Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Myślę, że nie bo jest trochę rzeczy do poprawki. Z tego co widać na plikach udostępnionych przez Pawła jest duża poprawa.
Po kilku próbach nagrywania przy słabym oświetleniu widać, że kamerka radzi sobie dość dobrze. Obraz jest dobrej jakości (jak na taki obiektyw) i lepszy niż np. w dużej markowej kamerze, z dobrym i jasnym obiektywem z przed 4 lat.
O pełnym 4K chyba w tym przypadku trzeba zapomnieć, ale w 2K (wg. producenta 2,5K) jakość jest dobra i filmiki wychodzą fajnie nawet w słabym (czytaj pochmurny deszczowy dzień) oświetleniu. Telewizor 4K radzi sobie z tymi plikami bez problemu i filmy ogląda się z satysfakcją. Po zmianie kąta na medium oprogramowanie radzi sobie z rybim okiem i obraz jest prosty i naprawdę nie widać, że był z taniej kamerki.
Ale do och i ach chyba jeszcze trzeba kilku wersji oprogramowania.
Pytanie tylko, czy nie poddadzą się po drodze i nie zmienią typu na 7, 8 lub 9s poprzez zmianę chipa, który podoła wyzwaniu ?.
Niestety w przypadku "państwa środka" tej pewności nie ma. To my jesteśmy testerami i kontrola techniczną - niestety.
Ale mimo wszystko, kamerka jest na poziomie Go pro 3, a cena jest jednak znacznie milsza.
Jednak w moim przypadku, podwieszenie gimbala który waży z kamerką 270 g. pod hexą i dającą obraz taki jak zestaw ważący 950 g. jest jednak krokiem do przodu.
Edit:
Wkleiłem surowy filmik nagrany podczas autotuningu mojej hexy z Arducopter 3.3 w rozdzielczości 4K. Najdziwniejsze w tym jest to, że YT przy pliku 4K w formacie 4:3 powinien dodać na brzegach pionowe pasy, a nie dodał. Same dziwy. Niemniej jednak obraz na telewizorze 4K jest dobrej jakości. Oceńcie koledzy sami.

1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Hej Leszek jak wytniesz klatke z tego filmiku to tez ma proporcje 16:9 albo cos kolo tego ...Wiec mysle ze to problem z video exif ...albo jakies dziwy ;) Najlepsze jest to ze jak nagrywa sie na szerokim kacie jest to samo...a Pan Chinczyk cos kreci ;) Wrzuc jak mozesz surowy filmik ;) na google drive albo Dropbox bo YouTube to zmasakrowal .Pozdrawiam Pawel
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

http://www.sjcamhd.com/news/sjcam-sj500 ... materials/
Juz jest ...po rozmowie z panem Od Firefly 6s mysle ze czekaja na ta kamerke by skopiowac czesc tego oprogramowania ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 148
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 21:30
Lokalizacja: Gołdap

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Master Yoda »

Zauważyłem że ma ten sam mankament co mobius, strasznie zimne kolory. Nie zmienia to faktu że jak przyjedziesz do nas to musisz się pochwalić nowym nabytkiem :)
Hangar: Compass Odin90 FBL, Kyosho C4, KDS 550 Innova v2, Trex 450 pro v2 FBL, Blade SR, 4x Blade 130X, Blade MCPX, Skoczek by Rayford.
Aparatury: Spektrum DX8T Dsmx, Spektrum DX6i Dsmx.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

pompoko pisze:Hej Leszek jak wytniesz klatke z tego filmiku to tez ma proporcje 16:9 albo cos kolo tego ...Wiec mysle ze to problem z video exif ...albo jakies dziwy ;) Najlepsze jest to ze jak nagrywa sie na szerokim kacie jest to samo...a Pan Chinczyk cos kreci ;) Wrzuc jak mozesz surowy filmik ;) na google drive albo Dropbox bo YouTube to zmasakrowal .Pozdrawiam Pawel
Myślę, że masz rację z tym exif'em bo telewizor 4K także rozpoznaje plik jako 3860x2160.
Co do pliku to odtwarzałem go bezpośrednio z YT na telewizorze 4K i jest OK Jak się ogląda obraz 4K bez przejścia na YT (czyli na forum) to występują zniekształcenia. Przynajmniej ja tak mam. Kliknij w znaczek YouTube na dolnej listwie odtwarzacza i już.
Ponadto przy ruchu kamerki widać, że nie nadąża z rejestrowaniem szczegółów poprzez zbyt małe bitrate. W 2K jest o niebo lepiej. Jeżeli w nowym oprogramowaniu to zmienią (o ile jest to możliwe) to myslę, że naprawdę będzie to super tani sprzęcik z obrazem 4K.
Michał nie ma problemu, jak będę to się pochwalę. Pozdrowienia dla całej "bandy". A co do "zimnych" kolorów to fakt podobnie jak z nasyceniem i z kontrastem. Są ustawione na dość niskim poziomie. Mnie to nie martwi, bo taki obraz o wiele łatwiej się modyfikuje w programie do montażu. Ale dla kogoś kto bawi się tylko z pocięciem i poklejeniem to faktycznie jest wada. Ale podobno w następnym oprogramowaniu mają podnieść te wartości o 5%, co pewnie poprawi jakość surowego obrazu.
Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 148
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 21:30
Lokalizacja: Gołdap

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Master Yoda »

No to lux, nie mogę się doczekać kiedy będzie można zmacać nowy wynalazek małych żółtych :)
Hangar: Compass Odin90 FBL, Kyosho C4, KDS 550 Innova v2, Trex 450 pro v2 FBL, Blade SR, 4x Blade 130X, Blade MCPX, Skoczek by Rayford.
Aparatury: Spektrum DX8T Dsmx, Spektrum DX6i Dsmx.
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Leszek http://www.sjcamhd.com/sjcam-sj5000x-el ... pre-order/ od dzis dostepna
...maja mi wyslac priorytetem jak tylko dostana z fabryki ...dali mi duzy upust wiec postanowilem ,ze przetestuje jak tylko dotrze . poza poprosili o liste bledow Firefly 6S i opinie na temat tego co mozna by poprawic ...oni juz wieszkosc poprawili testujac na ludziach model 5000x Limited Edition.To co od ich przedstawiciela uslyszalem ;)
http://www.sjcamhd.com/firmware/
Co do firefly 6s to my ja na razie testujemy ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

No ja niestety nie mogę nakupować wszystkich kamerek jakie zrobią Chińczycy. Ale myślę, że "Robaczek Świętojański" 6s przy lepszej matrycy i tym samym chip'ie, po poprawkach w oprogramowaniu będzie równie dobry jak SJCAM nawet ten Super Hiper Deluxe Elite.
Zresztą po zainstalowaniu na mojej kamerce oprogramowania z 13.10.2015 roku, jakość zdjęć i materiału filmowego uległa poprawie.
Mam zatem nadzieję, że producent stanie na wysokości zadania i doprowadzi projekt do perfekcji, czego Mu życzę.
A tak na marginesie, nie ma się co spodziewać, że z matrycy 1/2.3 " i obiektywu za 5 centów ktokolwiek osiągnie obraz jak z GH4. I tak można powiedzieć, że obraz 4K jest płynny i czytelny (przy cenie tej kamerki).
Więc będę cierpliwie czekał na poprawki, ciesząc się tym co mam.
Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: sudik »

Poprawili może łączność wifi na lepszych rozdzielczościach? Jak z dostępem do akcesoriów, kompatybilne są z SJcam czy GOPRO ?
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

sudik pisze:Poprawili może łączność wifi na lepszych rozdzielczościach? Jak z dostępem do akcesoriów, kompatybilne są z SJcam czy GOPRO ?
Paweł napisał, że nowe oprogramowanie będzie być może w tym tygodniu, więc nic nie jest jeszcze poprawione.
Co do akcesoriów to nie mam ani SJ ani go pro, więc Ci nie odpowiem.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Hej Leszek ver 2.1 jak bedzie nowsza to dam znac.Korekcja rybiego oka poprawiona...ale mamy poinformowac jak cos nie tak.Nasycenie kolorow I troche kontrast.Kamera zapamietuje ostatnie ustawienia...ostrosc w trybie ostry zwiekszona o 10% w porownaniu do sredniego.Prosil by jakby ktos mial jak by sie szybko przelecial nawet z gimbal na 1080p 60/50 klatke ..bo zwiekszyli buffor I powinno byc duzo lepiej z lotu ptaka ...wiecej detail w szybszym tempie. Nad reszta pracuja.
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Poza oprogramowaniem doszedlem do wniosku ze to soczewka w obudowie wodoszczelnej wprowadza znieksztalcenia obrazu z ktorymi oprogramowanie nie daje sobie rady. Pozdrawiam .Pawel
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Dzięki Paweł, zainstalowałem nowe oprogramowanie. Pierwsze testy pokazały, że z rybim okiem jest znaczna poprawa nawet przy szerokim kącie. Nadal jednak przy szybkim obrocie wokół pionowej osi widać zakłócenia obrazu. Natomiast stabilizacja nie jest jeszcze perfekcyjna. Podczas marszu jednak widać "kroki" ale drżenie rąk jest wyeliminowane. Ale tak naprawdę nie wiem czy to da się to usunąć stabilizacją programową, bo kamera której używam na co dzień ma stabilizację mechaniczną w obiektywie i tam jest o niebo lepiej, ale i kilkanaście razy drożej.
Jednak mimo wszystko jest dużo lepiej niż było. Obraz jest naturalny bez przekolorowania. Podczas szybkich zmian planu podczas obrotu i ruchu nie zauważyłem dziur w obrazie jakie występowały wcześniej, ale to jeszcze sprawdzę podczas lotu.
Co do ostrości obrazu i koloru to w zasadzie może być, ale próba była wykonana przy pełnym zachmurzeniu.
Próbę podczas lotu wykonam później, za około 2 godzin po naładowaniu lipoli. Może w tym czasie mgła się podniesie i wyjrzy słońce, czyli nastaną warunki które lubi fotografia cyfrowa za małe pieniądze.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

O dzieki za info.Oni nadal poprawiaja ten firmware...po dostaniu tej listy z 11 bledami po drodze znalezli jeszcze swoje :) Ten problem z Rybim okiem i kolory to byl priorytet.
Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 148
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 21:30
Lokalizacja: Gołdap

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Master Yoda »

A tam Gadasz dawaj w górę w mgle się elegancko lata, sam ostatnio latałem w chmurkach na samych instrumentach hehe.
Na temat kamerki to bardzo pocieszające że zajęli się tymi kolorami, pal go licho z tą stabilizacją w końcu po co mamy gimballe :)
Hangar: Compass Odin90 FBL, Kyosho C4, KDS 550 Innova v2, Trex 450 pro v2 FBL, Blade SR, 4x Blade 130X, Blade MCPX, Skoczek by Rayford.
Aparatury: Spektrum DX8T Dsmx, Spektrum DX6i Dsmx.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Master Yoda pisze:A tam Gadasz dawaj w górę w mgle się elegancko lata, sam ostatnio latałem w chmurkach na samych instrumentach hehe.
Na temat kamerki to bardzo pocieszające że zajęli się tymi kolorami, pal go licho z tą stabilizacją w końcu po co mamy gimballe :)
Oj Misza, to miał być lot w celu testowania kamerki a nie dla polatania. Niestety w taką pogodę nagrania są z zasady gorsze więc trudno potem coś dobrego o kamerce powiedzieć. Poza tym w tej chwili zaczęło siąpić więc dzisiejszy test zaczyna być wątpliwy .
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
ODPOWIEDZ