Zmr250@flip32 ciągnie do tyłu

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Zmr250@flip32 ciągnie do tyłu

Post autor: ci3jk4 »

Ostatnio przyrżnąłem w betonowy słup. Obyło się na pierwszy rzut oka bez strat, ale quad nie chciał się załączyć. Rozebrałem, znalazłem ułamany kabelek od zasilania.
Wymieniłem, złożyłem, pokalibrowałem, wklepałem stare pidy i mam problem bo latając/starując quadro ciągnie do tyłu. Z początku nieznacznie że wystarczy wytrymować. Po paru dziesięciu sekundach trzeba już kontrować drążkami, a po dalszej chwili quadro leci już w przechyle ponad 45 stopni do tyłu niezależnie od położenia drążków (nad skręcaniem, gazem i wychylaniem lewo/prawo mam pełna kontrolę, ale pitch zupełnie nie reaguje).
W acro oczywiście objawy znikają.

Dobrze rozumuję, że ze względu na powyższe najwyraźniej od uderzenia padł mi żyroskop i płytka do wymiany, czy może coś przeoczyłem?
Awatar użytkownika
MilesOne77
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2015, 21:51
Lokalizacja: Toruń

Re: Zmr250@flip32 ciągnie do tyłu

Post autor: MilesOne77 »

Skoro w acro jest ok to napewno nie padł żyroskop bo w tym trybie to on głownie pracuje. Stawiał bym na akcelerometr. Podłacz kopter do kompa aktywuj silniki. Bez smigiel oczywiscie i jesli uzywasz cleanflight to w zakladce z wykresami gyro i accel spojż czy wartosci bie skacza ponad przeciętna ;) daj znac Z


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
LT210 4s Beast!
Nighthawk 250
DJI F550
Dominator V3
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Zmr250@flip32 ciągnie do tyłu

Post autor: ci3jk4 »

Podpiąłem się do kompa i przy dawaniu w palnik kopter z pierwszej zakładki zaczyna robić rolla ;)
Jednak to silniki siadł i dają takie wibracje że wsio lata na boki. Przeoczyłem oczywistą sprawę bo na słuch pracują prawie normalnie. Po rozebrano 1 sztuka jak nowa w jednej brak zawleczki która łączy stator i rotor, trzeci rozwalić łożyska a czwarty urwany latający magnez..
To już chyba cenowo wolałbym wymienić kontroller;).


Dodam na swoją obronę że na przestrzeni tego hobby latał już z zarżniętymi łożyskami ale tak mocno po akcelerometrach i żyro nigdy mi nie wibrowało, żeby obracało aż quadem...
d2f
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 20:07
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Zmr250@flip32 ciągnie do tyłu

Post autor: d2f »

Ponieważ mam taki sam objaw w mniejszym szkrabie - też sprawdzę mu silniki. Czy po zamianie silników miejscami ucieka w inną stronę?

Możesz zamienić je z po przekątnych przód tył?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Fpv i dlg.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Zmr250@flip32 ciągnie do tyłu

Post autor: ci3jk4 »

Nie zamieniałem silników bo po rozebraniu ich okazało się oczywiste że "coś z nimi nie tak".
Chciałem kupić nowe silniki, ale okres przedświąteczny to raczej bym na nie do 2016 czekał.
Magnez wkleiłem spowrotem na poxipol i wydaje się ok. Jakby co to mam 1 silnik zapasowy jeśli by nie podziałało.
Ze wszystkich silników wytargałem łożyska i zamówiłem odpowiedniki na allegro.
cena za sztukę 3zł więc nie fortuna.
Opis dodałem do tematu o wymianie łozysk dla potomnych : http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=428093#p428093
ODPOWIEDZ