wpis na stronie DF który linkowałem wyżej i baner który tu się przewijał są nieaktualne z tego czy innego względu i stąd brak info kto wygrał. Negatywne emocje przy takiej nagrodzie zawsze będą bo ten ma więcej znajomych na FB, bo tamten więcej subskrybentów na YT - tylko czy rezygnacja z takiej nagrody nest prawidłową odpowiedzią?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: II DRON Festiwal

Post autor: paluchgda »

A że tak spytam, czy organizatorzy zwrócili się do władz miasta Gdynia o jakieś wsparcie, patronat czy cokolwiek? Wiem, że jest w stopce strony logo Gdyni ale jakoś nie zauważyłem żeby miasto było obwieszone plakatami. Poza tym dlaczego przy wejsciu do PPNT nie było jakiegoś wielkiego banera z reklamą wydarzenia? Ta impreza jest chyba dla wszystkich nie tylko z branży. Chcemy zarażać "dronozą" jako chorobą nieuleczalną wszystkich chętnych, a jednocześnie uświadamiać ich, że dron na komunię to nie zabawka. Poza tym czy poleganie tylko na TVN24 jest dobrą drogą? Film który zapowiadał wydarzenie został wyświetlony 223 razy https://www.youtube.com/watch?v=RRBte5wQHGw Pragnę nadmienić iż jest to moje prywatne zdanie, nie mam pretensji do nikogo bo i tak organizatorzy stanęli pewnie na rzęsach aby to ogarnąć.

edit: teraz doczytałem że trojmiasto.pl dało ciała. Hmmmm, są swego rodzaju monopolistą i pewnie im się nie chciało :) A czy były jakieś ruchy w mediach spełecznościowych poza FB?

edit 2: a czy nie dobrze byłoby z domeny dronfestiwal.pl zrobić marki samej w sobie? W stylu portalu o tematyce dronowej, porad, wywiadów itp. Temat zacząłby się kręcić niemalże sam. Wykorzystajmy ten boom na drony. Sam siedzę w tematyce www od kilkunastu lat i taka metoda zadziałała w kilku branżach.
Ostatnio zmieniony niedziela 15 maja 2016, 20:38 przez paluchgda, łącznie zmieniany 3 razy.
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

Tak apropos TVN24 czy Polsta News (bo się kręciły oba) - da radę gdzieś obejrzeć ich relację z DF?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: II DRON Festiwal

Post autor: paluchgda »

Verid pisze:Tak apropos TVN24 czy Polsta News (bo się kręciły oba) - da radę gdzieś obejrzeć ich relację z DF?
wcale bym się nie zdziwił jakby nie było o tym nawet wzmianki. Już nie raz miałem do czynienia z TVN24 i niestety były ważniejsze dla nich sprawy które trzeba było pokazać.
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: II DRON Festiwal

Post autor: Verid »

Na pewno były wywiady z Krall'em i relacja z DroneWars ale czy poszły i czy ewentualnie można je gdzieś znaleźć...?
Ten wredny...
ODPOWIEDZ