TAROT 650 Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

JaRul
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 10:49
Lokalizacja: Łódź

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: JaRul »

No są ciepłe, ale wszystkie raczej równo - pewnie ze 30st mają. Czytałem na rcgroups, że te regulatory są ok i nie wymagają flashowania, ale spróbuje, tylko nie mogę rozgryźć 6 połączeń - nie udało mi się opisu znaleźć. Od spodu są 4 pola, a brakuje mi jeszcze 2 i nie wiem które to które:

Obrazek
Pozdrawiam Jarek
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: Loki »

Temperatura jest ważna bo jak silnik zaczyna gubić synchro to zaczyna sie strasznie grzać. A tu do zmiany softu potrzebujesz 3 kable, chyba, jak się nie myle... Tylko dziwi mnie w ogóle że takie regle robią takie cuda...
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: kola1971 »

To są regle na Silabsie. Poczytaj wątek kolegi Rurka. Do ich przeprogramowania potrzebujesz Arduino i tylko trzy kabelki.
Pozdrawiam - Grzegorz.
JaRul
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 10:49
Lokalizacja: Łódź

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: JaRul »

Dzisiaj wgrałem do regli nowego BlHeli, wszystko bez komplikacji, do pixhawka załadowałem ardu plane a potem quad, żeby wszystko było czyste. Skalibrowałem wszystko, ale problem pojawił się przy kalibracji regli. Postępuję zgodnie z instrukcją, ale są problemy: po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje, opuszczam drążek w dół i również nic. Dopiero jak wcisnę przycisk, wyłączę go i jeszcze raz włącze i opuszczę drążek zaczynają się melodyjki, przy czym i tak coś nie gra, bo muszę throttle kilka razy w górę i w dół żeby wszystkie ruszyły... ale po tych kombinacjach startują równo, więc uznałem, że jest ok. Niestety po zazbrojeniu w ogóle nie reaguje na gaz, silniki nie startują... zero reakcji. W MP normalnie pokazuje wartości. Zmieniłem też limity w apce na 1100-1900 i 1150-1820, ale nic nie pomogło w kalibracji ani w uruchomieniu. Po wgraniu blheli poza zmianą melodyjek, zauważyłem, że silniki rozkręcają się liniowo - proporcjonalnie do wychylenia drążka, a nie jak poprzednio od połowy nic...
Pozdrawiam Jarek
JaRul
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 10:49
Lokalizacja: Łódź

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: JaRul »

Chyba jednak wgranie BlHeli nie było db pomysłem:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=60&t=25898
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=60&t=27511

Wygląda na to, że ogólnie esc na silabs coś nie grają z pixhawkiem... ehhh, chyba spróbuje z afro 30A opto
Pozdrawiam Jarek
sokalowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 11:14

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: sokalowy »

Czytałem na którejś z oficjalnych stron apm czy tam 3dr ze pixhawk ma problemy z silnikami z niskim KV. Np autotune failuje. Pogoogluj sobie na ten temat na pewno coś znajdziesz pomocnego
JaRul
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 10:49
Lokalizacja: Łódź

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: JaRul »

Wymieniłem regulatory na afro z simonk, kalibracja przebiegła bez problemów (hobbywing z blheli nie dało się skalibrować). Niestety przy próbie startu przechyla się do tyłu, obojętnie w jakim trybie startuje. W radiu mam mixery bez zmian. W MP jak robię konfigurację krok po kroku to mam na czerwono zaznaczoną kalibrację kompasu, offsety są z max 150 jeden. Czytałem o problemach z autotune z silnikami z małym kv, ale jakoś latać powinien... Sam już nie wiem co robić, może ktoś z okolic łodzi byłby chętny spojrzeć swoim okiem - oczywiście zapłacę jeśli będzie trzeba.
Pozdrawiam Jarek
pikpik
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:47
Lokalizacja: Działdowo

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: pikpik »

Jeszcze raz skalibruj accel i sprawdz czy przypadkiem smigieł nie poprzekładałes. Upewnij sie w MP ze radio wszedzie jest na srodku. BTW> rpzechyla sie tylko przy próbie ? Spróbuj wystartować najwyżej go położysz,mam jednego drona który zawsze sie rpzechyla przy starcie a po wzniesieniu jest prosto.
Awatar użytkownika
WyprawyLEONA
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 00:29
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: WyprawyLEONA »

Potwierdzam. Mam Tarota 650 i silniki Emax 3510. Jak nie oderwę się od ziemi z buta, to quad się przewraca. Po wystartowaniu stabilnie wisi. Skalibruj wszystko raz jeszcze, regle również, no i sprawdź wizualnie, czy silniki kręcą się równo. Jak już zauważysz, że kopter się trzęsie, to dodaj mu sporo gazu. Ja zaryzykowałem i tak zrobiłem. Ale może się zdarzyć, że Twój problem polega na czymś innym i wyżej wspomniane kroki doprowadza do kolizji z ziemią ;)
JaRul
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 10:49
Lokalizacja: Łódź

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: JaRul »

Tak ja wiem, że powinno się startować zdecydowanie, tak też zrobiłem, ale oparł się na ramionach. Przy kalibracji esc jak dam throttle na ok 50% to dziwnie silniki brzęczą, poniżej i pow 50% jest wszystko ładnie i cichutko. Zobaczę jaki Simonk jest wgrany w regle, ewentualnie go uaktualnię, porobię kalibracje jeszcze raz i spróbuję. Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam Jarek
JaRul
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 10:49
Lokalizacja: Łódź

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: JaRul »

Afro nie zagrały, silniki przerywają, nie mam już siły ani kasy na kolejne próby. Zdecydowałem, że spróbuję z 250 opartą na sprawdzonych konfiguracjach. Wszystko rozmontowałem i będę miał na sprzedaż. Pixhawk, silniki, regulatory hobbywing i afro, lipo oraz rama będą na sprzedaż, ale nie mogę dać ogłoszenia, bo mam za mało postów. Dzięki za próby :)
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
syyzyy
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 08:31
Lokalizacja: Modena

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: syyzyy »

A quad wywazony z bateria? wiem ze to glupie ale ja np prze wagach baterii 6s zawsze sprawdzam wywazenie hexy po zamontowaniu baterii..
JaRul
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 13 sty 2015, 10:49
Lokalizacja: Łódź

Re: TAROT 650 Pixhawk

Post autor: JaRul »

Tak, nawet jak go trzymałem za podwozie to przerwało itp.
Pozdrawiam Jarek
ODPOWIEDZ