porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: ReMo »

Tekst skopiowany ze strony Państwowej Agencji żeglugi powietrznej.
http://www.pansa.pl/?lang=_pl&opis=wiec ... slane=1050

Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Magdalena Jaworska i Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski podpisali porozumienie o współdziałaniu operacyjnym w zakresie zapobiegania zagrożeniom w przestrzeni powietrznej.

zdj

Głównym celem podpisanego w dniu 28 kwietnia br. porozumienia jest zapewnienie ochrony życia i zdrowia ludzi oraz utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zwłaszcza w zakresie działań polegających na zapobieganiu sytuacjom mogącym stwarzać zagrożenie w przestrzeni powietrznej.

Realizacja porozumienia pozwoli na umocnienie współpracy w zakresie działań operacyjnych, w tym udzielania wzajemnej pomocy, planowania i koordynowania działań w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom w przestrzeni powietrznej. Ważny aspekt porozumienia stanowi unormowanie kwestii związanych z wymianą informacji odnoszących się do ochrony powietrznej oraz współpracy w zakresie wzajemnego wspierania przedsięwzięć szkoleniowych oraz wymiany doświadczeń.

Kolejnym krokiem będzie przyjęcie procedur o współdziałaniu w zakresie zapobiegania zagrożeniom w przestrzeni powietrznej. Zostaną one opracowane i przygotowane przez Dyrektora Biura Służb Ruchu Lotniczego PAŻP wspólnie z Dyrektorem Głównego Sztabu Policji KGP.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Kowal »

ReMo pisze:Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Magdalena Jaworska i Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski podpisali porozumienie o współdziałaniu operacyjnym w zakresie zapobiegania zagrożeniom w przestrzeni powietrznej.
Jeśli zostaną wypracowane sensowne akty wykonawcze, i będą one realizowane, to czemu nie. Może trochę ukrócone zostanie podwórkowo/parkowe oraz "podkościelne" latanie nad ludźmi Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Jedrula »

Myślę,że warto by było jako stowarzyszenie (jak juz będzie) jakoś sie do tego donieść.
Znając temat z innego hobby wiem ze jeśli w coś jest zamieszana KGP to to raczej miłe dla nas nie będzie. :cry:
Lecę na nielegalu!
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Gregi »

Kowal pisze:ukrócone zostanie podwórkowo/parkowe oraz "podkościelne" latanie nad ludźmi Obrazek
Gorzej jak zaczną ukrócać latanie łąkowe, bo takie łatwiej namierzyć i nabić sobie statystykę w likwidowaniu przestępców. ;-(
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: NeXuS »

Gregi, bez paniki. Pojawił się nowy temat w życiu publicznym, będą nowe przepisy, Policja musi się z nim obeznać. Nikt specjalnie łapanek nie będzie urządzał, ale jak ktoś ewidentnie się napatoczy to policjanci będą już wiedzieli, czy stwarza zagrożenie i czy należy interweniować.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Kowal »

NeXuS pisze:...policjanci będą już wiedzieli, czy stwarza zagrożenie i czy należy interweniować.
I właśnie o to chodzi, aby wiedzieli, bo obecnie to jest całkowita "wolna amerykanka", bo "Pan władza" coś wie, coś gdzieś słyszał... :mrgreen:
Bardzo dobrze, że się za to zabrali Obrazek Oby tylko nie powstały kolejne "martwe" przepisy :-/
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: jacekV »

A nie macie wrażenia że to kolejne opcja na dojenie kasy ?

Już to widzę " mądry" pan polucjant poucza niesfornego fajtomiarza...
Wybaczcie pesymizm ale jak mam 5 # na karku , to od tej nacji jeszcze niczego dobrego nie doświadczyłem.
Za to Mongolizm z domieszką Ciasnego Baniaka , a i owszem...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: PartyzantPL »

Ja to mam pecha jakiego hobby się nie chwycę to robię za przestępcę, od 15 lat łażę z wykrywaczem metali i często ukrywam się jak partyzant przed niebieskimi i nie tylko, latanie RC coraz bardziej przypomina mi to pierwsze hobby, same nakazy i zakazy rosną jak grzyby po deszczu :-(
Tarot 650 sport Pixhawk + Tarot T4-3D + Gitup Git 2 , Alien 560 apm 2,8 w przebudowie.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: mkrawcz1 »

PartyzantPL pisze:Ja to mam pecha jakiego hobby się nie chwycę to robię za przestępcę, od 15 lat łażę z wykrywaczem metali i często ukrywam się jak partyzant przed niebieskimi i nie tylko, latanie RC coraz bardziej przypomina mi to pierwsze hobby, same nakazy i zakazy rosną jak grzyby po deszczu :-(
To masz już doświadczenie w partyzantce, załóż nowy wątek i podziel się z nami ;-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: g.p »

PartyzantPL pisze:Ja to mam pecha jakiego hobby się nie chwycę to robię za przestępcę, od 15 lat łażę z wykrywaczem metali i często ukrywam się jak partyzant przed niebieskimi i nie tylko, latanie RC coraz bardziej przypomina mi to pierwsze hobby, same nakazy i zakazy rosną jak grzyby po deszczu :-(
Dokładnie , ja sprzedałem Tesoro Lobo i zacząłem FPV , ale coraz bardzie zniechęcają mnie te zakazy....i tak jak Jacek mówi dojenie kasy z wszystkiego co się da ...może się zająć hodowlą jedwabników? :lol:
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Kowal »

Ślimaki łatwiej się hoduje... nie uciekają za szybko Obrazek

Nie panikujcie, nie będzie źle Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Karol93 »

Kowal pisze:Ślimaki łatwiej się hoduje... nie uciekają za szybko Obrazek
Ale przez to ropuchy łatwo je zjadają - sąsiad sprawdził na swojej hodowli :D
Pozdrawiam Karol
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Pieth »

Tylko wszystkie przepisy, nakazy, koncesje, pozwolenia i inne bzdury które wymagają zatrudnienia armii urzędasów i tropienia oraz dojenia z kasy
tych normalnych, zawsze maja luki których omijanie jest ze wszech miar pożądane ;-)
Ja już powoli sklecam latadło którym polecę gdzie ja chcę i nikt mnie nie ukarze za "niemanie" kwita do latania drachetą :mrgreen:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: marekp »

Też uważam że to będzie przeciw a nie dla bezpieczeństwa. Mam inne hobby i ono wymaga częstych kontaktów z policją. To jest strzelanie. Na to jest potrzebne pozwolenie. Są przepisy. Nie macie pojęcia jak rozmaicie próbują je interpretować. Też w imię bezpieczeństwa. Więc czarno to widzę, Z codziennego podwórka. Radary. Zawsze zaczajony siedzi i to najlepiej na takiej drodze że nic się nie dzieje. Nie widziałem żeby stanęli tam gdzie niebezpiecznie. W taki sposób żeby być widocznym. Co powodowałoby że ludzie by zwalniali. Wypowiedź komendanta policji stolecznej. Odpowiedź na pytanie dlaczego drogi wlotowe nie są pilnowane żeby ciężarówki nie wjeżdżaly w godzinach zakazu. Bo jeśli patrol stoi to kierowcy sie przez CB-radio ostrzegają i nie wjeżdżają. A wydawałoby się że o to chodzi. Widać nie. Więc zmiany uzgadniane z policja widzę w ciemnych barwach. Prawdę mówiąc jeśli jest jakaś organizacja modelarska to powinna próbować się włączyć w te prace.

MarekP
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Re: porozumienie o współdziałaniu operacyjnym

Post autor: Jedrula »

marekp pisze:Też uważam że to będzie przeciw a nie dla bezpieczeństwa. Mam inne hobby i ono wymaga częstych kontaktów z policją. To jest strzelanie. Na to jest potrzebne pozwolenie. Są przepisy. Nie macie pojęcia jak rozmaicie próbują je interpretować. Też w imię bezpieczeństwa. Więc czarno to widzę, Z codziennego podwórka. Radary. Zawsze zaczajony siedzi i to najlepiej na takiej drodze że nic się nie dzieje. Nie widziałem żeby stanęli tam gdzie niebezpiecznie. W taki sposób żeby być widocznym. Co powodowałoby że ludzie by zwalniali. Wypowiedź komendanta policji stolecznej. Odpowiedź na pytanie dlaczego drogi wlotowe nie są pilnowane żeby ciężarówki nie wjeżdżaly w godzinach zakazu. Bo jeśli patrol stoi to kierowcy sie przez CB-radio ostrzegają i nie wjeżdżają. A wydawałoby się że o to chodzi. Widać nie. Więc zmiany uzgadniane z policja widzę w ciemnych barwach. Prawdę mówiąc jeśli jest jakaś organizacja modelarska to powinna próbować się włączyć w te prace.

MarekP
Otym dokładnie mówię, temat znam z tej samej strony co Ty.
Lecę na nielegalu!
ODPOWIEDZ