kraksa Phantoma 3 pro - serwis DJI naprawi go w ramach gwar.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

paweru80
Posty: 35
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:04

kraksa Phantoma 3 pro - serwis DJI naprawi go w ramach gwar.

Post autor: paweru80 »

witam
Dziwna sytuacja. Słaby wiatr, temp 10 stopni C, bez deszczu, dron 150 m od pilota, bateria 40-50 %
Aż nagle NO SIGNAL, odczekałem, nie wracał sygnał, wcisnałem return to home i nic ..
Przed lotem skalibrowalem kompas, zapisał się home point
Poszedlem go szukac, leżał rozwalony, kamera osobno.
Macie podobne doświadczenia - co mogło być przyczyną ?
Film urywa się nagle, nie widać żeby zaatakował go ptak albo ktoś w niego czymś rzucił, w okolicy nie było drutów, nie zahaczył o nic.
Wygląda to jakby nagle skonczyła się bateria i spadl z 30 m.
Na szczescie na trawę.
Ciekawi mnie jaki może być koszt naprawy i czy ewentualnie jest szansa na naprawę gwarancyjną bo w końcu żadna moja wina w tym że spadł
Generalnie jest cały ale kamera się urwała


http://www.fotosik.pl/zdjecie/3c24513850e104c9
http://www.fotosik.pl/zdjecie/4fc02adf908736b0
http://www.fotosik.pl/zdjecie/ec0d7d3a4fc6ee5a
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 gru 2015, 10:31 przez paweru80, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: kraksa PHantoma 3 pro - zerknijcie i wyceńcie naprawę pr

Post autor: Verid »

paweru80 pisze:Ciekawi mnie jaki może być koszt naprawy
Zanieś do serwisu to ci powiedzą. Jak nie wiadomo co padło to jak chcesz oszacować koszty naprawy?
paweru80 pisze:czy ewentualnie jest szansa na naprawę gwarancyjną bo w końcu żadna moja wina w tym że spadł
Jak ci się uda dowieść że glebnął sam z siebie to szansa jest.
paweru80 pisze:nie wiem jak tu wstawić foto
Wstawiasz na serwis zewnętrzny typu fotosik, tinypic czy inna cholera i dajesz tu link w tagach img albo thumb
Ten wredny...
paweru80
Posty: 35
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:04

Re: kraksa PHantoma 3 pro - zerknijcie i wyceńcie naprawę pr

Post autor: paweru80 »

Pytam bo może ktoś miał taką sytuację lub podobną kontuzję i może wiedzieć ile kosztuje naprawa/wymiana kamery.
Do serwisu zaniosę go w poniedziałek.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: kraksa PHantoma 3 pro - zerknijcie i wyceńcie naprawę pr

Post autor: fragles »

Na facebookowej grupie "Dji Phantom - polscy użytkownicy" gość opisał, jak po podobnej sytuacji odesłał P3 do serwisu w Niemczech i w ramach gwarancji wymienili mu na nowy. Szczegóły - https://www.facebook.com/groups/2902960 ... 864909283/
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: kraksa PHantoma 3 pro - zerknijcie i wyceńcie naprawę pr

Post autor: PiotrSz »

paweru80 pisze:Ciekawi mnie jaki może być koszt naprawy i czy ewentualnie jest szansa na naprawę gwarancyjną bo w końcu żadna moja wina w tym że spadł
O naprawie gwarancyjne to raczej możesz zapomnieć ponieważ ma tu uszkodzenia mechaniczne i mają masę powodów na odrzucenie reklamacji. Kolega miał podobną sytuację z P3 advance, wysłał do serwisu licząc na naprawę gwarancyjną to jeszcze zabulił 20€ za ekspertyzę i ostatecznie quad wylądował u mnie na warsztacie ponieważ serwis wycenił gimbala 409€ + 150€ wymiana, do pro gimball jest droższy o 130€. W serwisie zaproponują wymianę całego gimbala.
fragles pisze:Na facebookowej grupie "Dji Phantom - polscy użytkownicy" gość opisał, jak po podobnej sytuacji odesłał P3 do serwisu w Niemczech i w ramach gwarancji wymienili mu na nowy.
To gościu miał szczęście :-)
paweru80
Posty: 35
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:04

Re: kraksa PHantoma 3 pro - zerknijcie i wyceńcie naprawę pr

Post autor: paweru80 »

Wyśle go do Niemiec po niedzieli.
Nie widzę żadnej swojej winy w tym wypadku.
Lot byl książkowy, warunki dobre.
Nagle bęc. Koniec zasilania i nawet moment upadku nie jest nagrany
Awatar użytkownika
glodny20
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 06:09
Lokalizacja: Kielce

Re: kraksa PHantoma 3 pro - zerknijcie i wyceńcie naprawę pr

Post autor: glodny20 »

Gdzieś na zagranicznym forum czytałem o podobnym przypadku. W komentarzach pod tym wpisem ktoś zasugerował, że phantomowi odcięło zasilanie gdyż bateria była nie dociśnięta co pod wpływem wibracji spowodowało zły styk baterii i odcięcie zasilania. Po wsunięciu baterii do koptera trzeba usłyszeć "klik" lub zaśniedziałe styki na baterii jak i te w ptaku. Trzeba regularnie za pomocą patyczków do uszu oraz środka np. kontakt czyścić styki z nagaru oraz utlenionego metalu.

Niekoniecznie to było u Ciebie problemem, ale objaw podobny. Tak czy siak przykro mi z powodu uszkodzenia.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: kraksa PHantoma 3 pro - zerknijcie i wyceńcie naprawę pr

Post autor: Jagoda »

PiotrSz pisze: i ostatecznie quad wylądował u mnie na warsztacie ponieważ serwis wycenił ....
Super bo...
Jakby co, to wiem gdzie wysłać.
I jakby co, to masz jakieś rabaty?Np dla jagód? :-)
pozdrówka

Adminki - sorry, że OT.
Pozdrawiam. :), :)
paweru80
Posty: 35
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:04

Re: kraksa PHantoma 3 pro - zerknijcie i wyceńcie naprawę pr

Post autor: paweru80 »

Wysłałem sprzęt do dystrybutora czyli Freeway a oni po kilku dniach do Niemiec do europejskiego serwisu DJI.
Panowie z niemieckiego DJI napisali, że po diagnozie wykryli awarie systemu zasilania i naprawią mi tego drona w ramach gwarancji.
Info dostałem w wigilię :)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: kraksa PHantoma 3 pro - zerknijcie i wyceńcie naprawę pr

Post autor: Pieth »

glodny20 pisze:Gdzieś na zagranicznym forum czytałem o podobnym przypadku. W komentarzach pod tym wpisem ktoś zasugerował, że phantomowi odcięło zasilanie gdyż bateria była nie dociśnięta co pod wpływem wibracji spowodowało zły styk baterii i odcięcie zasilania. Po wsunięciu baterii do koptera trzeba usłyszeć "klik" lub zaśniedziałe styki na baterii jak i te w ptaku. Trzeba regularnie za pomocą patyczków do uszu oraz środka np. kontakt czyścić styki z nagaru oraz utlenionego metalu.

Niekoniecznie to było u Ciebie problemem, ale objaw podobny. Tak czy siak przykro mi z powodu uszkodzenia.
Styki popryskać Nano-Protech i spokój na wieki.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ