Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: jelcyn »

Może za miękkie te gąbki. Na tym filmie widać jak kamera buja się na nich.

Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: g.p »

Daj na sztywno,może będzie lepiej niż na gąbce .....fajny efekt drgające światła dają :-)
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: szoja »

To nię gąbki winne ale konstrukcja , butelki itp. To nie jest sztywne i sprężynuje , wibruje jak gitara.. Do tego miejsce na szczycie gdzie odchylenia od pionu największe i tak przy wysokiej konstrukcji. Jakby jechać tak na fpv ?
Ostatnio zmieniony wtorek 06 paź 2015, 21:24 przez szoja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: kazikfer »

co to za filtr jest założony że krawędzie są czarne jak w Top Gear ?
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: jelcyn »

g.p pisze:Daj na sztywno,może będzie lepiej niż na gąbce .....fajny efekt drgające światła dają :-)
Na sztywno to nie ale trzeba zmniejszyć skok i zwiększyć twardość. Może i na próbę zepnę to opaską na sztywno. Niestety już latarnie zgasili. Ogólnie w nocy dobrze rozkmniniać temat wibracji bo po światłach rysujących kręgi widać co i jak.
szoja pisze:To nię gąbki winne ale konstrukcja , butelki itp. To nie jest sztywne i sprężynuje , wibruje jak gitara.. Do tego miejsce na szczycie gdzie odchylenia od pionu największe i tak przy wysokiej konstrukcji. Jakby jechać tak na fpv ?
Gąbki, popatrz na końcu. Pojazd uderza w krawężnik, zatrzymuje się, a kamera dalej się giba. Butelki tu tylko pomagają. Są rozszczelnionie, amortyzują i zarazem tłumią drgania. Co do szczytu to racja. Mogę dać na próbę niżej ale będzie lipa z orientacją. Co masz na myśli pytając "jakby jechać tak na fpv?" Gdzieś dalej Ci chodzi, po jeziorku? Z takimi wibracjami?
kazikfer pisze:co to za filtr jest założony że krawędzie są czarne jak w Top Gear ?
Taka kamera, obiektyw 2mm średnicy.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: miś »

Jelcyn, fajna zabawka, tyle że do popychania po asfalcie to jakieś 5000 lat temu wynaleziono coś takiego co nazwano kołem :mrgreen:
Może by tak zrobić wymienne zestawy jezdne... koła na asfalt, narty/łyżwy na śnieg i lód i butelki do pływania :?: :-) Na pewno będą lepsze efekty niż na rozwiązaniu "uniwersalnym". Choć przy kołach to problemem może być brak hamulców :lol:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: Rurek »

Ale na kołach zniknie jedna z cech tego ścigacza czyli jazda w drifcie :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: jelcyn »

Obaj macie rację, przydałyby się koła bo butelki się przecierają to raz, dwa fajnie byłoby sprawdzić jak to jeździ z przednim kołem na sztywno czyli trzymanie na boki a swoboda przód-tył. Z tyłu koła na wzór wózka sklepowego, inaczej przestało by skręcać. Skręt jest możliwy dzięki driftowi tylnej osi, dlatego też z tyłu łyżwy nie miałyby sensu. Hamowanie trzeba by realizować na zasadzie przechodzenia w zakręt i zwalniania, ewentualnie odwracania się tyłem i w palnik.

Może ma ktoś pomysł jak zrobić wsteczny? Cokolwiek, aby ruszyć z miejsca.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: Rurek »

Regulator dwukierunkowy? Teraz te wszystkie z softem BLheli mają taką opcję...
Oczywiście śmigło na nakrętkę samohamowną aby nie odjechało na wstecznym...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: jelcyn »

Chyba najlepsze rozwiązanie. Siedzi rctimer 20A sprzed ~2lat, ten bez kwarca, podobno simonK. Możliwe że da się przeprogramować. Pewnie warto zagłębić się w temat.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: miś »

jelcyn pisze: Z tyłu koła na wzór wózka sklepowego
No dokładnie :-) Zestaw 4szt dostępny w każdym markecie za 1zł :mrgreen: :-P :mrgreen: Rozmiar akurat :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: kazikfer »

Do wstecznego i hamowania może też posłużyć śmigło o zmiennym kącie łopat
http://www.hobbyexpress.com/scale_adjus ... 74_ctg.htm
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... eller.html
Ustawiasz na pusher i jedzie do tylu, ale to już bylo mówione.

Co do hamulca to w wersji na narty i łyżwy przyszło mi do głowy podczas rozmyślań nad moim modelem, że można hamowanie realizować po przez skręcenie przedniej narty do kąta 90stopni. Lub wstawić element który będzie haczyć o lód przy wciśnięciu wsteka na apce
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: jelcyn »

miś pisze:
jelcyn pisze: Z tyłu koła na wzór wózka sklepowego
No dokładnie :-) Zestaw 4szt dostępny w każdym markecie za 1zł :mrgreen: :-P :mrgreen: Rozmiar akurat :mrgreen:
Hehe, tylko co potem z wózkiem zrobić ;-)
kazikfer pisze:Do wstecznego i hamowania może też posłużyć śmigło o zmiennym kącie łopat
http://www.hobbyexpress.com/scale_adjus ... 74_ctg.htm
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... eller.html
Ustawiasz na pusher i jedzie do tylu, ale to już bylo mówione.
Które z tych śmigieł pójdzie na minus? Potrzebny jest też mechanizm podobny jak na ogonie w heliku. Poważnie mówisz o montażu takiego czegoś? Dla mnie to raczej abstrakcja :->
kazikfer pisze:Co do hamulca to w wersji na narty i łyżwy przyszło mi do głowy podczas rozmyślań nad moim modelem, że można hamowanie realizować po przez skręcenie przedniej narty do kąta 90stopni. Lub wstawić element który będzie haczyć o lód przy wciśnięciu wsteka na apce
Mechanizm i jego osadzenie musi być na tyle mocne aby zastąpić tymczasowo którąś z płóz. Wtedy przy odpowiednio zrobionej i zaostrzonej końcówce może by hamowało, ale pewności nie mam.
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: kazikfer »

Chodziło o takie kółka które kręcą w każdą stronę żebyś mógł skręcać driftem i nie musiał kupować całego wózka. ;)
http://www.castorama.pl/gsa/result/inde ... pe=product

Co do śmigła to na przykład to
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Mount.html
Montaż jak każdy inny, zobacz tam są 3 zdjęcia.. tylko potrzebujesz serwo do obsługi dźwigni, noi koszt trochę duży jak na taki mały projekt.
jelcyn pisze:Mechanizm i jego osadzenie musi być na tyle mocne aby zastąpić tymczasowo którąś z płóz. Wtedy przy odpowiednio zrobionej i zaostrzonej końcówce może by hamowało, ale pewności nie mam.
Nie skumałem nic... ale może i ja się nie jasno wyraziłem.... chodzi mi o to że można w wersji na łyżwach zrobić na tyle duży zakres skrętu przedniej łyżwy, że będzie ona w poprzek toru jazdy i zacznie hamować model.
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Ice racer - Ślizgacz lodowy, betonowy oraz pływający

Post autor: jelcyn »

No fakt, to pójdzie na minus, tylko łopatki 10" trzeba dokupić. Szkoda że nie ma większych, bo potrzebne są 12". Mechanizm wygląda na delikatny, nie precyzyjny i szybko zużywający się(brak łożysk) ja tego nie kupię na testy jazdy po wybojach. Może Ty się skusisz.
kazikfer pisze:Nie skumałem nic... ale może i ja się nie jasno wyraziłem.... chodzi mi o to że można w wersji na łyżwach zrobić na tyle duży zakres skrętu przedniej łyżwy, że będzie ona w poprzek toru jazdy i zacznie hamować model.
No tak bo chodziło o jakiś wysuwający się element trący o podłoże. Opcja z przednią łyżwą w poprzek mi się podoba. Ciekaw jestem jak to by się sprawdzało. Warto wykonać.
ODPOWIEDZ