Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Witam
Viktor jest na Facebook jako Hawk Eye Firefly
http://www.cnfpv.com/ to strona firmowa.
Hmm jaka masz date przy tym oprogramowaniu 2.2 ?
Ja przy 2.0 mam 2015.10.13
Co do samego uaktualnienia to na sformatowana fat32 karte wgrywasz plik Firefly6s.bin I uruchamiasz kamerke ..czekasz od I tyle Choc trzeba pamietac o usunieciu tego pliku z karty by nie powtarzac tego w nieskonczonosc.
Co do daty I godziny ustawia sie automatczynie po polaczeniu z wifi ktore dziala w trybach innych niz 2K I 4K
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Przepraszam, błąd, wersja to 2.0 a data to 24.09.2015.
Dzięki za podpowiedź. Data się zrobiła prawidłowa po podłączeniu do Wi-Fi.
Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Lotnik54 Wlasnie sprawdzilem rozdzielczosc 4K i mam 3840x 2160 odtwarzales to w Quick Player czy jakis inny program pokazywal mniejsza ?
Pozdrawiam Pawel
Awatar użytkownika
turelp
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 10:07
Lokalizacja: Oława

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: turelp »

Witam ja nadal czekam na swoją kamerkę .Utknęła gdzieś w Szwecji.
Ale super i wielkie dzięki za testy i filmiki .I jak już dojdzie to będę mógł wgrać nowe firmo were.
Mi też zależy na ostrym obrazie .I nie żal będzie jej jak dostanie strzały przy spotkaniu z ziemią w moim quadzie 250 .
Pozdrawiam Panowie .
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

turelp pisze:Witam ja nadal czekam na swoją kamerkę .Utknęła gdzieś w Szwecji.
Ale super i wielkie dzięki za testy i filmiki .I jak już dojdzie to będę mógł wgrać nowe firmo were.
Mi też zależy na ostrym obrazie .I nie żal będzie jej jak dostanie strzały przy spotkaniu z ziemią w moim quadzie 250 .
Pozdrawiam Panowie .

Witam serdecznie
W tej Szwecji to dosc duzo przesylek utyka na kilka do kilkunastu dni ;)

Mysle ze ta kamerka ma potencjal ,ktory tkwi w dopracowaniu oprogramowania.
https://www.youtube.com/watch?v=fz-WHNNXbXk

Nowy firmware ma byc pod koniec przyszlego tygodnia ...wiec prosze komentowac ile sie da bo wszystkie posty pod filmikami sa czytane i brane pod uwage... ta firma jest mala wiec zalezy jej na klientach.Dzis byli max zdziwieni ;) ze ktos chce wiekszy bitrate dla 4K ;) albo zdjecia w formacie 16:9 lub 3:2 ;) ale coz wschodnia mentalnosc jest inna od naszej ...wiec jesli cos chcemy by bylo poprawione musimy o to prosic .... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

pompoko pisze:Lotnik54 Wlasnie sprawdzilem rozdzielczosc 4K i mam 3840x 2160 odtwarzales to w Quick Player czy jakis inny program pokazywal mniejsza ?
Pozdrawiam Pawel
Niestety i we właściwościach pliku które pokazuje Windows 10 i we właściwościach które pokazuje Pinnacle Studio 19 pliki określane jako 4K produkowane przez Firefly 6s maja rozdzielczość 2880x2160 24 kl i 25 MB bitrate. A może coś im się pomyliło w tym oprogramowaniu które jest w mojej kamerce.
Co do Ich zdziwienia, to ja jestem jeszcze bardziej zdziwiony. Dla 2,5 K dali 35 MB/s a dla 4K 25 MB/s. To wg nich w której rozdzielczości jest więcej do wyświetlenia na ekranie a tym samym do przesłania ?.
Sprawdź właściwości pliku i podziel się informacją czy to moja kamerka może ma kiepskie oprogramowanie bo daty są różne.
Pozdrawiam
Leszek

Edit:
Niestety Paweł muszę Cię, ale chyba siebie bardziej, zmartwić tym, że i Twoje pliki które udostępniłeś są: pierwszy HD a trzy ostatnie 4K ale w rozdzielczości 2880x2160. Szkoda bo myślałem, że po wgraniu nowego oprogramowania wszystko będzie jak należy czyli 3840x2160.
Może jak by Ci się chciało to napisz do Nich, zobaczymy co odpowiedzą. Zresztą za Twoją radą napisałem to pod Twoim filmem na YouTube.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: czak45 »

Dziwi mnie fakt, że żadna z firm produkujących kamery w wymiarach GOPRO nie zrobi edycji pod modele latające, czyli bez rybiego oka.
Pisałem do GOPRO, ale nie dostałem odpowiedzi.
Jak myślicie, za mały rynek, żeby wypuścić taką serie?
Przecież do zwykłej kamerki sportowej wystarczy zamontować obiektyw bez wisha.
Doczekam się czy nie? ;) Jakie jest wasze zdanie?
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Lotnik54 pisze:
pompoko pisze:Lotnik54 Wlasnie sprawdzilem rozdzielczosc 4K i mam 3840x 2160 odtwarzales to w Quick Player czy jakis inny program pokazywal mniejsza ?
Pozdrawiam Pawel
Niestety i we właściwościach pliku które pokazuje Windows 10 i we właściwościach które pokazuje Pinnacle Studio 19 pliki określane jako 4K produkowane przez Firefly 6s maja rozdzielczość 2880x2160 24 kl i 25 MB bitrate. A może coś im się pomyliło w tym oprogramowaniu które jest w mojej kamerce.
Co do Ich zdziwienia, to ja jestem jeszcze bardziej zdziwiony. Dla 2,5 K dali 35 MB/s a dla 4K 25 MB/s. To wg nich w której rozdzielczości jest więcej do wyświetlenia na ekranie a tym samym do przesłania ?.
Sprawdź właściwości pliku i podziel się informacją czy to moja kamerka może ma kiepskie oprogramowanie bo daty są różne.
Pozdrawiam
Leszek

Edit:
Niestety Paweł muszę Cię, ale chyba siebie bardziej, zmartwić tym, że i Twoje pliki które udostępniłeś są: pierwszy HD a trzy ostatnie 4K ale w rozdzielczości 2880x2160. Szkoda bo myślałem, że po wgraniu nowego oprogramowania wszystko będzie jak należy czyli 3840x2160.
Może jak by Ci się chciało to napisz do Nich, zobaczymy co odpowiedzą. Zresztą za Twoją radą napisałem to pod Twoim filmem na YouTube.
Leszek pisalem do nich ...MR.Koon ;) nawet do mnie na facebook dzwonil ;) smieszny chlopak i byl zdziwiony tym co napisales o rozdzielczosci ;) ja mu jeszcze wiazanke od siebie dolozylem...
Mam wrazenie ze to kilku znajomych ...maja podpisane umowy z fabrykami i odbiorcow ...
Przekazal liste bledow i zapytan chlopakowi ktory sie zajmuje oprogramowaniem....i maja sie tym zajac a efekt ma byc dostepny pod koniec przyszlego tygodnia.
Juz cos poprawili i testuja. Ja dzis zrobilem cos takiego jak gosc ma na tym filmiku ;) i z 3 osiowym gimbalem wymiata ;)
https://www.youtube.com/watch?v=9RtcYxvYysQ
Mam tylko jeden problem ...nie mam pojecia jak zmienic tryb pracy tego gimbala(Feiyu Tech FY MiNi 3 Axis Brushless Gimbal for GoPro4 GoPro3 + GoPro3 Sport Camera - BLACK ) jesli dziala samodzielnie nie podlaczony do odbiornika radiowego. Moge sterowac gora dol pokretlem ale poza nic wiecej .
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

2880x2160 to 4K w formacie 4:3 a nie 16:9 wiec pytanie brzmi czy to video jest w formacie 4:3 czy jest blad w firmware i zapisuje exif po prostu zle ....bo Quick Time Player pokazuje w proporcjach 1:1 3840x2160
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

pompoko pisze:2880x2160 to 4K w formacie 4:3 a nie 16:9 wiec pytanie brzmi czy to video jest w formacie 4:3 czy jest blad w firmware i zapisuje exif po prostu zle ....bo Quick Time Player pokazuje w proporcjach 1:1 3840x2160
I ja doszedłem do wniosku, że to obraz 4K zapisany w formacie 4:3 i wtedy jakość faktycznie jest jak się patrzy. A to, że QTP pokazuje coś tam to nie ma znaczenia. Faktyczna rozdzielczość tych plików to 2880x2160 chyba, że mój komputer zwariował.
A może ktoś pobierze Pawła pliki i sprawdzi bo może ja jestem w błędzie. Tu jego link: https://docs.google.com/uc?id=0BzBDE5rB ... t=download
Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
turelp
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 10:07
Lokalizacja: Oława

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: turelp »

Witam Panowie ponownie .Mam pytanie czy możecie nagrać test jak kamerka nagrywa na jakimś quadzie np.250 lub innym podczas lotu bez żadnych gimbali i podobynch sprzętów.Jak radzi sobie ze stabilizacją i przy zmianie szybkich scen .
Pozdrawiam Paweł .
Moja dalej w Szwecji jest .
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Test, bez gimbala i stabilizację ?. Myślę, że na razie nie ma to sensu do zmiany oprogramowania. Stabilizacja podczas marszu działa słabo więc chyba trzeba poczekać.
To moje zdanie ale może Paweł zrobi.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Mitar »

pompoko pisze:A może ktoś pobierze Pawła pliki i sprawdzi bo może ja jestem w błędzie...
Pozdrawiam
To jest na 100% 2880x2160 4:3 24FPS, sprawdzone w kilku programach.
Jest to chyba najmniejszy format jaki da się zaliczyć do 4K (przynajmniej tuba pokazuje to jako 4K)

W sumie dobry patent do robienia kamer 4K bo można sobie dać 4K do specyfikacji a dodatkowo taki format potrzebuje mniejszej mocy obliczeniowej do obróbki.
Taki format jest do d.. bo chyba że ktoś chce oglądać 4K na rubinie :P
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: qczek »

Panowie ale tam jest Novatek 96660, a on nie mam mocy na video 4k. To prawie to samo co sjcam4000+ tyle ze lepsza matryca.
To że jest matryca 4k, to nie znaczy że chip jest to w stanie przetworzyć w czasie rzeczywistym...
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: yorg68 »

Czyli rozumiem to tak: cokolwiek by nie robili w sofcie to cytryna i tak jest do końca wyciśnięta? :-(

Jerzy
ODPOWIEDZ