DEMON EVO250

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
DEMON
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 22:15
Lokalizacja: Gdynia

DEMON EVO250

Post autor: DEMON »

Po miesiącach udoskonalania moich ram postanowiłem odstawić G10 i wydruk 3d które nie gwarantują niestety dostatecznej wytrzymałości i wreszcie stworzyć coś niezniszczalnego z najwyższej półki.
Dzięki paru kontaktom międzynarodowym bez których nie udałoby mi się stworzyć EVO250, mamy już myślę że mogę to napisać - naszego Europejskiego odpowiednika BO. Nie mniej jest parę różnic:
- grubsza dolna płyta ( BO - 1mm, EVO - 1,5 mm )
- grubsza górna płyta ( BO - 1mm, EVO - 1,5 mm )
- wszystkie śruby, nakrętki, podkładki itp. ze stali nierdzewnej ( BO - częściowo nylon )
- fabrycznie gotowy na 6 calowe śmigła
- w zestawie 10 stopniowe kliny powodujące obniżenie oporu powietrza, ułatwienie w ustawieniu kamer oraz znaczną poprawę prędkości
- platforma pod kamerę nagrywającą jest pochylona pod kątem 10 stopni dodatkowo więc w połączeniu z klinami mamy 25 stopni co jest idealne do lotów "proximity"

Generalnie użyłem do budowy najlepszych z dostępnych na świecie materiałów takich jak stal nierdzewna, niemieckie tuleje dystansowe, prawdziwy 3K Carbon pleciony skośnie. Jestem pewien że długo nie zobaczę złamanego ramienia a już w ogóle platformy nośnej która jest niezniszczalna moim zdaniem.
EVO250 ma zintegrowaną płytę dystrybucyjną ułatwiającą budowę, która pozwala na podłączenie ragulatorów, miernika napięcia, oraz osobny obwód pozwalający na zasilanie okamery bezpośrednio z nadajnika oraz sygnału z kamery do nadajnika, dodatkowo są 2 wyjścia które można użyć do zasilania pozostałych akcesoriów.
Rama jest gotowa na silniki od 1806-2208, również płyta dystrybucyjna jest zaprojektowana tak aby wytrzymać obciążenia rzędu 100 amp. Szczegółowy opis oraz rekomendowaną konfigurację można znaleźć na stronie=> http://demonframes.com/. Jest tam również instrukcja montażowa => http://demonframes.com/evo250-assembly-manual/
Myślę, że jakość EVO250 może potwierdzić recenzja 2 najbardziej wpływowego recenzenta w tym hobby => http://blog.oscarliang.net/demon-evo250 ... #more-8229

Poniżej wklejam parę zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla tych którzy chcą być na bierząco:
https://plus.google.com/b/1060457158257 ... osts/p/pub
https://www.facebook.com/demonframes?fref=photo
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: DEMON EVO250

Post autor: biczownia »

świetny projekt, chyba się skuszę:)
... i tak skończysz na kiss24A
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: DEMON EVO250

Post autor: kamilborkowski »

Gratulacje za zaangażowania Oscara Liang :)
Awatar użytkownika
DEMON
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 22:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEMON EVO250

Post autor: DEMON »

Dziękuję :) Traktuję to skromne wyróżnienie jedynie jako zachętę do dalszego działania i udoskonalania projektu. Nazwa EVO wzięła się od słowa Ewolucja - mam tu na myśli ciągły postęp i dążenie do perfekcji. Mam wrażenie że jestem od tego uzależniony :)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: DEMON EVO250

Post autor: cebulator »

W wątku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=1&t=53 ... 90#p380990
Napisałeś
DEMON pisze:ponad 2000W mocy
Skoro silniki mają do 20A to wychodzi koło 1200W dla 4S.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
DEMON
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 22:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEMON EVO250

Post autor: DEMON »

:) Na pełnym ogniu przy teście statycznym drain jest na poziomie 38A ( ze względu na śmigła ) - ESC mają 20A constans 30A burst ale i tak to wytrzymują :) Mają dobre chłodzenie ... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: DEMON EVO250

Post autor: cebulator »

A silniki jak sobie radzą z taką pracą ponad parametrami?
Wychodzi jak w F1, parę wyścigów i napęd do wymiany.(:
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
DEMON
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 22:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEMON EVO250

Post autor: DEMON »

Wszystkie moje koptery są tak samo wyżyłowane i jak do tej pory ani 1 silnika nie zmieniałem - bo zawsze kupuję Cobry, mają jako jedyne a przynajmniej innych nie znam, przewymiarowane łożyska. Uwierz mi lub nie, ale trzeba się ostro napocić żeby je zniszczyć, dlatego ciężko je kupić bo są po prostu najlepsze. Na takim setupie jak mój lata Tornado Spawner tylko że na baterii 6S ! :) i dają rade :D
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: DEMON EVO250

Post autor: cebulator »

Wychodzi ze ich specyfikacja jest mocno zaniżona w stosunku do możliwości.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEMON EVO250

Post autor: sz4dy »

Przy silnikach Cobra 1960kv producent tez podaje 2-3s a wszyscy wlacznie ze mna nie sciagaja 4s z nich.. ja dodatkowo pakuje hqpropy 6045 do tego i przy ESC SN20A na eksperymentalnym firmwarze simonk wyciagam ponad 1kg ciagu na silnik przy 20-21A..
W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEMON EVO250

Post autor: sz4dy »

Filmik OscarLiang.net z lotu ramką DEMON EVO250 :)

W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEMON EVO250

Post autor: sz4dy »

W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
Awatar użytkownika
DEMON
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 22:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEMON EVO250

Post autor: DEMON »

Kilka ujęć z oblotu :)
Awatar użytkownika
DEMON
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 22:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEMON EVO250

Post autor: DEMON »

A tutaj wersja nie obrobiona full, na której słychać że nie przekraczam 65 % gazu :)
Awatar użytkownika
DEMON
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 22:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: DEMON EVO250

Post autor: DEMON »

ODPOWIEDZ