DJI GEOFENCE Wątek ogólny

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Kyokushin pisze:Wtedy ich mapa będzie mapą pansy.
Nie do konca bo z tego co mi wiadomo mapa pansy nie uwzglednia stref aktywnych czasowo, dodatkowo mapa DJI zawiera dodatkowe strefy nie uwzglednione na mapie pansy (np. wokol mniejszych lotnisk) a takze nie zawiera rzeczywistych CTR/ATZ/MATZ a jedynie okregi o stalym promieniu. Roznic jest wiecej.

Najblizej kompletnosci jest w tej chwili chyba mapa od DroneRadar, ale oni tez jeszcze nad nia pracuja.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Najbardziej kompletna i wiarygodna jest mapa AIP na stronach PANSy, pomijając notamy:
http://www.amc.pansa.pl/strefy_amc_nowe.php?nr=7126
i to, ale nie wiem kto się pod tym podpisuje:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... w&hl=en_US

Tak czy siak, to nie rola DJI blokować czy odblokowywać urządzenie, to rola operatora UAV znać te mapy i przestrzegać prawa. DJI powinno co najwyżej wyświetlać popupa z ostrzeżeniem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Kyokushin pisze:Najbardziej kompletna i wiarygodna jest mapa AIP na stronach PANSy, pomijając notamy:
http://www.amc.pansa.pl/strefy_amc_nowe.php?nr=7126
To jest mapa ogolna nie uwzgledniajaca specyfiki BSP i wymaga odpowiedniego przefiltrowania. DroneRadar odwala cala te brudna robote (korzystajac zreszta z tych samych zrodel)...
Kyokushin pisze:i to, ale nie wiem kto się pod tym podpisuje:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... w&hl=en_US
Ta mapa absolutnie nie nalezy sie sugerowac bo to staroc jest. Jesli juz to
https://goo.gl/tyTfQL
ale to rowniez co najwyzej do celow prywatnych.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Jagoda »

Kyokushin pisze: Tak czy siak, to nie rola DJI blokować czy odblokowywać urządzenie, to rola operatora UAV znać te mapy i przestrzegać prawa. DJI powinno co najwyżej wyświetlać popupa z ostrzeżeniem.
Trudno się z tym nie zgodzić.
Ale sądzę, że żaden sąd, trybunał itp. nie przyzna Ci racji, że złamano Twoje prawa.
W zasadzie mi ograniczeniami nie przeszkadzają - i tak startowałem zawsze po zapoznaniu się z mapą, o której wspomniałeś a teraz mam DroneRadar.

Może źle myślę ale spojrzałem od drugiej strony (DJI)
Na gwizdek im dane, o których wspominasz?
Jak nie wiadomo o co biega to może chodzi o ...kasę.
Ich dochód to 1 miliard baksów (2 razy więcej niż w 2014)
Mają nacisk FAA.
Poza tym minimalizują (wykluczyć się nie da) prawdopodobieństwo katastrofy lotniczej z udziałem ich produktu
- można przypuszczać jaki byłby nalot na wszystkich lataczy a także producenta (spadek sprzedaży pewny)
i to niezależnie od tego czy sprawcę by ujęto czy nie.Wszyscy pod wspólny mianownik.
Już teraz burza w mediach po jakiś incydentach
DJI ma swojego rodzaju "dupochron" - my zrobiliśmy wszystko aby do tego (wypadku) nie doszło.

Jagoda..................
Pozdrawiam. :), :)
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: photolucas84 »

A co w sytuacji, w której mam licencję, zgłoszoną i zaakceptowaną przez kontrolę lotów trasę przelotu, i chcę nakręcić materiał o jakimś lotnisku (wszystko w pełni legalnie)? Firma DJI właśnie automatycznie odpada dla takich zastosowań. No chyba że wtedy trzeba będzie kupić droższą wersję licencjonowaną przez DJI do popylania nad lotniskami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Posiadanie licencji i zgód nic nie zmienia.
Teraz wysyłasz do DJI majla i ci odblokowują czasowo NFZ nad lotniskiem.
W geofence będziesz sobie mógł odblokowac sam, oczywiście te odblokowania będą rejestrowane. Tyle że praktycznie większość Polski będzie pokryta strefą do odblokowania, a teraz jest to raptem kilka lotnisk i stadionów.
Więc każdy Twój lot będzie rejestrowany.

I nie tylko Polski. W innych krajach zrobili taki sam syf, i jak się okazuje, w innych krajach ludzie tak samo dostali piany, jak ja tutaj.

A kolega od nas który napisał - zostawcie w spokoju moją nazę a róbta co chceta z Phantomami. Spokojnie - Ciebie nie ruszą. Temat dotyczy tylko nowych rozwiązań.

Link do tematu na rcgroups, pracownicy z DJI uczestniczą w dyskusji. Również zachęcam do udziału, pisanie i wyrażanie swojej opinii tam, będzie mogło mieć przełożenie na działania DJI. Ten temat traktują jako feedback od użytkowników.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2572275
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Pieth »

Przecież na P3 świat się nie kończy, rozumiem rozdrażnienie niektórych bo mnie też do szewskiej pasji doprowadził by ten numer DJI, ale jak im spadnie sprzedaż to i rura zmięknie, tylko w świadomości pozostaje że zawsze można użytkowników udupić wg własnego "widzi mi się."
W cenie P3 można już złożyć coś sensownego na elektronice nie skażonej pomysłami smętnych facetów, którzy widzą w hobbystach tylko potencjalnych terrorystów albo nieodpowiedzialnych dzieciaków.
Bawię się w latanie od ósmego roku życia ale tak ciekawie to jeszcze nie było :mrgreen:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Wiesz, nie każdy chce składać lub być konstuktorem. W cenie DJI ciężko będzie złożyć coś z transmisją HD, kamerą bez zniekształceń i zasięgiem nawet do 7km. Ale to już osobny temat, nie na ten wątek.

Poza tym, jasne, na DJI świat się nie kończy - ale to jest zmiana w produkcie który już nabyliśmy. Więc nie pozostawia nam to wyboru.
Jak chcą to robić dla nowych klientów - spoko - rynek zweryfikuje słuszność.

natomiast ich obecny ruch, naraża mnie na koszty. Jak zechcę nawet to sprzedac, to i cena będzie niższa, bo ktoś może nie chcieć śledzącego ficzera. To jest coś innego, niż coś co kupowałem.

I nie aktualizowanie, przypuszczam że mi nie pomoże. Co najwyżej nie podłączanie w ogóle do netu... ale wtedy nie będę miał funkcjonalności mapy, na której mi zależy.
Camis
Posty: 2
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 22:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Camis »

photolucas84 pisze:W drugim przypadku (*tym z czasem) można przed lotem zmienic datę w urządzeniu np na tą kilka dni po ostatniej aktualizacji którą mamy w urządzeniu (telefon/tablet)
Witam

Średnio, mogą to obejść, prawidłowy czas może być pobierany z GPS. Tego już nie oszukasz.
P10TR
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Kobylka

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: P10TR »

Taka myśl mnie naszła czytając ten wątek ... Dziennie łapią około 386 kierowców jadących po kielichu. Część z nich spowodowała wypadki, w których ktoś ucierpiał. Jakoś nikt nie kwapi się do instalowania wbudowanych alkomatów w samochodach żeby blokować uruchomienie silnika pijanym kierowcom. Z drugiej strony trwa nagonka na ludzi, którzy nieświadomie (lub nie) łamią prawo latając swoimi zabawkami w strefach zakazanych. DJI chcąc zapobiec wprowadzeniu niekorzystnych przepisów (całkowity zakaz używania) wychodzi przed szereg i wprowadza d.pochrona.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Tu nie chodzi o bezpieczeństwo.

Teraz firmy IT, bo de facto DJI nią jest, nie sprzedają produktów, tylko usługi. DJI chce wylansować swój Geofence tak by być dostawcą systemu w USA i Europie. Systemu, z którego na bazie licencji per użytkownik musieli by korzystać inni producencji.
Tworzą system, którego prawo nie wymaga i forsują go pod pretekstem bezpieczeństwa.
Tu chodzi o kasę, a użytkownicy DJI to barany wysłane na rzeź.

Ja już mam wszystkie firmwary oraz wersje DJI go i Litchi, narzędzie do resetowania firmwaru, znalazłem informacje skąd i jak są NFZ ciągnięte i pracuję nad tym by zostać przy starym firmware, bez głupich limitów w funkcjonalności sprzętu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 sty 2016, 11:54 przez Kyokushin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Pieth »

P10TR pisze:Taka myśl mnie naszła czytając ten wątek ... Dziennie łapią około 386 kierowców jadących po kielichu. Część z nich spowodowała wypadki, w których ktoś ucierpiał. Jakoś nikt nie kwapi się do instalowania wbudowanych alkomatów w samochodach żeby blokować uruchomienie silnika pijanym kierowcom. Z drugiej strony trwa nagonka na ludzi, którzy nieświadomie (lub nie) łamią prawo latając swoimi zabawkami w strefach zakazanych. DJI chcąc zapobiec wprowadzeniu niekorzystnych przepisów (całkowity zakaz używania) wychodzi przed szereg i wprowadza d.pochrona.
Bardzo trafne spostrzeżenie, więcej hałasu bo copter leciał i MÓGŁ spaść komuś na głowę niż kilkadziesiąt ofiar podczas weekendowych wojaży, przy lotniskach wojskowych to rozumiem bo jakiś nawaleniec latający copterkiem może uziemić wszystkie F-16 :mrgreen:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
eddie_c
Posty: 23
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:55

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: eddie_c »

Kyokushin pisze:Ja już mam wszystkie firmwary oraz wersje DJI go i Litchi, narzędzie do resetowania firmwaru, znalazłem informacje skąd i jak są NFZ ciągnięte i pracuję nad tym by zostać przy starym firmware, bez głupich limitów w funkcjonalności sprzętu.
Czy masz też wersje na IPADa ? Jeżeli tak to czy podzielisz się linkami ?

Niestety wizja w moim Phantomie "wzięła i umarła", lata i nagrywa na SD ale nie przesyła wizji do kontrolera, a upgrade kończy się komunikatami w logach
[00028418][15 00][00] device not detected.
[00041361][08 00][00] device not detected.
podejrzewam że kabelek/taśma gimbal<>dron się złamał podczas wożenia w samochodzie...tak więc czeka mnie serwis gwarancyjny
tak czy siak baza Aplikacji się przyda
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Pewnie, to żadna tajemnica, ogólnodostępne rzeczy.

Stare f/w
http://www.phantompilots.com/threads/ah ... ost-469042
kolejne są na stronach dji jeszcze.

stare apk na androida:
https://apkpure.com/dji-go/dji.pilot

I to jest ciekawe, warto przeczytać całość...
http://www.phantompilots.com/threads/ah ... ost-465909

sprawdzałem sumy kontrolne, zgadzają się. z ostatnią i przedostatnią, więc raczej nic nie doczepiają. Na iphona niż nie mam.

Wyjmij włóż tasiemki gimbal dron, te takie szare kilkużyłowe. U mnie pomogło.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 sty 2016, 12:15 przez Kyokushin, łącznie zmieniany 1 raz.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: photolucas84 »

Kyokushin pisze: Ja już mam wszystkie firmwary oraz wersje DJI go i Litchi, narzędzie do resetowania firmwaru, znalazłem informacje skąd i jak są NFZ ciągnięte i pracuję nad tym by zostać przy starym firmware, bez głupich limitów w funkcjonalności sprzętu.
chłopie rób bazę firmware to i ja pobiorę :)
A DJI niech sobie sama w pupę wsadzi ich cały nowy wynalazek :)
Mavic Pro Platinum Combo
ODPOWIEDZ