Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

BetPay
Posty: 14
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 09:50

Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: BetPay »

Witam wszystkich.
Zacznę od początku. Bawię się w amatorskie robienie filmów. Od zawsze marzył mi się dron, ponieważ takie ujęcia są niesamowicie efektowne. Niestety nie miałem wcześniej styczności z takim sprzętem, chyba że można zaliczyć malutki helikopter RC :)
Mój budżet to maksymalnie 500zł. Chciałbym aby miał na pokładzie kamerke hd/montowanie na GoPro, ktore posiadam. Na allegro jest od groma dronów typu Syma oraz Overmax, ale z tego co wyczytałem są beznadziejne. Znalazłem coś takiego : Hubsan H107D. Na zagranicznym portalu 130$ + wysyłka gratis. Podoba mi się też ekranik pokazujący gdzie lecę. Prosiłbym o pomoc w dobraniu odpowiedniego przętu :) Pozdrawiam
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: Xeo »

A kolega raczył choć przejrzeć działy/wątki "dla początkujących"?
Wyszukiwarka na forum czy Google również nie gryzą...kwestia chęci których szczerze mówiąc nie widzę.

Swoją drogą jak przejrzysz forum to się dowiesz że w kwocie do której szukasz to marne szanse na znalezienie czegoś sensownego biorąc pod uwagę że nie masz nawet aparatury a nie wspominając już że nie masz o tym zielonego pojęcia
BetPay pisze:Niestety nie miałem wcześniej styczności z takim sprzętem
v1ck
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 13:36
Lokalizacja: Toruń

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: v1ck »

500zł to moze na aparature starczy..
weż jeszcze pod uwagę sprzęt typu kilka baterii, ladowarke, wiadro śmigieł itp.. to kolejne pare stówek, wiec już w zasadzie przekroczyłeś limit a gdzie tu jeszcze 'dron' :)
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: Ładziak »

BetPay pisze:Od zawsze marzył mi się dron, ponieważ takie ujęcia są niesamowicie efektowne.
Nie są. Wszyscy, gdzie tylko się da, wpychają takie ujęcia - od wesel, przez newsy, seriale, fabuły, o filmach akcji nawet nie wspominając, aż po pamiątki z wakacji i z imienin u wujka Józka. Do użygu. Ja bym więc nie kupował, to nic oryginalnego i szkoda kasy.
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: leonbubu »

I jeszcze jeden mały problem taki dron do 500 zł nie uniesie Ci kamerki typu GoPro nawet tania syma czy biedrona nie mówiąc już o wspomnianym przez Ciebie hubsanie który jest dwa razy mniejszy od wyżej wspomnianych...
copter 210
kanał YouTube
BetPay
Posty: 14
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 09:50

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: BetPay »

Nie mówię o koniecznym montowaniu GoPro, może być też kamerka na pokładzie. A ile trzeba liczyć na coś,co ma sens? Mam teraz w kieszeni 1000zł, ale znowu nie chciałbym wydawać wszystkich moich oszczędności :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: Verid »

BetPay pisze:A ile trzeba liczyć na coś,co ma sens? Mam teraz w kieszeni 1000zł,
Dołóż drugie tyle i kawałek i zapoluj na Alle na używanego PH2 z gimbalem pod GoPro. Najlepiej niech to będzie H3-3D - będziesz Pan zadowolony. A zanim dozbierasz to kup Zwykłego Hubsana, CX-10 lub Symę bez dodatków żeby się nauczyć latać.
Ten wredny...
BetPay
Posty: 14
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 09:50

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: BetPay »

2 500 na pewno nie bede mógł dac,przynajmniej w przedziale najbliższych lat. Upierając się przy tych zabawkach znalazłem jeszcze JJRC 686 za 132$, Cheerson CX 20 za 220$, WLtoys V666 za 139$... jest to cokolwiek warte?
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: Pieth »

Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
tmrcx
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 07:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: tmrcx »

Niestety kupienie czegokolwiek w budżecie do 500 zł skończy się tym, że wydasz 500 zł i na 100% bedziesz rozczarowany. Nie ma co robić sobie złudnych nadzieii. Po prostu za 500 się nie da.
Skywalker X8 FPV, Drewniak III FPV
BetPay
Posty: 14
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 09:50

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: BetPay »

Bardzo dziękuję za linki. V666 to podobno lepsza wersja 686. przy dobrym kursie wyniósł mnie ok 400zł. Za cheeesona musiałbym liczyć 700zł. Warto się w takie cos bawić? Myślę,że taki V666 będzie lepszy od np Overmaxa...

Edit. Zauważyłem, ze v666 w Polsce kosztuje 1000zł... może oplaca sie go wziac, poniewaz znalazlem jeszcze aukcje za 98$, czyli 380zł...
Ostatnio zmieniony piątek 07 sie 2015, 14:50 przez BetPay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rrafał
Posty: 33
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: Rrafał »

Jedyne co w tej cenie nie rozczaruje cię po 5 minutach i uniesie ci GoPro to Beta 1400, Pioneer 1400 itp. RTF za 6 stów i w górę.

:mrgreen:
Obrazek
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: timon123 »

Też filmowałem wiele lat i myslałem o quadzie z kamerą ale po kupnie hubsona widze następujące problemy.

Po pierwsze musisz perfekcyjnie latać by mieć dobre i stabilne ujęcia. Inaczej bedziesz wycinał kilku sekundowe sceny.Nauka latania to sporo czasu albo koszty.Bo jak kupisz jeden akumulator to latasz raz dziennie i ładujesz......a jak kupisz 10 to możesz nauczyć się latać b szybko bo spędzisz godzinę w powietrzu każdego dnia, ale będzie cię to sporo kosztować.

Wszystkie większe i droższe zabawki maja stabilizacje ,gps . Te tanie v686, czy syma x5 nawet jakby dało się pod to podczepić go pro to i tak ujecia były by fatalne...

Moim zdaniem kup sobie hubsana fpv, bo bez fpv nie bedziesz wiedział co kamera kreci,musisz jakoś przecież widzieć to na co ma być ustawiony obiektyw. Hubsan fpv ma b kiepską kamerę ale po tym zobaczysz czego się spodziewać ,czego ci brakuje no i nauczysz się na nim latać bo bez nauki latania i tak nie możesz kupić droższego quada,po prostu od razu go rozbijesz.

W V 686 masz kamerę HD, mozesz też się tym uczyć i latać i filmować i zmiesciłbyś się w 500zl przy używanym .Starczylo by ci jeszcze na trochę czesci zapasowych i dodatkowe pakiety. Oczywiscie bedzie to taki tani substytut quada do filmowania i na pewno nie spełni twoich oczekiwań ....
BetPay
Posty: 14
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 09:50

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: BetPay »

Dziękuję za odpowiedz. Poczytam jeszcze na temat V666, ponieważ w polsce jest to już droższa zabawka, a ta promocja wydaje się być okazyjną.
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Dron do ujęć z lotu ptaka do 500zł.

Post autor: leonbubu »

Nie porównuj cen do Polski bo na tym forum to każdy zamawia z chin czy innych zagranicznych sklepach w Polsce to i cx10 kosztuje 150zł a na banggood 60zł.
Na początek to przede wszystkim nauka latania na czymś tanim małym, jak opanujesz to dopiero docelowy np: F450 jak do filmowania do złożenia nawet w nie drogich pieniądzach + aparatura
http://abc-rc.pl/HSM-A204B
http://abc-rc.pl/HSM-A204K
copter 210
kanał YouTube
ODPOWIEDZ