Latanie w strefie CTR Wrocław

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: Verid »

Uszy - uzmysłów sobie że twoja wyobraźnia to jedno a obowiązująca litera prawa to drugie. To tak jak z jazdą skuterkiem przerobionym na 70ccm. Póki nic się nie dzieje i zbytnio nie hałasujesz, nikt na ciebie nie będzie polował z hamownią. Ale wystarczy że niechcący trafisz pieszego i nagle się okazuje że wędrujesz do kryminału bo jeździsz na sfałszowanych dokumentach, nie masz OC bo ubezpieczyciel natychmiast się wypnie i jesteś ubrany w rentę dla poszkodowanego do końca jego dni.
A w temacie tego niedoinformowania - nie wiesz że nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności? Masz prawo być niedoinformowany ale robisz to na własne ryzyko.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: pawelsky »

uszy19922 pisze:Szczególnie, że przykład kolegi opisuje przypadek gdzie samoloty lecą na ok 1km pułapie ....
Eurocoptery z Marciniaka rowniez? ;-)
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: asmo71 »

z tego co wiem to nie eurocoptery ... bo mamy tylko jeden i nie z marciniak... bo baza jest na lotnisku... a większość lądowań i tak ma na borowskiej w akademi lub w wsk...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: pawelsky »

asmo71 pisze:z tego co wiem to nie eurocoptery ... bo mamy tylko jeden i nie z marciniak... bo baza jest na lotnisku... a większość lądowań i tak ma na borowskiej w akademi lub w wsk...
Nie ma znaczenia gdzie jest baza LPR wazne ze przy Marciniaku (czyli zaraz obok niskich lak) jest czynne ladowisko przy ktorym na malej wysokosci mozna spotkac troche wiekszego ptaszka, wiec tlumaczenia ze przeciez "tam samoloty to na 1km lataja" sa troszke naiwne.

Naprawde jest wiele miejsc gdzie mozna spokojnie i bezpiecznie polatac, nie trzeba tego koniecznie robic w CTR i do tego nieopodal szpitalnego ladowiska.
Krait
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 21:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: Krait »

A jak się ma sprawa do latania w strefie ATZ? Na północy Wrocławia jest strefa ATZ EPWS A Min: 0 ft, Max: 2100 ft a często można spotkać tam modelarzy jak i paralotniarzy. Już nie wspominając, że lotnisko na Rakowie też jest w tej strefie...
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: pawelsky »

Krait pisze:A jak się ma sprawa do latania w strefie ATZ? Na północy Wrocławia jest strefa ATZ EPWS A Min: 0 ft, Max: 2100 ft a często można spotkać tam modelarzy jak i paralotniarzy. Już nie wspominając, że lotnisko na Rakowie też jest w tej strefie...
Czy naprawde tak ciezko jest przeczytac rozporzadzenie?
4.1. Loty modeli latających lub bezzałogowych statków powietrznych w warunkach VLOS wykonuje się z zachowaniem następujących warunków:
[...]
7) w strefach ATZ lub w odległości mniejszej niż 5 km od granicy lotniska lub lądowiska – za zgodą zarządzającego lotniskiem lub lądowiskiem;
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: timon123 »

http://mdiy.pl/quadcopter-odpowiedzialn ... zie-i-jak/

A w tym art ktoś twierdzi ze w CTR wolno latać modelami bez zgłaszania - powyżej 6km od lotniska i do 100m wysokosci.....
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: pawelsky »

timon123 pisze:http://mdiy.pl/quadcopter-odpowiedzialn ... zie-i-jak/
A w tym art ktoś twierdzi ze w CTR wolno latać modelami bez zgłaszania - powyżej 6km od lotniska i do 100m wysokosci.....
Nie twierdzi.

Omawia jedynie PROJEKT nowego rozporzadzenia, ktore nie ma w tej chwili zadnej mocy prawnej.
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: asmo71 »

ja tam wcale niczego nie neguje i doskonale rozumiem z czym wiąże się takie latanie ale jak już o ty rozmawiamy to w mojej okolicy widuje phantomy i to dość wysoko mieszkam pomiędzy Grota roweckiego a Buforową zaraz przy wielkich polach kukurydzy :D w zeszłym roku komuś nawet mydelniczka tam spadła i szukał i często widzę tam coś na niebie a nad tym terenem jest ścieżka podejścia .. i często do akademi właśnie lata eurocopter nale do rzeczy jest to już spory kawałek od lotniska i jak to się ma do latania koło nogi sam tam czasem testuje sprzęt (quadro) ale raczej max wysokość to 10 metrów bo to tylko testy czy taki lot oczywiście bardzooo przy nodze też nie powinien być tam wykonywany?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: pawelsky »

asmo71 pisze:ja tam wcale niczego nie neguje i doskonale rozumiem z czym wiąże się takie latanie ale jak już o ty rozmawiamy to w mojej okolicy widuje phantomy i to dość wysoko mieszkam pomiędzy Grota roweckiego a Buforową zaraz przy wielkich polach kukurydzy :D w zeszłym roku komuś nawet mydelniczka tam spadła i szukał i często widzę tam coś na niebie a nad tym terenem jest ścieżka podejścia ..
To zwroc im uwage zeby tego nie robili - moze sa nieswiadomi. Jako przyklad mozesz podac wczorajszy incydent z Warszawy.
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: asmo71 »

a to ja wiem wiesz widuje mydelniczki ale "pilotow nie" .... a co sądzisz o takich testach sam nie wiem jak się do tego odnosić a zwłaszcza po tym zajściu w warszawie
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: Kyokushin »

timon123 pisze:http://mdiy.pl/quadcopter-odpowiedzialn ... zie-i-jak/

A w tym art ktoś twierdzi ze w CTR wolno latać modelami bez zgłaszania - powyżej 6km od lotniska i do 100m wysokosci.....
Trzeba zawsze zgłaszać do CTR.

jak są strefy TSA, to warto zadzwonić do FIS, powiedzieć gdzie chcesz latać i oni powiedzą w jakich godzinach lub wysokościach będziesz mógł, można też sobie sprawdzić w aup.
Ostatnio zmieniony wtorek 21 lip 2015, 22:36 przez Kyokushin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: pawelsky »

asmo71 pisze:a co sądzisz o takich testach sam nie wiem jak się do tego odnosić a zwłaszcza po tym zajściu w warszawie
Jakich testach?
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: asmo71 »

nie wiem ostatnio zamocowałem np gimbala i testowałem ile sobie spokojnie polata i ile będzie wisiał w sumie max 10 metrow wysokosci i max 40 metrow po prostej no typowo jak coś dodam do modelu
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Latanie w strefie CTR Wrocław

Post autor: pawelsky »

asmo71 pisze:nie wiem ostatnio zamocowałem np gimbala i testowałem ile sobie spokojnie polata i ile będzie wisiał w sumie max 10 metrow wysokosci i max 40 metrow po prostej no typowo jak coś dodam do modelu
Masz zdrowy rozsadek, mysle ze sam potrafisz ocenic. Glowy Ci pewnie nikt nie urwie ale odpowiedzialnosc zawsze jest po Twojej stronie. Jak cos pojdzie nie tak - 8 lat...
ODPOWIEDZ