Quadrocopter S500 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:04 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: kwak »

Wystarczy kawałek gumy położyć, ja używam maty antypoślizgowej pod telefon, tzw nano pad, stosuje go głównie pod pakiety, jest "lepki" ale nie posiada kleju, świetnie trzyma, a jak złapie brudy to pod kran i jest jak nowka. Jedyny minus jest taki ze podkładka jest gruba.

pisane z tel.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: Saures »

kuczy,
Śliczna na Twoja 500-ka! Miło widzieć jak ulepszasz ją.
Czekam na następne posty.

PS: Nakusiłeś mnie, żeby swojego drona też opisać :)
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
przemekd
Posty: 66
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:49

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: przemekd »

Daj znać jak Ci ten gimbal się sprawuje na ramie S500. Ja mam wersje dwu osiową i narzekam. Nie jestem w stanie wyeliminować drgań. Będę zmieniał na 3-osiowy, tylko jeszcze nie wiem który. Jestem ciekaw, jak wygląda materiał z Twojego.
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: Saures »

przemekd,
Ja mam tą samą ramę tylko całą czarną. Mam zamontowany gimbal TAROT T4-3D i jest świetny!
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: kwak »

przemekd pisze: Ja mam wersje dwu osiową i narzekam. Nie jestem w stanie wyeliminować drgań. Będę zmieniał na 3-osiowy, tylko jeszcze nie wiem który. Jestem ciekaw, jak wygląda materiał z Twojego.
Tylko ze sam gimbal sprawy nie załatwi, zacznij od wyrażenia Śmigiel, potem silników jak zajdzie taka potrzeba, ewentualnie sprawdź czy sama rama nie posiada jakichś luzów.


pisane z tel.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:05 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
przemekd
Posty: 66
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:49

Re: Quadrocopter S500 by

Post autor: przemekd »

kwak pisze: Tylko ze sam gimbal sprawy nie załatwi, zacznij od wyrażenia Śmigiel, potem silników jak zajdzie taka potrzeba, ewentualnie sprawdź czy sama rama nie posiada jakichś luzów.
Nie chciałem zaśmiecać wątku Kuczego, ale w skrócie: wywarzałem różne śmigła (org. APC i HQ Prop) na tyle ile mi się udało, może nie jest to 100% ale na pewno jest dobrze, wywarzałem silniki. Sprawdzałem cztery różne rodzaje wibroizolatorów, w kombinacji z zatyczkami do uszu 3m lub bez (nawet zrobiłem sobie platformę testową generującą wibracje o powtarzalnej i regulowanej częstotliwości, z podglądem live z IMU gimbala, porównywałem wykresy), wywarzałem gimbala (monety, obciążniki itp), zmieniłem ramie gimbala bo w moim chinczyk ewidentnie olał wywarzanie, albo zaprojektował dla połowy gopro, pidował zgodnie z instrukcją na stronie storm32.

Efekt tego jest taki, że logi APM wskazują wibracje w normie, kamera przyczepiona na sztywno nie wykazuje drgań, a po załóżeniu na gimbal mam efekt drżącego horyzontu. Ten gimbal 2-osiowy (http://www.aliexpress.com/item/Storm32- ... 26484.html ) jest po prostu do d. Nawet AndyRC w którymś z filmików o tym wspominał. Prócz tego, że płytka pod kamerę jest krótka i utrudnia wyważanie to jeszcze mam wrażenie, że albo silniki są za słabe, albo mają luzy. Dlatego jestem ciekaw jak się sprawdzi storm32 3-osiowy, ten który kupił Kuczy.
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: Saures »

przemekd, Przed dronami miałem do czynienia ze stabilizacją obrazu i wiem, że jeśli chodzi o taki sprzęt to nie ma co oszczędzać.
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:05 przez kuczy, łącznie zmieniany 3 razy.
przemekd
Posty: 66
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:49

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: przemekd »

kuczy pisze: Moje wrażenia - żadne - działa, ale wymaga pracy aby stwierdzić czy jest ok czy nie.
I właśnie to jest to o czym pisałem. Drgania, ale nie te, które widać na powrocie, ale te, które widać jak lecisz najpierw na zachód. Za cholerę tego nie mogłem wyeliminować, największy efekt dało obniżenie środka ciężkości, przez zmianę ramienia.
Dobrze, że się nie rozbiłem
Zmień to podwozie, zanim będziesz tego żalował.
Poniżej zrzuty wszystkich zakładek (w dużej mierze umieszczam dla własnej pamięci, co by ew, wiedzieć co gdzie było):
Dodaj jeszcze drugi ekran z PID-ami ale z odznaczonym simplefied PID tunning.
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: Saures »

kuczy pisze:Saures, na niczym nie powinno się oszczędzać, ani na linku radiowym, ani na silnikach, śmigłach, ramie, kontrolerze iteedeeee itepeee - ale wtedy trzeba siedzieć na worku z pieniędzmi, albo co najmniej zajmować się kameruństwem zawodowo - i wtedy to nazywa się inwestycją a nie hobby....
Racja. Wydatki powinny być zoptymalizowane i dostosowane do własnych potrzeb. Ze stabilizacją jest ten problem, że między tanim a droższym rozwiązaniem jest różnica taka, że tani nie spełnia swojego zadania, a drogi tak. Jak kupisz silnik tani i drogi to oba spełniają swoje zadania dzięki któremu dron się wzniesie. Problemem może być jakość i wydajność silników np.

To tak jakbyś kupił tani i drogi samochód, i chcąc jechać tanim do przodu ten jedzie w tył :P

Swego czasu działałem jako producent muzyczny i DJ, to wiem jak to jest w muzyce z jakością ;) Pozdrawiam!
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:05 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: matulekpl »

Odnośnie jakości tanich gimbali - ja na swojego Zenmuse H3-3D wydałem 350zl wiec drogo nie było:) kupiłem najpierw "uszkodzonego" h3-2d potem uszkodzonego h3-3d, próbowałem z nich sklecić jednego działajacego. W końcu wysłałem do serwisu i złożyli mi działajacego h3-3d a resztę wzięli w rozliczenie :) wystarczy dobrze kombinować i można miec gimbal z wyższej półki za grosze:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Quadrocopter S500 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:06 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ