Phantom 3 Gimbal patrzy lekko w lewo po uruchomieniu.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

polko
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 23 sie 2015, 10:44

Phantom 3 Gimbal patrzy lekko w lewo po uruchomieniu.

Post autor: polko »

Kilka dni temu kupiłem NOWEGO Phantoma 3 Professional.
Po każdym uruchomieniu nadajnika a potem Phantoma Gimbal przechodzi przez coś w rodzaju testu – obraca się we wszystkich możliwych kierunkach i na koniec zostaje w pozycji roboczej – jak przypuszczam powinien patrzeć dokładnie na wprost.

Problem który zaobserwowałem u siebie to to że GIMBAL PATRZY LEKKO W LEWO (około 5 stopni) po każdym uruchomieniu. Czy to jest normalne, czy raczej Gimbal powinien patrzyć idealnie na wprost?

Problem występuję bez względu na software / firmware który miałem / mam na swoich urządzeniach:
iOS 8 oraz iOS 9 oba kompatybilne;
App 2.4.2;
Nadajnik 1.3.20 oraz najnowszy 1.5.70;
Phantom 1.4.10 oraz najnowszy 1.5.30.

Zrobiłem kalibracje IMU (zaraz po uruchomieniu Phantoma „na zimno”) a zaraz potem auto kalibracje Gimbala. Do tej pory zrobiłem to 3 razy w różnych warunkach zawsze na wypoziomowanej powierzchni.
Pomimo tego Gimbal zawsze wraca do tej samej pozycji.

Ma ogromną prośbę do wszystkich posiadaczy Phantoma 3 Profesional aby sprawdzili jak patrzy ich Gimbal po każdorazowym uruchomieniu (jeszcze przed startem) i czy zaobserwowali coś podobnego.

Obrazek
https://goo.gl/photos/eyC6vTFzzR9sCXCo7
Obrazek
https://goo.gl/photos/fPKaq59nJ8phZkEy8

Niestety nie udaje mi się wstawić zdjęć za pomocą Img.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie problemem.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 Gimbal patrzy lekko w lewo po uruchomieniu.

Post autor: Jagoda »

polko pisze:– jak przypuszczam powinien patrzeć dokładnie na wprost.

Problem który zaobserwowałem u siebie to to że GIMBAL PATRZY LEKKO W LEWO (około 5 stopni) po każdym uruchomieniu. Czy to jest normalne, czy raczej Gimbal powinien patrzyć idealnie na wprost?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie problemem.

Dzisiaj miałem chwilę- "skopałem" celowo kalibrację IMU i gimbala ale i tak gimbal ustawił się prawidłowo ("na wprost")
Czyli to raczej wina sprzętu nie Twojej "obsługi" ale-
Po kalibracji gimbala unieś troszkę kopter i delikatnie lewo-prawo, góra-dół i " postaw na stole".
Zobacz jak po tych operacjach ustawi się gimbal. Jeżeli OK. to po problemie.
Jeżeli nie, to sprzęt do reklamacji.
Kamera powinna "patrzeć na wprost"!!! Dobrze przypuszczasz.
Pozdrówka i wyjątkowej pojutrze kolacji, i życzę dużo fajnych fantów pod choiną.
Pozdrawiam. :), :)
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Phantom 3 Gimbal patrzy lekko w lewo po uruchomieniu.

Post autor: photolucas84 »

u mnie jest tak że:

czasami widzę jak gimbal po włączeniu lekko (bardzo powoli) przesuwa się na bok - tak jakby ustawiał się do jakiejś pozycji - ale nie patrzyłem czy ustawia się do pozycji prostej czy raczej na bok - wiem ze idzie z jednej strony na drugą. Muszę to jeszcze sprawdzić. Ale ta sytuacja ma miejsce tylko wtedy kiedy ustawiam drona w mieszkaniu - nie zauważyłem żeby na zewnątrz też tak miał
Mavic Pro Platinum Combo
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 Gimbal patrzy lekko w lewo po uruchomieniu.

Post autor: Jagoda »

No właśnie sprawdź.
Ale i tak najważniejsze jak filmuje w locie "na wprost" - clip też taki musi być a nie "ukosem"
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ