DIY Multiprotocol TX Module

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: brodziek »

maxxxior pisze:czy ten moduł będzie pasował:
http://www.banggood.com/Wholesale-Perfe ... 41612.html ? :-) całe 7,60zł:-)
czym on się różni od tego: http://www.banggood.com/2_4G-NRF24L0...-p-922601.html poza tym że tamten jest dla Arduino ?
Tak, ten moduł też będzie pasował.
Od tego polecanego różni się tym, że nie ma PA, LNA i wyjścia na antenę - w praktyce mniejsza moc nadawania = mniejszy zasięg, ile? Nie wiem, ale do latania po mieszkaniu z pewnością wystarczy.
ech, właśnie wsadziłem moduł do Turnigy i poszedł dym :/ sfajczył się C3-22nF i pewnie stabilizator...

edit:wymieniłem stabilizator i kondensator, dioda zaczęła się świecić, ale nie chce się zbindować z Hubsanem :/ brodziek, myślisz że poszedł też moduł? czy procek? Pewnie źle włożyłem płytkę w PINY aparatury i dlatego się skopciło :/
Nie mam pojęcia jak to mogło się skopcić, praktycznie nie ma możliwości aby moduł źle włożyć.
Który stabilizator Ci poleciał? Ten 5V?
Procesor i moduły RF są zasilane z 3,3V.
Napięcie 5V jest używane tylko do zasilania modułu CYRF,czerwonej LED sygnalizującej obecność zasilania i stabilizatora 3,3V
Nawet jeśli zbyt wysokie napięcie było na linii 5V, to jest jeszcze po drodze stabilizator 3,3V i raczej nic nie powinno się stać.
Pomierz no miernikiem napięcia na wyjściach obu stabilizatorów.
Sprawdź pozycję przełącznika obrotowego.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: maxxxior »

może jak źle włozyłem moduł(wkładałem samą płytkę, więc mogłem włożyć przesuniętą o jeden pin w górę) to może odwrotnie coś się połączyło i się skopciło. W weekend sprawdzę stabilizator 3,3V, zobaczymy...tylko żeby go sprawdzić to muszę wyciąć chyba moduł A7105 :/
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: brodziek »

A po co wycinać?
Sprawdź czy jest napięcie 3,3V.
szaki
Posty: 14
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 18:18
Lokalizacja: okolice Wałbrzycha

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: szaki »

Wczoraj zabrałem się za składanie swojej płytki.
Lutowanie, programowanie poszło fajnie, a „nerwa” złapałem dopiero gdy chciałem wsadzić płytkę w obudowę po OrangeRX LRS. Niestety nie wlazła, trzeba by było podpiłowywać mocno pcb, no to pomyślałem że wcisnę ją (do testów) bez obudowy, ale ona też nie chciała zaskoczyć na pinach. Skończyło się wycięciem osłony pinów w aparaturze 9x i dopiero płytka wskoczyła na swoje miejsce. Programowałem niezalecanym usbasp-em 5v (bo taki tylko posiadam), jednak bez włożonych modułów. Póki co mam tylko NRF24L01.
Nie miałem za dużo czasu polatać moim cx10, ale zapowiada się fajna zabawa.

Szukam więc kogoś kto wydrukowałby mi obudowę. Proszę o info/ofertę na PW.

@brodziek - trochę późno, ale dzięki za zorganizowanie tego projektu i gratisy.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: maxxxior »

brodziek pisze:A po co wycinać?
Sprawdź czy jest napięcie 3,3V.
zmierzyłem i miernik wyświetla 1,27V. Czy to oznacza uwalony stabilizator 3,3V ?
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: brodziek »

Prawdopodobnie uszkodzony jest stabilizator 3.3V, ale niestety może też być uszkodzenie czegoś w linii zasilania 3.3V, co powoduje jego nadmierne obciążenie.
Wtedy po wymianie stabilizatora, będzie się on bardzo mocno grzał i w krótkim czasie szybko padnie znowu.
Może spakuj ten moduł i przyślij go do mnie.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: maxxxior »

w tym tyg przyjdzie mi stabilizator, więc pierw go wymienie a jak nic to nie da, to podeśle do Ciebie ok? tylko nie wiem jak się do niego dobrać, chyba pozostaje wycięcie modułu A7105, następnie wylutowanie pojedyńczo każdego pinu i wlutowanie ponownie?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: Adrián »

Wycięcie? Wylutuj goldy od płytki i wyciągnij moduł.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: maxxxior »

Nie wiem czy kiedyś próbowałeś, ale wylutować 9 goldpinów bez urwania padów/ścieżek to dość ciężka sprawa...
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: acc »

Dopiero co w weekend pisane było o pomocnym narzędziu w innym wątku :) Poszukaj po haśle "elektryczny odsysacz do cyny". Kilkanaście złotych, a tyle szczęścia...
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: Adrián »

maxxxior pisze:Nie wiem czy kiedyś próbowałeś, ale wylutować 9 goldpinów bez urwania padów/ścieżek to dość ciężka sprawa...
Tak, próbowałam.. Nic trudnego, jak się ma czym..
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: maxxxior »

i jakim sposobem to wylutowałeś? z każdego pinu odessałeś cynę po kolei? odsysaczem elektrycznym czy zwykłym?

edit:ok, znalazłem już ten temat... odsysacz elektryczny zamówiony :-)
d2f
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 20:07
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: d2f »

Wspomniany temat proponuję podlinkowac - a to dlatego, że ja nie znalazłem. Może to kwestia używania forum przez telefon ale zawsze. Mimo, że już posiadam 2 odsysacze to chętnie zobaczę coś nowego. Z moich zadowolony już nie jestem.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Fpv i dlg.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: maxxxior »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=11&p=423239 tutaj masz link ad Adriana chociaż w sumie nie wiem czy to ten temat o którym wspominał acc bo ostatni post nie jest z tego weekendu... ale już może nie róbmy offtop'u
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: Adrián »

Nie jest, ale to bez znaczenia, wystarczy w google wpisać elektryczny odsysacz do cyny. Ja kupiłem w gotronik 40W
Używałem od początku"zwykły", ale nie zawsze się sprawdzał, gdy nie było dojścia na lutownice i odsysacz.
Tutaj ten problem znika.

btw http://rc-fpv.pl/search.php?keywords=el ... cz+do+cyny wystarczyło wpisać "elektryczny odsysacz do cyny" w wyszukiwarce forum i da się znaleźć.
ODPOWIEDZ