PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Post autor: mkrawcz1 »

Zdjęcia z platformy nie widać.
Skieruj GPS tak, żeby przód był tam, gdzie dół na Twoim górnym zdjęciu (czyli żeby diody LED były "z tyłu" - tam masz chyba też nadrukowaną strzałkę na obudowie) i ustaw rotation_roll_180 (albo COMPASS_ORIENT na 8)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Post autor: esamolocik »

Zdjęcie całej platformy:
Obrazek
http://postimg.org/image/yewq3g6lj/
Na chwilę obecną strzałka na obudowie od pokrywy GPS jes skierowana do przodu (zgodnie ze strzałką na pixhawk i kierunkiem lotu).
Zatem sugerujesz żeby odwrócić GPS o 90 stopni w prawo (wtedy Ledy będą z tyłu)?
Ostatnio zmieniony wtorek 21 kwie 2015, 13:01 przez esamolocik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Post autor: mkrawcz1 »

Obrazka nadal nie widać.
LEDy z tyłu, rotation_roll_180
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Post autor: esamolocik »

Dobra, właśnie edytowałem post.
Obrazek już powinien być widoczny.
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Post autor: esamolocik »

No Dobra, obrocilem GPS o 90stopni w prawo (tak zeby ledy byly z tylu), ustawilem Rotation_Roll_180 i nadal wskazania sa zle.
Takie mam offsety przy Rotation_Roll_180 i Rottation_None:
Obrazek
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Re: PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Post autor: Loki »

Hm wysokie i to nawet bardzo, nie leżał gdzieś przypadkiem koło magnesu ten gps? wartości powyżej 550 raczej odpadają
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Post autor: mkrawcz1 »

Zdemagnesuj, z tego, co pamiętam, był opis jak to robić w wątku o czarnej hexie

Edit: A jednak gdzie indziej: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=333448
Lotnik54 pisze:No i musze podzielić się radością. Mimo, że wiał zimny wiatr, temperatura była około minus 6 stopni C a palce marzły jak diabli to moja gęba wyglądała jak to czasami prześwitujące przez luki w chmurach słoneczko.
Moja Hexa po rozmagnesowaniu magnetometru także nie zgłasza błędów. Ładnie świeci diodą w wesołych kolorkach czyli niebieskim albo zielonym. Jednym słowem namagnesowanie układu zawierającego magnetometr i ACC było w obu moich Pixhawkach przyczyną "awarii".
Hexa lata super. Po zapisaniu trymów i wykonaniu Autotune, opadanie na wietrze jest spokojniejsze niż z NAZĄ (copterem prawie nie trzęsie) a lot porównywalny. Utrzymywanie pozycji i wysokości (GPS NEO M8N) na dość silnym wietrze - perfekcyjne.
Pozostała jeszcze próba lotu z włączonym EKF. Ale to za kilka dni po ponoć ma wrócić ciepełko czyli plus 2 do 3 stopni C.
A jeszcze do tego moje modemy 868 Mhz są już w Warszawie, czyli będzie można uczyć się automatycznych misji.
Ja być zadowolony. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Jako, że kilku kolegów pytało jak wygląda mój "demagnetyzer" to załączam zdjęcia tego badziewia.
https://www.dropbox.com/sc/2quqqttsrskh ... RF-miIbTya
https://www.dropbox.com/sc/ce3kug2sk8gx ... PJcIw0yV2a
Wydaje mi się, że ktoś też robił to zmodyfikowaną lutownicą transformatorową.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Post autor: esamolocik »

Dzięki, zanim zacznę zabawę z rozmagnesowaniem chce mieć pewność że kompas przy gps jest prawidłowo zorientowany.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: PIXHAWK - Lea-6h a orientacja kompasu

Post autor: shaggee »

Dowiedz się gdzie jest północ i kombinuj aż będzie wskazywał poprawnie kierunki i przy obrocie w lewo, w MP będziesz widział obrót w lewo. Jeśli kierunki lewo/prawo są złe to ustaw rotation roll 180 a resztę dobierz tak żeby poprawnie wskazywał północ.
ODPOWIEDZ