Runner 250 RTF3 - kamera

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rafal-waw
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: rafal-waw »

PiotrSz pisze:
Ludziom się wydaje że kupi za parę złotych quadro 250 i będzie samo latało jak po sznurku z minimalnym udziałem pilota... a to guzik prawda i potem płacz na forum że się łamie, gnie i psuje. Trzeba poświęcić dużo czasu i bardzo dużo połamanych śmigieł żeby powiedzieć: "umiem latać 250"
Jest już na forum jeden temat o tym quadzie Walkera Runner 250 założony przez początkującą osobę która go już musiała odbudowywać po nieudanej nauce latania. Quad na początek musi być na pancernej ramie carbonowej np RCX 250 3K która jest relatywnie dużo mnie podatna na urazy mechaniczne niż taki Runner 250 który jest przeznaczony raczej da osoby posiadającej umiejętności latania a nie dla początkującego pilota.
Weź sobie do serca rady forumowych kolegów albo rób po swojemu ale potem nie biadol że mieliśmy rację, tu raczej przeczytasz sensowne rady.


To chyba o mnie :-/
Mają rację, ten Runner to bardzo delikatna konstrukcja.
Połamałem swojego na pierwszym pakiecie.
Co trzeba przyznać na plus dla tej konstrukcji to prostota naprawy, wymiana podzespołów.Wystarcza jeden kluczyk 1.5 dosłownie kilka minut i znów mamy sprawny model. Części dostępne od ręki w naszym kraju.
Po odbudowie nie odważyłem się na kolejne lekcje latania tą maszynką.
Czekam na dodatkowe elementy ramy, które sam zaprojektowałem aby ją wzmocnić.
Jak już musi to być właśnie 250tka, kup sobie na początek coś używanego w dziale sprzedam są fajne oferty właśnie na tych polecanych ramach, ja tak zrobiłem i czekam na przesyłkę.Uczę się na własnych błędach :cry: .Taki model używany to dwukrotność kosztów naprawy Runnera więc raczej nie warto ryzykować z Walkerą.
No chyba że już masz opanowany pilotaż tych szybkich bestii.
Jak coś pisz PW .
Kilka Aut RC
i

RCX 250 cc3d
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: PiotrSz »

rafal-waw pisze:To chyba o mnie
Rafał, nie koniecznie o Tobie, wiele osób odwiedzających to forum tak myśli ;-)
giersza
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 12:35

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: giersza »

Mam Walkera 250 i kupiłem zestaw bez kamery i bez OSD. Nauczyłem się co nieco na Hubsanie a potem zakupiłem 250 i będę razem z kolegami namawiał do tego rozwiązania. Do lotów FPV jeszcze nie dorosłem i wówczas zdecyduję czy dedykowana kamera SONY czy coś innego, OSD jest beznadziejny z tego co ustaliłem, bo bez GPS nie przekazuje zbyt wielu informacji o locie.
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: jervon »

giersza pisze:Mam Walkera 250 i kupiłem zestaw bez kamery i bez OSD. Nauczyłem się co nieco na Hubsanie a potem zakupiłem 250 i będę razem z kolegami namawiał do tego rozwiązania. Do lotów FPV jeszcze nie dorosłem i wówczas zdecyduję czy dedykowana kamera SONY czy coś innego, OSD jest beznadziejny z tego co ustaliłem, bo bez GPS nie przekazuje zbyt wielu informacji o locie.
Przekazuje jedną ważną informacje, napięcie pakietu/cel. Latając Fpv brzęczyka raczej nie usłyszysz. Sztuczny horyzont IMO też jest tajny.
Altruista
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 sie 2015, 16:43

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Altruista »

Dziękuję za wszystkie rady.

Chciałbym kupić drona w przystępnej cenie ,który lata trochę dłużej niż 5 min i ładuje się 1H.

Jaki model byście mogli mi polecić?
Model do zabawy, latanie szybkie i wolne. Czasem chcę zamontować kamerę i coś nagrać innym poszaleć, polatać szybko.
Jeszcze jedno pytanie co do 250tki czy on potrafi zawisnąć w bezruchu?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Adrián »

Altruista pisze:Jeszcze jedno pytanie co do 250tki czy on potrafi zawisnąć w bezruchu?
Jak ma baro, kompas i gps, lub jak mu zamontujesz.
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: jervon »

Adrián pisze:
Altruista pisze:Jeszcze jedno pytanie co do 250tki czy on potrafi zawisnąć w bezruchu?
Jak ma baro, kompas i gps, lub jak mu zamontujesz.
Albo jak się dobrze drążkami napracujesz :)

Generalnie nic samo się nie dzieje, to zależy od Twojej konfiguracji. Ja do mojej 250tki póki co nie czuje potrzeby wyrzucania GPS - mam kontroler z baro i to musi wystarczyć. Uwazam, że nie jest to sprzęt do tego. Dlatego mam w nim minimum. Latam w zasadzie w zasięgu wzroku (póki co max do ok 400m), nawet nie mam kamery HD i sklaniam się do nagrywania przekazu z Fpv.

Zawsze uwazalem, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ale generalnie każdy składany model ma ta zaletę, że możesz go przebudować. Złożyć konfigurację jaką odpowiada Twoim aktualnym potrzebom.

Aktualnie w dziale sprzedaży jest kilka ciekawych propozycji, polecam.
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: leonbubu »

Przede wszystkim 250 nie jest do zawisu, choć przy odpowiednim manewrowaniu drążków w stabile można spokojnie polatać i nawet ładnie wisieć, ale to nie dron do spokojnego latania, w miejscu nie usiedzi nerwusek he :)
copter 210
kanał YouTube
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Adrián »

Usiedzi, ale po co?
Chyba nie ma sensu, ciągle powtarzać do czego jest stworzona 250. Autor już zapewne o tym wie.
Teraz niech się zdecyduje, na czym mu bardziej zależy i do roboty ;-)
giersza
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 12:35

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: giersza »

Dokładnie, wszelkie systemy wspomagające masz w modelu Walkera X350 ale z tego co ustaliłem to wchodzi na rynek Walkera Runner 250 Advence i ten model będzie miał kilka unowocześnień w tym GPS. W każdym razie jak koledzy piszą, 250 to do czego innego jest jednak stworzona i im mniej bajerów tym lepiej a przynajmniej nie gorzej.
Altruista
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 sie 2015, 16:43

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Altruista »

Walker 350 odpada.

Jakoś nie jestem wstanie dać ponad 2tys na zabaweczkę.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Adrián »

To zrób sobie samemu taką 350. Będzie trochę taniej, a na pewno dużo taniej podczas kretów.
Altruista
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 sie 2015, 16:43

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Altruista »

Gdzie mogę i za ile kupić ten model?
Widzę ,że ma GPS i kamerę Full HD.

Obrazek

Oczywiście chodzi mi o wersje bez okularów.
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: kwak »

Może coś takiego Ciebie zainteresuje, http://www.banggood.com/XK-X380-X380-A- ... 74720.html na RCG zbiera pochlebne opinie, cena też przystępna.
Jest kilka wersji np golas za 1200zeta, lub full"wypas" (2osiowy gimbal i kamera FHD za 1850zeta.
Jest to zestaw RTF, ma GPS, nawet ładnie wygląda (tylko to podwozie trochę nieteges), czas lotu ponad 20 min, jak dla mnie BOMBA :)
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Runner 250 RTF3 - kamera

Post autor: Adrián »

Altruista pisze:Gdzie mogę i za ile kupić ten model?
http://shop.dronecyclone.com/
ODPOWIEDZ