690TVL 1/3 DPS WDR Pixim OSD CCTV Board Camera DNR CCTV

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Artu pisze:
Filonxxxl pisze:A tak a propos kamerki - można ją gdzieś kupić za jakieś "normalne" pieniądze?
ebay - 690TVL HD Ultra WDR Pixim SEAWOLF Sensor OSD Camera
Uprzejmie dziękuje za namiar i mam dodatkowe pytanko: z tego co wyczytałem to ta kamerka nie ma ręcznego balansu bieli a tylko automat, tak?
Zna ktoś może taką kamerkę z ręcznie ustawianym balansem bieli?
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

wspomniana DX201
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

sigreg pisze:wspomniana DX201
No ja już nie wiem, to jednak dosyć stara kamerka, od tego czasu naprawdę nic lepszego nie wymyślili? Poza tym przebrnięcie przez menu 201-ki powala...
A jeśli już DX201 to są gdzies dostępne bo w RV jest "sold out"...
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

SEawolf nie ma niestety ręcznego balansu bieli.
Jeszcze taniej jest w sklepie naszym polecanym securitycamera2000 (na aukcjach dają parę dolków więcej) KLIK!

Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Rurek :arrow: pomóż chłopie, bo Ty tu widzę za eksperta od kamer robisz.

Zależy mi na ręcznym balansie bieli, co polecisz, nie musi być bardzo tania, musi być dobra... Byłoby miło gdyby nie była tak skomplikowana w ustawieniach jak DX201...

Jest sens wychodzić poza te 520-540 linii przy transmisji analogowej PAL? Widać jakąś rożnicę między 520 a 600 linii :?: (przy założeniu, że obie kamerki reprezentują podobny poziom). Przy zastosowaniach samolotowych CMOS się również nie sprawdza, czy efekt galaretki występuje tylko w kopterach?
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Na moj rozum, albo mamy auto i proste menu, albo mamy manual gdzie mozna ustawic wszystko i menu przez ktore trzeba sie "przebic". Trylion opcji mozliwych do ustawienia i skromne menu zdecydowanie nie ida w parze. Tak jak kompakt full auto i lustrzanka manual - nawiazujac do Twojego awatara ;-)
Ustawiania DX201 tez nie ma co demonizowac, koledzy z sasiedniego forum (bodajze Zimi) ktorzy doszli do fajnych efektow zrobili material pokazujacy krok po kroku swoj setting, ustawienie kamery (a wlasciwie skopiowanie ustawien) to kilka minut.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

To nie to żebym się bał ustawień manualnych (nawiązując do mego awatara :lol: ) ale ja nie chcę nie wiadomo czego a tylko możliwość manualnego ustawienia balansu bieli bo strasznie mi się nie podoba kiedy na filmikach przy zmianie kadru ziemia raz robi się szaro-bura, potem brązowa a za chwilę zielonkawa... porażka.

Czyli reasumująć - nie ma nic lepszego od DX201? Troche to dziwne, ale widocznie rozwój kamerek płytkowych poszedł w stronę "taniości" a nie "debeściakowości" ;-)
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Jesli chodzi o kamerki do FPV to teraz zeby byc trendi nalezy latac z gopro :lol: I z gopraka wyciskac ostatnie soki ustawiajac WB, frejmrejty i inne technikalia. Nagran z kamerek plytkowych w obecnym sezonie pojawil sie maly promil w zalewie materialu HD. Kamerka plytkowa zamiast "glownym medium" stala sie tylko urzadzeniem przez ktore "cos tam musi byc widac" zeby pilot nie wladowal sie w drzewo, i nikt poza pilotem obrazu z niej ogladac nie bedzie. To nie sprzyja ani rozwojowi kamer plytkowych stricte pod nasze hobby, ani wyszukiwaniu dostepnych juz zaawansowanych rozwiazan. Osobiscie nie slyszalem o innej kamerce z manualnym balansem poza Dx201, ktorej konstrukcja, jak sam zauwazyles, ma juz kilka lat. Chociaz calkiem mozliwe ze sa takie kamerki, a do tego nowsze/tansze/lzejsze, tylko z nikt z naszego srodowiska ich jeszcze nie odkryl bo "po co jak jest gopro".

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Szczerze to temat Gopro trochę mnie drażni...
Nie to żebym miał coś do jej parametrów (w stosunku do ceny) ale jej konstrukcja mnie normalnie rozwala... Taka cegła z obiektywem (zresztą akurat ten to jeden z najgorszych elementów tej kamerki). Kto to do ciężkiej cholery wymyślił? :-( Przecież gdyby nawet zachować tą(tę?) obudowę (może mieli jakieś tanie zapasy, bo nie wierzę, że ktoś takie paskudztwo od zera zaprojektował...) to gdyby dać obiektyw na najmniejszej ściance (czyli tej bocznej) a nie od frontu byłoby juz dużo lepiej... ktoś tu się chyba na aparat kompaktowy zapatrzył i zapomniał, że projektuje kamerę...

I teraz chciałbym zobaczyć kozaka, który logicznie zamontuje Gopro do szybola, hehe... Hamulce aerodynamiczne to przy niej pikuś, Pan pikuś :lol:

Ja osobiście nigdy w życiu tego nie kupię właśnie ze względu na jej nieprzemyślaną, klockowatą budowę. Wezmę coś zaprojektowanego logicznie, w kontekście zastosowań, np ContourGPS lub jakiegoś jego kształtopodobnego krewniaka...
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Tak to jest z trendami, na szczęście mają do siebie że dość często się zmieniają.

Go pro faktycznie trudno by zainstalować gdyba że do większej makiety wtedy dałoby radę.

Kamerki płytkowe raczej nie rozwijają się najlepsza z tych co widziałem jest dx201, cena trochę zaporowa niestety
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Co do gopro odczucia mam identyczne. Jakość materiału który produkuje jest jak dla mnie super, nawet to rybie oko tak nie drażni, ale ta klockowata budowa a co za tym idzie aerodynamika jak kiosku ruchu. Osobiście sklaniam się tez ku Contour, ale ta znowu podobno odstaje od gopro pod względem jakości nagrania. Tak czy owak i tak fundusze zbyt skromne jak na razie wiec skończy się zapewne na taniej alternatywne - chińskim breloku za kilka dolczaskow :lol:
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

spis kamerek po mału tworzę w przyklejonym WĄTKU i jak widać, zdarzają się kamerki w budżetowym koszyku mające ręczne ustawienia i wbrew pozorom menu nie jest kosmicznie rozbudowane.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Rurek może podepniesz do przyklejonego wątku tą kamerkę? http://sklep.delta.poznan.pl/kamera-wl- ... p3864.html niebawem dam jakiś sensowny filmik (nagrywam na kamerce DV z funkcją DV IN) Z tego co wiem to tą kamerkę kupowało już parę osób może ktoś ma jakieś filmiki? :-) Dodam że tą kamerkę sklep Delta wybrał na podgląd on-line to pewnie też coś znaczy :-) Ja jestem bardzo zadowolony.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

oczywiście że dokleję jeżeli są zadowoleni. Zrób opis, daj więcej parametrów i krótki filmik z róznych warunków, na PW i dokleję. I w miarą obiektywne plusy i minusy opisać trzeba :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Ok Rurek będę miał konkreta to podeślę próbkę filmu. Chyba plik zasadzę na jakimś serwerze bo jak mam wierzyć że YT czy Vimeo odzwierciedli jakość, to mi się nóż w kieszeni otwiera :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
ODPOWIEDZ