DJI GEOFENCE Wątek ogólny

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Adrián »

Dzięki temu, zapewne wielu nowych uniknie nieprzyjemności z latania gdzie popadnie i głupiego tłumaczenia, że Pan w sklepie dla idiotów nie powiedział, że nie mogę latać gdzie chce.
Jak ktoś będzie chciał obejść, to i tak to zrobi, ale chociaż świadomie.
Albo kupi poprzednią wersję lub złoży samemu. Nie ma co bić piany.
Jak się nie podoba, to zawsze można sprzedać.
Na pewno znajdą się chętni, jak będzie dobra cena.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kyokushin »

Jest o co bić pianę, bo to zmiana w działaniu sprzętu za który zapłaciłem. I nie tylko ja, ale i pełno innych osób.
I prawdopodobnie, mimo tego że nie zmienię firmware, to i tak mi zrobi cały kraj jako no fly zone i będe musiał zrobić upgrade.
To nie jest ten produkt, który chciałem, to nie jest produkt który pół roku temu kupiłem.

I nie, niełączenie się z netem, to nie jest rozwiązane. ja nie mam chęci się bujać w jakieś głupie obejścia głupiego problemu. Nie mam zamiaru łamać prawa, oszukiwać, omijać system. Nie chcę mieć durnego systemu i to wszystko.

A 'nowemu' wystarczy komunikat, jesteś w strefie i checkbox 'tak chcę lecieć'. On tak samo odklika ckeckboxa, jak i zautoryzuje się przez apkę DJI jednym ruchem, więc dla nowego który będzie miał w tyle, prawo i ostrzeżenia, NIC to nie pomoże, a takiemu przypadkowemu, wystarczy tylko wyświetlić warning.

Ale jak mówię, tu nie chodzi o bezpieczeństwo, tylko o gromadzenie danych, i władzę nad tym kto poleci a kto nie. DJI za ten pomysł, uderzający w ich klientów i zmieniający produkt niech zdechnie, splajtuje i zginie.
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: StoQ »

Juz sie nie bede wypowiadal, ale na prawde nie ma bic i co piany.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: pawelsky »

Kyokushin pisze:Jest o co bić pianę
Bicie piany nie ma sensu, sens jest co najwyzej podjac merytoryczna dyskusje z ludzmi ktorzy ten system tworza. Dostales od Brendana Schulmana z DJI adress pod ktory nalezy zglaszac uwagi do nowego systemu - tam kieruj swoje uwagi.

Powtarzanie tutaj po raz ktorys z kolei ze to nie jest produkt za ktory zaplaciles naprawde niczego nie zmieni...
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jacek666b »

pawelsky pisze:
Kyokushin pisze:Jest o co bić pianę
Bicie piany nie ma sensu, sens jest co najwyzej podjac merytoryczna dyskusje z ludzmi ktorzy ten system tworza. Dostales od Brendana Schulmana z DJI adress pod ktory nalezy zglaszac uwagi do nowego systemu - tam kieruj swoje uwagi.

Powtarzanie tutaj po raz ktorys z kolei ze to nie jest produkt za ktory zaplaciles naprawde niczego nie zmieni...
Pany, otwórzcie nowy wątek (tak jak na RCGROUPS) a nie zaśmiecamy tutaj wątek który tak naprawdę będzie dotyczył wszystkiego co lata od DJI, i może innych producentów. Wymieńmy swoje doświadczenia odnośnie tego co się dzieje teraz z Phantomem (problemy podczas latania w zimę, itp itd.).
Nie chce mi się poza tym czytać po raz "któryś" jakim to facetem jest jeden z użytkowników(masz z tym problem? :oops: )

Pozdrawiam

EDIT:
Wątek:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=45&t=32744
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: jacek666b »

* Prośba o przypięcie i przeniesienie konwersacji z Phantom 3 Premiera:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=2 ... 21#p434621



http://www.dji.com/newsroom/news/dji-fly-safe-system
W związku z robieniem się "śmietnika" w wątku o Phantom 3, zapraszam do wypowiedzi wszystkie osoby zainteresowane DJI GEOFENCE
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kyokushin »

pawelsky pisze:
Kyokushin pisze:Jest o co bić pianę
Bicie piany nie ma sensu, sens jest co najwyzej podjac merytoryczna dyskusje z ludzmi ktorzy ten system tworza. Dostales od Brendana Schulmana z DJI adress pod ktory nalezy zglaszac uwagi do nowego systemu - tam kieruj swoje uwagi.

Powtarzanie tutaj po raz ktorys z kolei ze to nie jest produkt za ktory zaplaciles naprawde niczego nie zmieni...
Z Brendanem już sobie koresponduję, jak piszę, warto by inni wiedzieli o co tu chodzi. Nie masz P3 lub I 1 to temat jeszcze Ciebie nie dotyczy. Z tego polskiego piekiełka mało kto nos jak widze wychyla, poza nielicznymi wyjątkami.
Jakbym tu nie napisał, to w ogóle nikt by nie wiedział tylko było by za miesiąc wielkie zdziwienie i bulwers 'ale jakto'. A tak można już dziś zrobić bulwers i rozpocząć dyskusję z DJI.

Z Brendanem jest taki problem, że co innego pisze, a co innego z tego wynika niż on twierdzi. Ogólnie pod DJI spływa wszystko, chcą zrobić dobrze FAA, a to że ich działania nie mają sensu, tym bardziej w innych krajach, to mają kompletnie gdzieś.

A i jeszcze ciekawostka. Geofence korzysta z airmap, z kolei airmap jest powiązany z noflyzone.org. Organizacją do której prywatne osoby sobie mogą zgłosić swoje widzimisię odnośnie strefy NFZ np nad ich, lub nie ich, śmietnikiem.
Tak więc strefy NFZ utworzone przez Heniów, a nie lokalne prawo i rząd, są w airmap i również będą w Geofence. Czyli będziesz wymagana autoryzacja lotu 100m nad polem jakiegoś Henia, nie dlatego że prawo tak wymaga, tylko dlatego że Henio, który według litery prawa nie ma nic do powiedzenia, tak chciał.

P.S.
Strefy R o których na DJI napisałeś, nie są uwzględnione dlatego że R dotyczy ograniczenia do nadźwiękowej, tylko tego że są nad miastami powyżej 25 tyś mieszkańców.

PS/2
Popieram wniosek Jacka - dyskusję o geofence niech mod przeniesie do innego tematu.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Pieth »

Znając życie to niebawem jeszcze urzędnicy dołożą swoje aby nie być w ogonie postępu :-(
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
eddie_c
Posty: 23
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:55

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: eddie_c »

Tak czy inaczej pewnie da się latać na aplikacji i FW do którejś tam wersji. Problemem będzie jej utrzymanie - ale na to pewnie będzie cała gama sposobów.

Założę się, że DJI odnotuje straty sprzedaży w kolejnym kwartale, po czym nagle dziwnym trafem, z kapelusza, pojawi się na rynku firmware które nie wiadomo jak "wycieknie" z DJI i które nie ma "smyczy". Oczywiście drony z takim FW będą latały nawet nad lotniskami, ale to już nie będzie problem DJI, bo przecież oni mają "GEO", a te "złe" to hackerzy czytaj przestępcy, z lewym FW, co ich nie interesuje. Oczywiście wgranie lewego FW będzie wiązało się z utratą gwarancji, więc firma zaoszczędzi na częściach, czyli dwie pieczenie na jednym ogniu. Coś jak z "rootowaniem" telefonów Samsung i flagą KNOX.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Już jeden facet na forum DJI chwali się że wie jak usunąc NFZ na aktualnym firmware i DJI GO. Pisze że opublikuje jak, w momencie jak DJI wypuści geofence, by nie załatali dziury. Nie wiem, czy ściemnia czy nie. Prawdę mówiąc na liczę na anonymousów, antysystemowców, wolnościowców lub jakichś innych hakerów zwyczajnie niecierpiących wielkiego brata i śledzenia ludzi przez rządy. Może zrobią jakiś custom f/w.
http://forum.dji.com/thread-38068-1-1.html
tcmalker
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: pawelsky »

Kyokushin pisze:Strefy R o których na DJI napisałeś, nie są uwzględnione dlatego że R dotyczy ograniczenia do nadźwiękowej, tylko tego że są nad miastami powyżej 25 tyś mieszkańców.
Taaa, szczegolnie Krupski Mlyn...
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Tam to nie wiem, ale większość mniej więcej tak mi się pokrywa. Nawiasem mówiąc. TSA też w większości są od czapy. Najbardziej sensowna jest mapa pansa http://ai.pansa.pl/dron/ i to z niej DJi powino korzystać. Brendan podziękował mi za linka z mapą.... Ludzie ogólnie mają tez pianę. Anglia zablokowana, cypr zablokowany, jak i Bułgaria. I dobrze, o to chodziło, wieść się niesie, i mam nadzieję że ogień prędko nie zgaśnie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Kyokushin pisze:Tam to nie wiem, ale większość mniej więcej tak mi się pokrywa.
DJI po prostu wzielo wszystkie numerowane strefy R (niezaleznie od ich przeznaczenia).
Kyokushin pisze:Nawiasem mówiąc. TSA też w większości są od czapy.
Nie sa od czapy, DJI po prostu wzielo wszystkie strefy TSA i TRA zaczynajace sie od GND niezaleznie od ich biezacej aktywnosci.

Jak wywala naddzwiekowe strefy R i skoordynuja strefy TSA/TRA z biezacym AUPem ich mapa bedzie OK.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Wtedy ich mapa będzie mapą pansy. I w tym rzecz żeby tak było.
Nadal to nie będzie w porządku, ale będzie akceptowalne, z jakiegoś chorego punktu widzenia (bo nadal jest to zmiana w produkcie już kupionym, i nadal jest to zbieranie, przetwarzenie i gromadzenie danych, nadal jest to blokowanie czegoś, czego prawo nie wymaga blokować).
ODPOWIEDZ