Rekorder DVR HD 30fps

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jacek_No
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 11:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Jacek_No »

Do piwko
Oczywiście masz rację!
Nagrywanie wideo:
- LED1 zapala się po włączeniu zasilania
- Naciśnij krótko K1; błyskający LED1 oznacza rozpoczęcie nagrywania
- Naciśnij ponownie K1; LED1 przestanie błyskać oznacza zakończenie nagrywania

Resumując, zamawiam!
Wszytko jest kwestią skali
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: PiotrSz »

Dobrze by było sprawdzić czy jak już ktoś dostanie ta nagrywarkę czy można się dzięki niej pozbyć blue screena na monitorze. Jeśli zadziała jak "blue screen flter" to będzie dodatkowo fajna opcja. :-)
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: piwko »

Tak to działa właśnie. Jak nie wyłączysz, to nagrywa automatycznie filmiki o długości w zapodanym czasie. Nie wiem czy na końcu karty zaczyna nagrywać w pętli czy wyłącza nagrywanie, bo nie byłem jeszcze na końcu karty ;-)
Film "waży" w VGA około 320MB, w D1 około 380MB, a w HD około 1GB
Dodam, że ma ta nagrywarka gniazdo do wyprowadzenia na zewnątrz przycisków, ale nie dają kabelka do tego.
Jacek_No
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 11:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Jacek_No »

Do piwko
Kolega uprzedził moje następne pytanie.
Pewnie to gniazdko podobne do naszych gniazd w balanserze LIPO?
Jeśli tak to jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Wszytko jest kwestią skali
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: biczownia »

Ciekawa nagrywarka, jednak odstrasza trochę pierwsza recenzja którą można znaleźć na bg

"Not recommended. Lots of noise without transmitter. no difference in pal or ntsc remains ntsc. also the side VGA D1 HD makes no difference. K1 is for start stop recording. K2 and K3 View images as long as button is pressed K1 K2 and K3 to menu"
... i tak skończysz na kiss24A
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: piwko »

Właściwie trudno powiedzieć o co chodzi w tej opinii. Pewnie podłączył jedną kamerkę, a oczekuje że ustawieniami parametrów nagrywarki będzie miał lepsze nagrania... To co fizycznie było do sprawdzenie to przyczepić można się do wkładania i wyjmowania karty. Na paznokieć nie da się włożyć i wyjąć karty. Gniazdo jest z 1-2 mm za głęboko. Trzeba ją czymś popchać.
A co do zmian jakości nagrywania trzeba byłoby podłączyć np. Mobiusa, a nie kamerkę płytkową 7xx X 5xx czy jeszcze mniej i oczekiwać że będzie nagrane HD bo tak ustawiłem w nagrywarce :) Podobnie ze zmianami pal/secam.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Piotrowy »

piwko pisze:A co do zmian jakości nagrywania trzeba byłoby podłączyć np. Mobiusa, a nie kamerkę płytkową 7xx X 5xx czy jeszcze mniej i oczekiwać że będzie nagrane HD bo tak ustawiłem w nagrywarce :) Podobnie ze zmianami pal/secam.
Mobius z wyjścia AV może dać ci gorszy obraz jak płytkowa :-/ . Ciekawi mnie też, co daje w tym urządzeniu zmiana trybu nagrywania, poza wielkością uzyskanego pliku, bo lepszego obrazu niż daje sama kamera, bym się nie spodziewał :lol:
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: piwko »

Nie chcesz, nie kupuj. Chcesz wiedzieć jak nagrywa to kup i testuj ;-) Marudzisz jak tetryk :lol:
xxx pisze:bo lepszego obrazu niż daje sama kamera, bym się nie spodziewał
Niesamowite odkrycie. Geniusz 8-) Pewnie znasz takie nagrywarki co nagrywają lepszy obraz niż daje sama kamera...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: jacekV »

No i moja też dziś przyszła... Idzie do "bazy" nagłownej czyli do Quannum V2

:mrgreen:
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

piwko - hamuj się.
jacekV - ja na swoją jeszcze czekam. Jak dojdzie to przemagluję i zdam relację.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Rurek »

piwko pisze:A co do zmian jakości nagrywania trzeba byłoby podłączyć np. Mobiusa, a nie kamerkę płytkową 7xx X 5xx czy jeszcze mniej i oczekiwać że będzie nagrane HD bo tak ustawiłem w nagrywarce :) Podobnie ze zmianami pal/secam.
Doczytaj w internetach co to jest standard analogowej TV w wykonaniu D1.
Podpowiem - najgorsza płytkowa jak i najlepszy mobius wypluwają taki sam sygnał. 625(PAL)/525(NTSC) linii i ani pół więcej.
Tyle że mobius wypluje np625 linii downscalowane z HaDe (i będzie to obraz "żyleta" bo będzie miał faktycznie 625 linii) natomiast słaba płytkowa typu te różne DAL za 7$ też będzie miała 625 linii ale... interpolowane ze słabego przetwornika co wyda może z siebie 400 linii.
Natomiast przy porządnej płytkowej typu PZ4020 czyli nasz ulubiony soniak 600linii - różnicy nie zauważysz do mobiusa.

Wracając jeszcze do dylematów co do tej nagrywarki i jej trybu HD - to jest jakiś naciągany bełkot - chłyt marketinkowy bo tak jak wyżej wspomniałem - nie ma innego standardu przesyłu między urządzeniami sygnału kompozytowego analogowego niż D1 obwarowany normą CCIR601 (ta norma mówi o digitalizacji sygnału analogowego 625(EU)/525(US) do spróbkowanego sygnału 720x576(480)
Być może stosuje jakiś "oversampling" wewnętrznie (chyba tylko po to aby zająć więcej miejsca na karcie :-) ) bo ostatecznie i tak na zewnątrz wyjdzie z tego 576(480) linii.
Może plik będzie miał tę wyższą rozdzielczość "HaDe" ale w jakim celu skoro to interpolacja z wejściowego formatu o niższej rozdzielczości?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: piwko »

Ja już od dawna jadę na hamulcu ;) Trudno zrozumieć czepialstwo dla samego czepialstwa... Nagrywarka ma opcje do ustawienia i 3 tryby wyboru nagrywania. Korzystasz z ustawień jakich chcesz. Nie masz kamerki z odpowiednią rozdzielczością obrazu, to korzystasz z D1 lub VGA. Po co negować większą ilość opcji? Pralki też mają ze 30 programów, a korzystamy z 2-3 może. Czy to oznacza że pralki są beee?
Np do tej kamerki poniżej ta nagrywarka wykorzysta swoją "moc" HD (jeśli ją ma), tak aby nie obciąć obrazu z kamerki. Jak ktoś ma 600 liniowe kamerki to włączy VGA, albo D1. Po co jątrzyć temat???
http://www.banggood.com/SONY-DC12V-800T ... 15547.html

O Rurek pojawił się. To ja znikam, bo jak on jest to za 5 minut jest z każdym awantura. Kiepski charakter masz...

Dodam przed zamilknięciem. Jaki to dla was problem czy ona nagrywa w HD czy nie nagrywa skoro i tak nie macie tych nagrywarek, a po drugie jak będziecie je mieć, to nie macie odpowiednich kamerek :roll:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

piwko pisze:Ja już od dawna jadę na hamulcu
To dobrze ci radzę, jeszcze go dokręć. To ostatnie ostrzeżenie.
piwko pisze:Trudno zrozumieć czepialstwo dla samego czepialstwa...
Bo nie rozumiesz istoty problemu, stąd też bezsensowne porównania do pralek. Nagrywarka nie ma wejścia zdolnego do obsłużenia sygnału HD jak np HDMI i maksimum co przejdzie przez Video In to D1 więc jedyne co zyskasz mając opcję HD to wielkość pliku. Mógłbyś tam mieć nawet 4K ale obrazu z kamery 4K nie nagrasz bo musi przeleźć przez wąskie gardło jakim jest Video In.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Rurek »

JacekV skoro masz sprzęta to może puścisz szybki teścik i nagrasz coś w D1 i HD? I potem porównasz "na oko" czy jest różnica oglądając to na wyjściu video out? Oraz drugi test z nagraniem tak samo D1 i HD i wrzucenie na jutjuba? Obejrzymy co ten oversampling powoduje oprócz zwiększenia grubości pliku :-)
Bo to że pierwszy test powinien dać remisowy wynik to wynika z moich wypocin przydługich z poprzedniego postu.
Zakładam że zrobisz to kamerką która ma znośną jakość (czyli nie najtańsze chłamy płytkowe po kilka dolców w CMOSie) to wtedy jest co analizować w bebechach tej nagrywarki...
Swoją drogą za te pieniądze - też się skuszę. A jakby jeszcze miała ABSa to cutmjut byłby :-)
Ooo odnośnie ABSa - zrobisz testa ? Czyli wystarczy na video in podpiąć goły odbiornik 1.2 lub 5.8... i sie okaże czy jest ulubiona wojna mrówek.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: jacekV »

Rurek pisze:JacekV skoro masz sprzęta to może puścisz szybki teścik i nagrasz coś w D1 i HD? I potem porównasz "na oko" czy jest różnica oglądając to na wyjściu video out? Oraz drugi test z nagraniem tak samo D1 i HD i wrzucenie na jutjuba? Obejrzymy co ten oversampling powoduje oprócz zwiększenia grubości pliku :-)
Bo to że pierwszy test powinien dać remisowy wynik to wynika z moich wypocin przydługich z poprzedniego postu.
Zakładam że zrobisz to kamerką która ma znośną jakość (czyli nie najtańsze chłamy płytkowe po kilka dolców w CMOSie) to wtedy jest co analizować w bebechach tej nagrywarki...
Swoją drogą za te pieniądze - też się skuszę. A jakby jeszcze miała ABSa to cutmjut byłby :-)
Ooo odnośnie ABSa - zrobisz testa ? Czyli wystarczy na video in podpiąć goły odbiornik 1.2 lub 5.8... i sie okaże czy jest ulubiona wojna mrówek.
dziś już nie dam rady... z fabryki wróciłem... jak do jutra nikt nie zrobi to mam plan usiąść wieczorkiem i potestować.

a aktualnie na biurku mam rozgrzebane Octo z Seagull'em i Soniakiem i siem menczem :mrgreen: - za jakie grzechy T9xr ma tylko jeden 3 pozycyjny... :-(
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
ODPOWIEDZ