Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bubu13
Posty: 152
Rejestracja: piątek 11 wrz 2015, 09:48

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: bubu13 »

no stary masz jakiś "sokoli wzrok" ,bo przy 150 metrach nie można odróżnić ,
czy dron jest do ciebie skierowany bokiem,przodem ,a może tyłem ?
a powyżej tej odległości na niebie jest małą kropką i znika ... więc gratuluję wzroku
[chyba ,że masz gogle/monitor i kamerkę ?]
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mergus56 »

mk5irek pisze:Witam wszystkich. Również jestem posiadaczem sprzętu typu syma x8c i śmiało podczepiam po niego kamerkę gopro hero3, podwozie kupiłem podwyższone od phantoma 1,2 tak pisało w ogłoszeniu i przykręciłem do symy. Ramkę mocującą do kamery też kupiłem na aukcji za 25 zł. Lata spoko, pakiet oryginalny na około 9 minut a dokupiony na około 11 minut. Już zaliczyłem jak to przy nauce kilka stłuczek i połamałem osłonki, zamówiłem już od phantoma po 20 zł za 4 sztuki i zobaczę czy się nadadzą. Zamówiłem również gimbal walkera co ma ważyć 120 gram i mam zamiar go podpięć i kamerke gopro 3 co waży 65 gramm i jestem ciekaw czy mi uniesie to wszystko :). Jak robiłem testy na unoszenie wagi to mój do 230gram unosi i nawet lata lecz strasznie się wtedy wolno kieruje.
Ja zwiększyłem w swoim zasięg poprzez zamontowanie w aparaturze anternki 5dbi i w symie x8c wlutowałem wg. instrukcji you tube kawałlek przewodu miedzianego- mogłem również drugą antenke ale uznałem iż tak też będzie działać i działa super. Na wolnej przestrzenie do 400 metrów w poziomie syma startuje i jest sterowna. Latam maksymalnie do 100 metrów o ile jest jeszcze widoczna ;).
W razie pytań służę pomocą.
Witam, czy mógłbyś zamieścić fotkę z nowym podwoziem.
Oryginalne osłonko do tej Symy zamawiałem na E-bay - http://www.ebay.pl/itm/151756941525?_tr ... EBIDX%3AIT. przyszły po 2 tygodniach.
pzdr
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

Witam serdecznie:)
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem nowiutkiej Symy X8C.
Przeczytałem wszystkie 271 stron tematu o tej Symie na rcgroups i postanowiłem porobić kilka modyfikacji:)

Na początek nogi. Zamówiłem nogi od quadcoptera DJI F450.
Wiem, że dużo ludzi poleca nogi od DJI Phantom 1,2 ale według sprawdzonych informacji na nogach od Phantoma dron potrafi się przewracać przy lądowaniu, bo są zbyt blisko siebie no i nadal są widoczne w obrazie z kamery.
Natomiast nogi od F450 są dłuższe, mają większy rozstaw dzięki czemu dron jest bardziej stabilny no i nie widać ich w obrazie z kamery;)

Co prawda ważą trochę więcej ale to da się przeżyć. Inni, którzy też zamontowali te nogi nadal swobodnie latają z Xiaomi Yi i gimbalem 2D. ja na razie czekam na dostawę Mobiusa i nowych baterii.

Oto te nogi. Ich waga w porównaniu do oryginalnych od Symy, no i jak wyglądają razem z Symą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

P.s. musiałem wykonać nowe otwory w samych nogach i w Symie aby je odpowiednio ustawić.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

mergus56 pisze:Ja również jestem właścicielem Syma X8C od ponad miesiąca. I po przekroczeniu 100m quad po prostu ucieka.
Na You Tubie oglądałem rózne filmiki z modem baterii, anten i możliwością kontrolowanego lotu na odległość ok. 300-400 m. Ale wydaje mi się , ze to ściema.
Choć uważam, ze jak za te pieniądze to jest fajna zabawka i bez problemu podnosi SJ 4000.
Ale na jakiej podstawie twierdzisz, że to ściema?:)

Zobacz: najprostrzy test na stockowym transmiterze:


Czyli mamy zasięg prawie 400 metrów. Czyli lepiej nie latać bez podglądu FPV bo można zgubić drona:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
piter-pulawy
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 14:59
Lokalizacja: Puławy

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: piter-pulawy »

Koledzy ja mam takie pytanie ... Podczepiłem do SYMY x8c mocowanie na gimbal o takie:
Obrazek

Na zwykłym "patyczku" go pro przyczepiłem do niego kamerę i mam wrażenie że miał mocne problemy z wyrwaniem się w powietrze z takim "obciążeniem" a wy tu jeszcze gadacie, że gimbala uciągnie ... Może mam jakąś podróbę.. ale wydaje się być ok, silniki, oznaczenia, płytka itp wszystko jak na zdjęciach u innych.. Ktoś sprawdzał jaki maksymalny udźwig ma ten kopter? I jak z baterią w takim wypadku?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

Słuchaj akurat dzisiaj robiłem testy obciążeniowe mojej Symy. Tak sie składa ze zakupiłem identyczne mocowanie i tez sie zastanawiałem czy nie bedzie za cieżko ze wszystkim, bo jeszcze mam te cięższe nogi od F450.
Tak więc Syma z nogami wazy 600gram.

Test unoszenia ciężaru wykazał, ze przy 70% mocy silników uniesie około 100gram dodatkowo. A maksymalnie uniesie 250g ale nie koniecznie bedzie z tym latać:)
Potem wykonałem test przyklejając telefon o wadze 100gram do Symy. No i oderwał sie od ziemi zgodnie z testami przy niecałych 70% mocy. Reszta mocy można bez problemów nim sterować.

Bardzo ważne jest tez jaki współczynnik rozładowania ma bateria. Moja ma 25C. Im mniej tym mniej mocy. Zamówiłem baterie z współczynnikiem 30C wiec juz w ogóle nie powinno byc problemów z podczepieniem tego zawiesia+ kamerki. Z tym ze ja będę latał z Mobiusem, bo taka kamerkę zamówiłem.
Tutaj filmiki z testów i zdjęcia.
Obrazek
Obrazek


Obrazek




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony piątek 27 lis 2015, 19:00 przez matulekpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Bohoon
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 07:21

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Bohoon »

Witajcie, Prawdopodobnie zrobiłem błąd ale zamówiłem plastikowy gimbal Walkery i zamierzam dociążyć moją Symę kamerą Xiaomi Yi. Razem z wysokim podwoziem od Phantoma będzie to ok 200 g. Taki zestaw wg filmów z Youtuba powinien polatać ok. 4 minut. Z tego, co można wygooglać to odpadają tańsze ale cięższe o co najmniej 40 g gimbale aluminiowe.
Myślę, że idealnym zestawem byłby dla Symy zestaw składający się z Mobiusa i dedykowanego gimbala. Chyba jednak ten gimbal nie jest już produkowany ale i tak cenę miał zabójczą.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

Powinna unieść ale rzeczywiście bedzie to niedługi lot no i bedzie cieżko wylądować bo bedzie mocno opadać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mergus56 »

matulekpl pisze:
mergus56 pisze:Ja również jestem właścicielem Syma X8C od ponad miesiąca. I po przekroczeniu 100m quad po prostu ucieka.
Na You Tubie oglądałem rózne filmiki z modem baterii, anten i możliwością kontrolowanego lotu na odległość ok. 300-400 m. Ale wydaje mi się , ze to ściema.
Choć uważam, ze jak za te pieniądze to jest fajna zabawka i bez problemu podnosi SJ 4000.
Ale na jakiej podstawie twierdzisz, że to ściema?:)

Zobacz: najprostrzy test na stockowym transmiterze:


Czyli mamy zasięg prawie 400 metrów. Czyli lepiej nie latać bez podglądu FPV bo można zgubić drona:)
Na podstawie własnych doświadczeń. Uciekł mi w okolicach stu m, ale może to kwestia egzemplarza. Mam go z tzw. drugiej ręki.
Chociaż jak się ogląda filmiki realizowane pod sprzedających to wszystkie quady latają na super zasięgach i stockowymi kamerkami nagrywają cudowne filmiki.
Możesz podać dokładne parametry ogniwa , na którym latasz?

EDIT - scalenie
piter-pulawy pisze:Koledzy ja mam takie pytanie ... Podczepiłem do SYMY x8c mocowanie na gimbal o takie:
Obrazek

Na zwykłym "patyczku" go pro przyczepiłem do niego kamerę i mam wrażenie że miał mocne problemy z wyrwaniem się w powietrze z takim "obciążeniem" a wy tu jeszcze gadacie, że gimbala uciągnie ... Może mam jakąś podróbę.. ale wydaje się być ok, silniki, oznaczenia, płytka itp wszystko jak na zdjęciach u innych.. Ktoś sprawdzał jaki maksymalny udźwig ma ten kopter? I jak z baterią w takim wypadku?
Poniżej moja próba z SJ4000 podczepioną pod coś takiego ( z małą modyfikacją).

https://www.youtube.com/watch?v=P7CLqpbtjlI

Obecnie dokleiłem jeszcze prosty gimbal:

http://www.ebay.com/itm/261975332042?_t ... EBIDX%3AIT

Jeśli jutro nie będzie wiać to przeprowadzę próby z tym ustrojstwem.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

Panowie dzisiaj wykonałem test zasięgu mojego drona Syma X8C na stockowym nadajniku.



Jak widać na filmiku zasięg wynosi ponad 350 metrów. Tzn doleciałem do obszaru oddalonego o około 350metrów i tam sobie latałem. Tzn. ciężko to nazwać lataniem, bo był tak daleko ode mnie, że ledwo wiedziałem jak nim sterować. Bez FPV jest to bez sensu latać tak daleko.

Tak więc decyzja: nie robię na razie modyfikacji anteny bo nie ma sensu. I tak nie będę latał tak daleko. Dopiero jak zakupię porządny system FPV z dużym zasięgiem wtedy pomyślę nad modyfikacją zasięgu drona.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
pieklo
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 22:57

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: pieklo »

Witam.

Jaką ładowarkę polecacie do akumulatorów w Symie X8? Posiadam dwa takie akumulatory, ładowanie ich standardową ładowarką i zasilaczem dodanymi do kompletu to czysta udręka. Najlepiej, aby do ładowarki można było podpiąć oba akumulatory na raz, co by nie tracić czasu. Miło by było, gdyby taka ładowarka miała też regulacje prądu ładowania.

Z góry wielkie dzięki za porady. :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

jeżeli chcesz taką ładowarkę jak piszesz to imax B6 będzie najlepsza. a do podłączenia na raz kilku baterii musisz dokupić listwę rozdzielającą.

http://www.banggood.com/SkyRC-IMAX-B6-D ... 12239.html
http://www.banggood.com/Wholesale-Paral ... 58771.html

no i jeszcze zasilacz

http://www.banggood.com/SKYRC-15V-4A-60 ... 05365.html

a ja kupiłem do Symy X8c http://www.skyrc.com/index.php?route=pr ... uct_id=158
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
pieklo
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 22:57

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: pieklo »

A taki skyRC E6 + listwa którą zaproponowałeś, również by ze sobą współpracowały? Zapomniałem napisać o cenie, aby była możliwie najmniejsza, dopiero zaczynam przygodę z dronami więc nie chcę na tę chwilę czynić wielkich inwestycji.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

tak powinna działać tak na prawdę z każdą ładowarką.
ważne abyś ładował identyczne baterie.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

Nudziło mi się, a jako że za oknem pogoda nijaka więc wpadłem na pomysł:)

Miałem starą lampkę z IKEI. Rozebrałem ją na części i zrobiłem z niej malutką lampkę LED. Zasilana jest z kabelka ładującego od baterii.

Obrazek

Zamontowałem ją od prozdu mojej Symy.
oto fotki jak to wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj filmik nagrany MOBIUSEM zawieszonym na mocowaniu antywibracyjnym. Filmik nagrany w mojej piwnicy:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ