Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
YesSon
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 10:34
Lokalizacja: Dublin

Re: Odp: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: YesSon »

Karta czym większa tym lepsza. Jeżeli chcesz nagrywać 1080p 60kl/s to godzina filmu prawie 13GB. Więc 16GB to trochę ponad godzina nagrania.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Zamówiłem kartę 64 GB także problem już rozwiązany. Dzięki za podpowiedź.

I tak jak obiecalem:

Obrazek

Niestety samo przylutowanie kabelków do płytki od dołączonej przejściówki nie wystarczy. Jeśli ktoś chce sterować kamerą z apki to musi kupić kabelek.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

szaman89 pisze:Niestety samo przylutowanie kabelków do płytki od dołączonej przejściówki nie wystarczy. Jeśli ktoś chce sterować kamerą z apki to musi kupić kabelek.
Dzięęki.... - własnie o to mi chodziło, czy trzeba coś jeszcze... ;) no to kolejna pozycja na liście zakupów :D
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Mam szczęście do zaglądania na stronę z firmware w odpowiednim momencie. http://www.cnfpv.com/en/TECH/114.html
W kolejnym update panowie chińczycy znowu pracowali nad polepszeniem kolorów.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

szaman89 pisze:Mam szczęście do zaglądania na stronę z firmware w odpowiednim momencie. http://www.cnfpv.com/en/TECH/114.html
W kolejnym update panowie chińczycy znowu pracowali nad polepszeniem kolorów.
Ja już zassałem. Szczerze mówiąc po problemach ze ściągnięciem softu w wersji 2.4 zastanawiałem się, czy aby producent nie walnął jakiegoś buga i dlatego tamta wersja była praktycznie niedostępna na oficjalnej stronie... - no mniejsza.
Spróbuję dziś wgrać 2.5 i zobaczymy - chociaż jakiegoś szału się nie spodziewam, no ale zawsze warto mieć najnowszy soft (a starsze wersje mam zarchiwizowane w razie co) ;)

szaman89 - dzięki za czujność - napisz od siebie czy zauważyłeś jakieś zmiany po aktualizacji.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Nie bardzo mogę porównać bo jeszcze czekam na kartę micro sd ale jak przyjdzie to spróbuje skonfrontować obie wersje. Oby nie było tak jak mówisz kuczy, że powodem kolejnej aktualizacji był bug poprzedniej bo nie ukrywam że liczę jeszcze na jakieś działania ze strony Hawkeye w kwestii poprawy kolorów.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

Jeśliby ktoś miał problem z pobraniem Firmware w wersji 2.5 (na oryginalnej stronie znów przymula):

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Ściągnięty przeze mnie ze strony producenta, wgrany na moją kamerkę - działa :).
ciężko porównywać kolory bo niby z czym :D - ale ok, niech sobie siedzi nowy sofcik.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Panowie, niestety zdarzyla mi się przykra sytuacja a mianowicie kamerka przestała się wlaczac. Zapala się logo firefly i kamerka się wyłącza. Napisałem już do producenta ale może ktoś z was miał ten sam problem? Widziałem na forum rcgroups że goście z takim samym problemem otrzymywali mailowo jakiś firmware od producenta żeby kamerka wstała jednak ich linki juz wygasly. Posiada ktoś z was może ten firmware?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

szaman89, ale padła Tobie po wgraniu nowego firmware ?

Ja zauważyłem coś takiego, że kamera mryga podczas updatowania wolno.... ok raz na sekunde, potem bardzo szybko a potem przez moment dosłownie mały momencik nie mruga - i w tym momencie staram się wyciągnąć kartę SD - kiedyś wyciągnałem w za wcześnie i mi się nie chciała włączyć ponownie - wgrałem po prostu soft po raz kolejny.

Możesz spróbować wgrać jakiś starszy a jak wstanie spróbować zaktualizować do najnowszego.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

kuczy pisze:szaman89, ale padła Tobie po wgraniu nowego firmware ?
Nie padła po wgraniu firmware. Flashowalem ją już kilka razy i działała. Bateria już była słaba więc podłączyłem kamerkę na noc do ładowania. Odłożylem ją po tym na kilka dni bo czekam na kartę micro sd więc nawet nie miałem jak się nią pobawić.
A że wczoraj pojechałem na loty swoim kopterem do znajomego bo ma kupe miejsca to poprosił mnie żebym wzial kamerkę jeszcze bo chciał ją zobaczyć. I tyle, odpalam kamerkę a tam logo i off. Pomyślałem że może bateria jakos padła więc podłączyłem do ładowarki na godzinę. Po podladowaniu niestety kamerka nadal nie reagowała na włączenie. Zmierzylem napięcie na baterii ale multumetr pokazuje idealne 4,15 więc bateria jest ok. Firmware się wgrywa bez zajakniecia ale nawet po wgraniu kamerka tylko pokazuje logo i się wyłącza. Kamerka nie upadła, nie trzasnela o nic, leżała cały czas na półce niedostepnej nawet dla kota ;-)

Edit: I jeszcze się teraz zorientowałem że zostawiłem ją u kumpla... :-/

Edit2: Próbowałem wgrać każdy dostępny firmware ale bez przebudzenia. Samo flashowanie przechodzi bez trudu. Z informacji pozyskanej od Hawkeye problem jest najprawdopodobniej spowodowany złym montażem kamery. Drugie większe zakupy na BG i drugi zwrot będzie. Mam pecha do tego sklepu...
Skareb89
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Skareb89 »

Hej, spróbuj rozebrać swoja kamerę, mi sie wydaje zę mogła się wypiąć lub uszkodzić taśma łącząca obiektyw, ja przy regulacji ostrości i złym wpięciu tej taśmy miałem podobny efekt kamera sie włączała ale nic poza tym.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Skareb89 pisze:Hej, spróbuj rozebrać swoja kamerę, mi sie wydaje zę mogła się wypiąć lub uszkodzić taśma łącząca obiektyw, ja przy regulacji ostrości i złym wpięciu tej taśmy miałem podobny efekt kamera sie włączała ale nic poza tym.
Tylko że ja swojej nie rozbierałem ani żaden upadek jej się nie przytrafił żeby mogło się coś obruszyc. Nie chcę rozbierać kamery bo jeszcze mi reklamacji nie przyjmą. Czekam caly czas na odpowiedź z banggood co mam robić. Albo będę musiał ją odesłać i będą sprawdzać albo przyślą mi nową bez gadania. Wkurzę się jak znowu będę musiał odsyłać paczkę do Chin na swój koszt. Po ostatnim trafnym tablecie od nich przekonałem się że reklamacja u chińczyków to droga przez mękę. Uroki oszczednych zakupów ;-)
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Sytuacja obecnie wygląda tak, że BG zaproponowało mi dwie opcję: znalezienie speca i naprawa kamerki we własnym zakresie z deklaracją pokrycia kosztów naprawy przez BG albo odesłanie kamerki do nich na mój koszt i wtedy wyślą mi nową. Szkoda mi trochę czasu na bawienie się w wysyłanie i czekanie na nową kamerkę*pewnie z 1,5-2 miesiące). Po rozmowie z producentem dostałem informację, że problem niewłączającej się kamerki spowodowany jest najprawdopodobniej niedokładnym złożeniem sprzętu i zazwyczaj rozebranie i złożenie egzemplarza likwiduje problem. Zrobiłem tak jak zalecał producent ale niestety problem nadal istnieje. Zna ktoś z was jakiegoś speca który naprawia takie kamerki?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

szaman89 pisze:Zrobiłem tak jak zalecał producent
Skareb89 pisze:spróbuj rozebrać swoja kamerę, mi sie wydaje zę mogła się wypiąć lub uszkodzić taśma łącząca obiektyw
tylko rozkręciłeś i skręciłeś, czy też poprawiłeś wszystkie możliwe tasiemki (poprzez ich demontaż i późniejszy montaż) ?
PS - jak okaże się, że wszystkie części kamery są ze sobą połączone prawidłowo to będzie wyglądało na problem bardziej po stronie softwaru aniżeli montażu (nie licząc ew. złych lutów, ale tego też samemu nie poprawisz) - jaki probem wysłać do banggood? - stracisz czas... ale tylko czas i nowa kamerka będzie działała.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

kuczy pisze:tylko rozkręciłeś i skręciłeś, czy też poprawiłeś wszystkie możliwe tasiemki (poprzez ich demontaż i późniejszy montaż) ?
PS - jak okaże się, że wszystkie części kamery są ze sobą połączone prawidłowo to będzie wyglądało na problem bardziej po stronie softwaru aniżeli montażu (nie licząc ew. złych lutów, ale tego też samemu nie poprawisz) - jaki probem wysłać do banggood? - stracisz czas... ale tylko czas i nowa kamerka będzie działała.
Oczywiście poprawiałem tasiemki poprzez ich wypinanie i wpinanie. Odwróciłem też taśmę od obiektywu ale nadal kamera nie chcę wstać. Ja wiem, że najlepiej byłoby wysłać ale ten czas mnie trochę demotywuje. Chciałbym jeszcze spróbować wymienić tasiemkę obiektywu ale nie mogę nigdzie części zamiennych znaleźć. Najpewniej tak właśnie się stanie że będę musiał ją odesłać ale zanim to zrobię to chciałbym wyczerpać domowe sposoby lub ewentualnie jeżeli ktoś jest w stanie to zrobić w PL to taka opcja też jest dla mnie mocno zadowalająca.
ODPOWIEDZ