MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: YoGi »

Adrian będziesz również zakładal do tego H8 Mini?
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: zbyk »

Witam.
Swoją Symę X5C przerobiłem na FPV pod zimowe wieczory.
Pierwszy etap:
http://naforum.zapodaj.net/199e2f916ba0.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/20e7ae03c26f.jpg.html
- obraz ok, ale czas lotu się skrócił przy zasilaniu z jednej baterii, przy dwóch bateriach model trochę za ciężki.
Drugi etap:
- zakup na BG kamerki fpv (WLtoys JJRC V686G RC Quadcopter Spare Parts FPV 5.8G Camera) z możliwością nagrywania wideo lub zdjęć (wybrałem wideo) - https://www.youtube.com/watch?v=BGtac5Swu8E
http://naforum.zapodaj.net/7c4bf1b50c83.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/f88af9f8627e.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/091594b853be.jpg.html
- kwestia podłączenia i korzysta z baterii modelu wideo on/off z nadajnika - obraz nie powala ale jest fpv 5.8 GHz (5645) i nagrywa film :)
Przetwornicy StepUp nie stosowałem, w jednym i drugim przypadku obraz ok bez zakłóceń.
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Pieth »

Też się chcę pobawić w mikro, tylko raczej w domu latać nie będę, bo pójdzie do promu kosmicznego wynoszonego przez rakietę ;-)

Obrazek

I przekładany będzie do innych małych modeli

Obrazek

Ponieważ spodziewam się trochę większych odległości zamówiłem taki zestawik http://www.banggood.com/600TVL-8_0MP-14 ... 84345.html i nadajnik http://www.banggood.com/Boscam-TX5826-F ... 77222.html zasilanie jak najlżejszy 1S
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

Zbyk
Przetwornicy nie stosowałeś ponieważ kamerka z V686G jest przystosowana do zasilania z 1S.

Jak wygląda kwestia lotów wieczorem przy słabym oświetleniu domowym? Przykładowo na seryjnym Hubsanie H107D FPV nie ma opcji na takie loty, po prostu nic nie widać, do tego kąt widzenia 80 stopni kompletnie nie pomaga, jedynie przeprowadzić moda typu wywalenie oryginalnej kamery i wpięcie się w nadajnik z kamerką wymienioną na początku tematu.

Pleth
Obawiam się o chłodzenie tego nadajnika przy 400mW, chyba, że dasz izolowany radiator od strony PCB bo blaszka stanowiąca ekran nie styka się bezpośrednio z grzejącymi się elementami. W tym przypadku ja bym celował w nadajnik ET200, przy mocy 200mW na koniczynkach mamy spokojne 1,5-2km :-)
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: zbyk »

Tak w V686G przetwornicy nie stosowałem, jeżeli chodzi o loty wieczorem to jest słabo :( - ta kamera potrzebuje światła a jedyna zaleta to możliwość zapisu video lub foto.
W pierwszej próbie zastosowałem kamerę http://www.banggood.com/Mini-14-CMOS-52 ... 62834.html - takie wtedy były, jest ciężka ale obraz przy słabym świetle ma dużo lepszy niż V686G. Do tego dodałem ogołocony TX - http://www.banggood.com/FPV-5_8GHz-200m ... 59145.html, i bez StepUp-a.
Myślę, że ta mała kamerka z pierwszego postu byłaby ok (jest lekka) zarówno w Hubsanie jak i Symie.
Na Banggood jest: http://www.banggood.com/FPV-AIO-600TVL- ... 15137.html
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

Ta mała kamerka jest elegancka, za tą cenę mamy naprawdę szeroki kąt widzenia, a i czułość na światło jest bardzo dobra. Dodatkowo mamy mikrofon więc jest wyjście audio :-)

Waga kamerki z krótkimi przewodami to około 2g.

Dodam tyle, że z tym quadrokiem H8 Mini nie ma problemu przy alarmie niskiego napięcia, są widoczne śmigła w kadrze więc widać mryganie diod jako ostrzeżenie, że trzeba wracać ;-)

Podobno kamera z Hubsana H107C w wersji 2Mpix jest w miarę dobra, na ile - tego nie wiem, nie mam możliwości sprawdzenia jasności a druga sprawa - płynności.

Kamera z Twojego linku na banggood to składak z mojej 600TVL 170stopni + TX5823 ogołocony z ekranu, trochę drogo sobie wołają za "zmontowanie" tego zestawu.
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Pieth »

AviVma pisze:Pleth
Obawiam się o chłodzenie tego nadajnika przy 400mW, chyba, że dasz izolowany radiator od strony PCB bo blaszka stanowiąca ekran nie styka się bezpośrednio z grzejącymi się elementami. W tym przypadku ja bym celował w nadajnik ET200, przy mocy 200mW na koniczynkach mamy spokojne 1,5-2km :-)
ET200 za ciężki do tego malutkiego rzutka no i przewiduję polecieć trochę dalej, jak złożę to do kupy to ewentualnie radiator się założy.
Jak klamotki dojdą i uda mi się to polutować to się pochwalę, chcę zrobić taki mini zestawik FPV do założenia na dowolny model, podobny do tego na zdjęciu tylko dużo lżejszy.

Obrazek
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

YoGi pisze:Adrian będziesz również zakładal do tego H8 Mini?
Tak, planowałem poszukać coś z wltoys, żeby upiec 2 pieczenie na jednym ogniu, ale nie zalazłem nic ciekawego w dobrej cenie.
Chciałem używać 9xr z linkiem od 9x, ale zadowolę się tradycyjną apką z h8, tylko wymienię jak zwykle nakładki na gimbale, z normalnej aparatury.
Potrzebuję do latania w domu, w zamkniętych pomieszczeniach. Myślę, że się sprawdzi :-)

Ja już swój zestaw zamówiłem, teraz jedna zdrowaśka, żeby to przyszło jeszcze przed świętami, to będzie cudnie.
Zamówiłem wspomnianą koniczynkę, zobaczę po skróceniu ile waży, jak maluch da radę, to zostanie. Jak nie, to zostane przy druciku ;-)
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

Myślę, że koniczynkę lepiej zrobić tuż przy nadajniku z drucika 0.5mm, będzie lżejsza :)

Maluch da radę, latałem H8 Mini z FPV i baterią od Hubsana FPV 380mAh, całkiem sobie radził, lotem i reakcją przypominał śmiganie pełnowymiarową 250tką na 3S z małymi czułościami 8-)

Ogółem zabawa tęga, hubsana FPV walnę pod młotek, niech ktoś sobie go zmoduje na lepszego bo ja będę budował LKTR'a 120'stkę ;)
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Ja też mam w planach coś małego, 250 już mi się trochę opatrzyła ;-) Na wiosnę skręcam na bezszczotkach na ramie 120.
Ale dla relaksu, potrzebny maluch, dlatego Twój temat i projekt spadł mi jak gwiazdka z nieba heh :-)
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

Prosto i na gwiazdkę ;-) można się zmieścić z budową w max ~170zł , do tego odbiornik/gogle i można latać po salonach ;-)

Jeżeli ktoś planuje budowę takiego maleństwa FPV to proponuję założyć ogólny temat dot. wymienionych małych maszyn lub zmienimy nazwę w tym temacie i wsio ;-)

Ja w bezszczotki nie wbiję a to dla tego, że szczotkowy klamot latający po domu nie zrobi krzywdy (lub dużej krzywdy/szkód) gdy będę szalał w przeciwieństwie do trójfazowców. A pomysły przy lataniu po domu są różne 8-) Chyba, że konstrukcja "dworowa" heh.
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Zdecydowanie 120 będzie do latania na zewnątrz i po podziemnym parkingu ;-)
Dlatego do domu lepsza "zabawka" na szczotkach, jak mówisz, mniej szkód.

Z ciekawości, sprawdzałeś zasięg maksymalny linku fpv na tym "baciku"? Ile da radę wyciągnąć na tym nadajniku?
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: kaczmarsky »

Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

Przy 10mW z TX5813 wcześniej mi się kończy link RC aniżeli FPV, na H8 drucik 14mm, kanał 4 czyli chyba 5645MHz , w odbiorniku na LCD bacik a w goglach koniczynka, na obu obraz bardzo dobry. Dom ma szerokość 10m, na skrajnych położeniach mam normalny obraz, tor radiowy dzielą trzy ściany z pustaka. Dla porównania tor video seryjnego hubsana odbieranego na seryjnym nadajniku z ekranem wysiada po dwóch ścianach i cholernie śnieży, więc zdecydowanie wolę latać H8. Jedyne co przeszkadza przy takim malcu to naprawdę ostra reakcja na drążki, szczególnie w YAW, ale idzie się przyzwyczaić ;-) Lekka konstrukcja doskonale radzi sobie z kretami wazonowymi i innymi obijakami po szafach 8-)

Jak będzie wolna chwila i pogoda to sprawdzę link w otwartej przestrzeni.
Również postaram się nagrać filmik z lotów w domu ;-)

Kaczmarsky - dobry temat.

Ja miałem jednak dylemat przy rozwiązaniach konfiguracyjnych:

1. Dla 1S - TX5813 + 600TVL + STEP UP (możliwość zastosowania TX5823 200mW ale po zbiciu z 5V do 3.3V np. diodą prostowniczą).
Dzięki przetworce połączyłem pakiet napędowy jako zasilanie FPV i obraz bez zakłóceń, bez przetworki po starcie ciemność a zaraz po odpaleniu silników szumy i pasy na ekranie jak cholera.
Kamerka z banggood owszem pracuje przy 3.4V i niestety tylko do tych 3.4V, poniżej obraz nie stabilny, przy 5V idealnie, TX5813 pracuje do 3.2V, poniżej też siada.
Sprawę całkowicie rozwiązał STEP-UP.

2. Dla 2S i wyżej - TX5813 + 600TVL + STEP DOWN (mikro-przetworniczka regulowana np. z abc-rc)
Konfig jak wyżej, zmieniamy tylko rodzaj przetwornicy. Dla TX5823 200mW 3.3V podłączenie po STEP DOWN jak wyżej - dioda.

Wybrałem rozwiązanie 10mW ponieważ nadajnik się o wiele mniej grzeje ze względu na mniejszą moc, poza tym i tak H8 nie poleci dalej 8-)
Uważam, że moc styknie na 300m, chyba, że do pchania się w krzaki plenerowe, wówczas 200mW, należy jednak pamiętać, że nadajnik 200mW mocno się grzeje i czasami nasz zestaw FPV przyklejony klejem na gorąco do platformy może zwyczajnie odpaść :mrgreen:

Odnośnie TX5823 i tematu 5V z nim - są wersje na 5V, miałem obie, bardzo łatwo je rozpoznać - w okolicy pinu video podważamy delikatnie ekran i kukamy czy mamy tam regulator czy nie. Jeżeli regulator jest to na 99% wersja pracuje na 5V.
Obrazek
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: super_oko »

tutaj jest mój wątek odnośnie mojego mikrusa. Może komuś się coś przyda
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=2 ... 91#p368491

po długich zmaganiach z zakłóceniami podałem się z szczotkowymi silnikami, nie dało się latać. W tym roku już zainwestowałem w bezszczotkowe rozwiązanie. Waga praktycznie ta sama, moc ta sama tylko zestaw kosztuje więcej niż do 250 :/

Na kamerce z bangooda 170st nie da się latać, jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do 2.8. Rozwiązaniem może być ten obiektyw, który już do mnie leci - http://www.banggood.com/Lens-D-Module-1 ... 06428.html

Temat już wałkuję od dłuższego czasu, z maluchami jest taki problem, że latać to lata ale dosyć gównianie. Chciałem zbudować coś co odpowiada parametrom 180 albo 250 i dynamice lotu w wersji nano ale coś słabo to widzę. Czekam jeszcze na trochę części więc mam nadzieję, że zaprezentuję niedługo mojego bezszczotkowca w locie.
ODPOWIEDZ