Quadro Artu UpGrade

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Artu

Quadro Artu UpGrade

Post autor: Artu »

Witam
W związku z tym, że mam już dosyć "walki" z silnikami FC 28-22 (luzujące się podstawy i problemy z łożyskami), stwierdziłem, że czas na zmiany :mrgreen:
Planuję zakupić takie silniki - 2830-11 1000KV
Pytanie pierwsze: czy regle 25A (TURNIGY Plush) "dadzą radę" przy tych silnikach ?
Pytanie drugie: czy lepsze będą do tych silników śmigła 10x4,5" czy 12x4,5" ?
Rama ma rozstaw silników 50cm.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Mam takie silniki w dopiero co uruchomionym quadzie i powiem, że na śmigłach 9x5 jest nadmiar mocy, przynajmniej jak narazie :-) Śmigła 10" to raczej maks, a regulatory mam Turnigy 18A. Rama u mnie to 54cm.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Saul
Posty: 42
Rejestracja: wtorek 29 mar 2011, 20:05
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Saul »

Również mam takie silniki (rctimer 2830-11) w quadzieX. Rama 49cm, waga do lotu 840g, śmigła 9x5. Regulatory TURNIGY Plush 18A dają radę bez problemów. Nie stwierdziłem aby się grzały.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

W moim rurkokopterze I mam te silniki i do nich 10x38 APC i to jest max dla tego silnika. Regle mam 25A TowerPro i nie ma problemu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Artu

Post autor: Artu »

Rurek pisze:W moim rurkokopterze I mam te silniki i do nich 10x38 APC i to jest max dla tego silnika. Regle mam 25A TowerPro i nie ma problemu.
Czyli Uważasz, że tych 10x4,5 już nie pociągną :cry:
Miałem nadzieję kupić takie właśnie 10x4,5 od razu z silnikami - jedna przesyłką...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

od biedy pociągną ale będzie nieefektywnie...dużo prundu...a jaką masę RTF przewidujesz? bo jeżeli poniżej kilograma to nie opanujesz bestii z takim nadmiarem ciągu ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Artu

Post autor: Artu »

Rurek pisze:od biedy pociągną ale będzie nieefektywnie...dużo prundu...
A są jakieś warte polecenia śmigła na RcTimer ? Ewentualnie w HK (też będę robił zamówienie)
Rurek pisze:a jaką masę RTF przewidujesz? bo jeżeli poniżej kilograma to nie opanujesz bestii z takim nadmiarem ciągu ;-)
Masa zapewne w okolicach 1200-1500g :mrgreen:
Przymierzam się do ramy na profilach 15mm, jakiś gimbal i pakiet w okolicach 4000mAh lub 2x2200mAh + FPV +...
W przyszłości te silniki pójdą do Hexy... (kupuje od razu 7szt.)
Artu

Post autor: Artu »

Silniki zamówione i zapłacone :mrgreen:
Śmigła również, ale z HK 9x5 Propellers (Standard and Counter Rotating)
Teraz cierpliwość w oczekiwaniu na dostawę, a w międzyczasie dalsze "walki" z Betą...
Goose
Posty: 156
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 17:13
Lokalizacja: Myslowice/Norwegia

Post autor: Goose »

Artu musze cie pocieszyc. Przygoduj sie na rozwiercanie otworow w tych smiglach ;)
Chyba ze masz jakis genialny sposob na ich zamontowanie.
GG: 4842234
Artu

Post autor: Artu »

Goose pisze:Artu musze cie pocieszyc. Przygoduj sie na rozwiercanie otworow w tych smiglach ;)
Chyba ze masz jakis genialny sposob na ich zamontowanie.
Tak, mam, jedynie słuszny - rozwiertak :mrgreen:
No i jeszcze mam w "zapasie" propsaver-y na ośkę 3,175 :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Artu pisze:
Goose pisze:Artu musze cie pocieszyc. Przygoduj sie na rozwiercanie otworow w tych smiglach ;)
Chyba ze masz jakis genialny sposob na ich zamontowanie.
Tak, mam, jedynie słuszny - rozwiertak :mrgreen:
No i jeszcze mam w "zapasie" propsaver-y na ośkę 3,175 :mrgreen:
a pokaż żesz ten rozwiertak bo to jest chyba paląca potrzeba wszystkich którzy biorą te śmigła z HK...ja tam kombinowałem strasznie i wykombinowałem - wiertło do dremela 5mm, wsadzone do zwykłej wiertarki a w dremelek szybkoobrotowa tarcza ścierna i zjechałem te wiertło kręcące się , z dużym skosem zejście z tych 5mm do stożka-czubka...

Edicao: Tfu co ja piszę :-) miałem tak pierwotnie zrobić ale to były słabe założenia :-) normalnie wsadziłem wiertło do dremela, rozpędziłem na 33tysiące i na osełkę normalną kuchenną z nim coby ładny stożek zrobić :-)
Ostatnio zmieniony sobota 07 maja 2011, 21:42 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Goose
Posty: 156
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 17:13
Lokalizacja: Myslowice/Norwegia

Post autor: Goose »

Artu moza zdrzadzisz mi jak te "#"#¤ smigla rozwiercic zeby bylo dobrze, bo wiertarka to raczej nie.
GG: 4842234
Awatar użytkownika
slobo
Posty: 333
Rejestracja: sobota 11 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Tłuszcz

Post autor: slobo »

Najlepiej rozwiercać otwory w śmigłach przy użyciu wiertarki stołowej i wiertła. Robię tak i jeszcze żadnego śmigła nie popsułem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sobota 07 maja 2011, 22:26 przez slobo, łącznie zmieniany 2 razy.
Artu

Post autor: Artu »

Jeszcze nie rozwiercałem, bo ich nie mam. Ale na rynku jest duży wybór rozwiertaków, tak więc coś się dobierze :)
Na przykład taki: rozwiertak fi5 na Alledrogo
Artu

Post autor: Artu »

"Doszły" silniki i mam kolejny dylemat :-/
Czy można zostawić tak długie ośki, czy znowu muszę kombinować z ich skracaniem jak w przypadku silników CF-2622 :-?
Wolał bym, aby piasta śmigła opierała się o stator...
A może jest możliwość przesunięcia ośki ? (czy jest drugi rowek pod zabezpieczenie na ośce ?)

Obrazek
ODPOWIEDZ