Pytanie o kupno P3

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

maleaw
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie o kupno P3

Post autor: maleaw »

Siemanko,
od dłuższego czasu planuję zakup quadrocoptera z kamerą i systemem FPV. Zakupiłem biedronę V929 od samego początku z myślą by się nauczyć latać, mam ją już 2 lata i sądzę, że nauczyłem się latać tym dość dobrze (pireuty w powietrzu, lot w moją stronę z "odwróconym" sterowaniem nie stanowią dla mnie kłopotu itd.) , teraz bawię się też mikrusem CX-10 i jest ekstra. Uprzedzając potencjalne porady by kupić coś niewiele mniejszego od P3 itd. - szkoda mi na to pieniędzy, jestem odpowiedzialnym facetem, wiem czego chcę i nie polecę bez pięciokrotnego przeczytania instrukcji i forumowych porad, bo raz, że nie chcę nikomu zrobić krzywdy, a dwa 4 k to sporo pieniędzy. Bardzo proszę o poradę jeśli chodzi o samo kupno i w związku z nim mam parę pytań:
1. Chcę kupić P3 Advanced: Standart jest słaby, Pro jednak dla mnie za drogi. Sądzę, że to dobry wybór, ale przeczytałem na forum, że podobno Advanced ma wadę konstrukcyjną i po kilku lotach pęka obudowa w okolicach silników. Czy to prawda? Jeśli tak, to chyba bez sensu kupować tak awaryjny sprzęt.
2. Cena w Europie jest śmieszna. 1100 euro w porównaniu do 999 $ w USA - mam znajomych w USA, mogliby go kupić dla mnie i wysłać do Polski. I w związku z tym mam dwa pytania: czy celnicy nałożą na taką przesyłkę od kolegi podatek (cło?) i czy to prawda, że Phantomy na rynek amerykański mają większy zasięg oraz jak wygląda gwarancja ze sprzętem z USA? Trzeba odsyłać do nich w razie awarii??
3. Zastanawiam się czy nie poczekać na premierę quadrocopterów od GoPro i Sony... Co koledzy zaznajomieni z rynkiem sądzą na ten temat? Raz, że mogą spaść ceny sprzętu od DJI, a po drugie może propozycja konkurencji będzie ciekawsza... Macie jakieś informacje na ten temat?
4. Czy można zamiast ze smartfona do FPV można korzystać z laptopa z Win8?
5. Od dawna marzyłem by kupić sobie, użyję terminu, którego nie trawię w kontekście do quadrocopterów, "drona". To ma być sprzęt do hobby, jestem studentem jeszcze i to dla mnie sporo kaski. Czy jest ktoś z Was, kto żałuje zakupu?

Pozdrawiam serdecznie ;)
Michał
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Pytanie o kupno P3

Post autor: gregson »

Obserwuje ceny P3 od jakiegos czasu i widze, ze w ciagu ostatnich kilku dni ceny P3A wzrosly o ok 150zl a P3P o ok 250zl. Czyzby brak konkurencji? W koncu sezon sie konczy wiec spodziewalbym sie spadku ceny z nie wzrostu.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Pytanie o kupno P3

Post autor: ghambit »

1. W wersji Pro był ten sam problem, u mnie obudowa popękała po około 40h w powietrzu. Najlepiej jakbyś polował na odświerzoną wersje P3A lub P poznasz ją po zmienionych silnikach i podobno wzmocnili obudowę.
2. Loteria, ale z większym prawdopodobieństwem że celnicy upomną się o cło. Np u mnie w Holandii paczki z Ameryki zawsze wpadają na cło a te z Azji częściej dostaje bez dodatkowych opłat.
3. Sporo firm próbowało zagrozić pozycji DJI i do tej pory nikomu się to faktycznie nie udało, w odpowiednich rękach z sprzętem DJI potrafisz naprawdę wiele zdziałać. Tak więc nie bawiłbym się w żadne wynalazki od GoPro czy sony bo zanim ich produkty będą wolne od wad wieku młodzieńczego to dji wyskoczy z kolejnymi bajerami. Móglbyś brać np 3dr solo, które też boryka się z problemami aczkolwiek jest to jedyna alternatywa dla P3 która niestety z GPH4 i gimbalem wyjdzie dużo drożej od P3A czy nawet P.
4. Nie
5. Ja nie, ale taka zabawka rozleniwia i robi się nudna w stosunku do modeli które sam składasz od podstaw. P3 jest bardzo ograniczony jeżeli chodzi o rozbudowę i DIY.
Dogepl
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 10:44

Re: Pytanie o kupno P3

Post autor: Dogepl »

Ja bym brał phantoma 2 z gimbalem i gopro 4 black oraz dobrym fpv, cenowo wyjdzie podobnie do p3 professional. Dużą zaletą będzie możliwość odczepienia kamery, tańsze baterie i stabilniejsza zabawa z ekranem fpv, nawet iphone 6 i ipad potrafi się zawiesić itp. Czas spokojnego lotu p2 z fpv i gimbalem to spokojnie 18 min po 20 cyklach ładowania, teraz można bardzo tanio kupić p2.
atlantick
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 18:19

Re: Pytanie o kupno P3

Post autor: atlantick »

Jest też na rynku Yunnec 4K lub Yunnec G. W czerwcu kiedy kupowalem P3 jeszcze tych modeli nie było. Tak samo jak P3 jest stabilny i chyba jest to jedyna konkurencja dla Phantoma. Yunnec G ma gimbala gdzie mozemy podwiesić GoPro. Warto zerknąc. plusem w tych modelach jest odlączany gimbal służący do filmowania z ręki, no i przede wszystkim tanie baterie. czas lotu to okolo 20 minut. wbudowany ekran 5,5 cala, funcje follow me i inne. gdyby nie wyszedl P3, zapewne byłbym posiadaczem w/w modeli.
maleaw
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o kupno P3

Post autor: maleaw »

Dzięki za wasze propozycje i odpowiedzi, ale jednak zdecyduję się na P3 Advanced, jeśli znajdę takowego w wersji ze wzmocnioną obudową. Czy ktoś orientuje się, czy Phantomy z USA mają większy zasięg i jak wygląda ewentualna ich reklamacja w przypadku problemów, gdy sobie go sprowadzę do Polski?
Awatar użytkownika
alfsky
Posty: 62
Rejestracja: środa 01 sie 2012, 19:56
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pytanie o kupno P3

Post autor: alfsky »

ghambit pisze:1. W wersji Pro był ten sam problem, u mnie obudowa popękała po około 40h w powietrzu. Najlepiej jakbyś polował na odświerzoną wersje P3A lub P poznasz ją po zmienionych silnikach i podobno wzmocnili obudowę
Masz jakiś ślad po czym poznać tą nowszą wersję? Jak się nie widziało starych silników to ciężko powiedzieć czy się ma nowe ;)
Q1, Turnigy 9x, P3A.
Wcześniej Pionier, Honey Bee King 2
Więcej grzechów nie pamiętam ;)
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Pytanie o kupno P3

Post autor: ghambit »

Zapewne wiesz jak wyglądają stare, a tak wyglądają nowe:

http://www.phantompilots.com/attachment ... jpg.26846/
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Pytanie o kupno P3

Post autor: photolucas84 »

"Doczepię się do tematu" i zapytam czy jest jakiś sposób na pękającą obudowę ? mój dron nie ma tego "jeszcze" ale chciałbym temu zapobiec - czy to wina tylko silników ? (wibracje) czy może kiepskiej obudowy ? sam mam PH3 Pro - może dokupić inne silniki do niego ? jak to wygląda ? Warto ?
Mavic Pro Platinum Combo
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Pytanie o kupno P3

Post autor: Jagoda »

ghambit pisze:1. W wersji Pro był ten sam problem, u mnie obudowa popękała po około 40h w powietrzu.
5. Ja nie, ale taka zabawka rozleniwia i robi się nudna w stosunku do modeli które sam składasz od podstaw. P3 jest bardzo ograniczony jeżeli chodzi o rozbudowę i DIY.
Sorry za odświeżenie wątku

45 h lotów i obudowa ok.Czytając o problemach, po zakupie poluzowałem śruby i dokręciłem "ręcznym momentem".
Co do nudy - zmontowałem kilka modeli (dawno temu) do lotów na uwięzi (silnik spalinowy) - z lotów frajda krótka - bardziej z budowy się bawiłem niż z latania.
Teraz latanie FVP daje o wiele więcej emocji i zabawy - plus zdjęcia i filmowanie.
Po za tym co chciałbyś rozbudować w PH3 A/P? Nie ma rzeczy niemożliwych.Po za drabiną do nieba :)
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ